Αίγυπτος - συμβουλές - προτάσεις

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πήγα Απρίλιο και υπήρχαν μέρες που η ζέστη λειτούργησε πολύ ανασταλτικά στο να απολαύσω κάποια πράγματα, ειδικά διότι δεν υπήρχε υγρασία κι αυτός ο ζεστός αέρας με πέθαινε και ξέραινε τα χείλια μου. Δε θα πήγαινα Αύγουστο αν μπορούσα να το αποφύγω, αλλά πάει τόσος κόσμος και δε νομίζω να πεθαίνουν και τόσοι πολλοί. Πολύ νερό και παγωμένο όλη την ώρα μαζί σου... Οι τρεις μέρες στη Σαχάρα δεν ήταν τόσο πρόβλημα όσο οι λίγες ώρες επίσκεψης σε αρχαιολογικούς χώρους σε ώρες όπου τα πράγματα ήταν πολύ δυσάρεστα, θυμάμαι την Κοιλάδα των Βασιλέων για παράδειγμα, δεν το ευχαριστήθηκα καθόλου.
 

Vylker

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Τόκυο
Παίδες ότι και να λέμε τελικά αν δεν πάς εκεί να δείς, οκ έχω πρόβλημα με τη ζέστη γενικα αλλα για χάρη της Αιγύπτου θα πάω, θα πάω να παλέψω με τα ακραία καιρικά φαινόμενα, αν δεν ξαναποστάρω σε αυτο το φόρουμ να με θυμάστε και να κάνετε ενα εκκλησάκι με flash σε μια γωνιά. :haha::lol::clap:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αφού δεν μπορείς να πας άλλη εποχή, πήγαινε. Δεν είναι και του θανατά, απλά λίγο (ή πολύ, ανάλογα με τις αντοχές) δυσάρεστα. Ζωή σε λόγου μας.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Πιστευω και εγω οτι μπορεις να πας αφοβα τον Αυγουστο όπως πηγα και εγω. Αλλωστε το σημειο τηξης του ανθρωπινου σωματος βρισκεται πολυ πιο πανω απο τους 45 βαθμους.
 
Μηνύματα
32
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Χώρα των Βάσκων
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρνεο
Ρε παιδια και γω λέω να πάω Αίγυπτο με συμβουλεύετε να κλείσω με πρακτορείο ή να το οργανώσω μόνη? Δώστε τα φώτα σας.......
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.246
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom