Αγαπημενες ιστοριες

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.141
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ολοι ξερουμε πως στο φορουμ γραφουν δεινοί συγγραφεις, "αρρωστημενοι" ταξιδευτες, ανθρωποι που εχουν πραγματοποιησει συναρπατικα ταξιδια ή ταξιδια σε συναρπαστκους προορισμους, χιουμοριστες ολκης, ταλαντουχοι γκαφατζηδες, οργανωτικοι και μερακληδες.
Ολοι αυτοι μας χαριζουν καθημερινα στιγμιοτυπα απο τα ταξιδια τους οπως τα κατεγραψε το ματι τους (ενιοτε και ο φωτογραφικος τους φακος) και τα επεξεργαστηκε ο εγκεφαλος τους (το ξερο τους το κεφαλι δηλαδη).
Ποια ειναι ομως η ιστορια που μας συνεπηρε περισσοτερο; Αυτη που μας εκανε να γελασουμε, να κλαψουμε, να θαυμασουμε, να αδημονησουμε, να ζηλεψουμε, να ταξιδεψουμε, να ονειροπολησουμε, να, να, να...πιο πολυ απο καθε αλλη;
Δεν προκειται για διαγωνισμο, δεν βγαζουμε νικητες, δεν μοιραζουμε βραβεια και επαθλα. Κανουμε απλα προτασεις. Γραφουμε τιτλο, συγγραφεα και ενα μικρο σχολιο για την καθε ιστορια (προαιρετικα). Μεχρι 10 ιστοριες ο καθενας.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Ωραίο θέμα τριπάκια αλλά είναι τόσες πολλές οι ιστορίες που έχω διαβάσει και έχω ενθουσιαστεί που δεν θυμάμαι και πολλές λεπτομέρειες.
Σίγουρα κάποιοι συγγραφείς με εκφράζουν αλλά έχω ξεχωρίσει και ιστορίες από μέλη που δεν θυμάμαι.Πρέπει να κάνω αναζήτηση για να θυμηθώ.

Όμως στην κατηγορία ''η ιστορία που με έκανε να γελάσω'' υπάρχει μία που όντως δεν την ξεχνάω και ήταν η μοναδική που πραγματικά με έκανε και γελούσα μόνος μου (ξημερώματα καλή ώρα) σαν ηλίθιος!

Η επιβίωση
της @dim kyr
http://www.travelstories.gr/community/threads/Η-επιβίωση.17655/
 
Last edited:

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Όχι δεν είναι μία! Τις έκανα mix. Είναι δύο και είναι
''Η επιβίωση''
http://www.travelstories.gr/community/threads/Η-επιβίωση.17655/

και ''Ταϋλάνδη? Όχι! όχι ευχαριστώ, δεν θα πάρω!''
http://www.travelstories.gr/community/threads/Ταϋλάνδη-Όχι-όχι-ευχαριστώ-δεν-θα-πάρω.18664/

Και επειδή δεν θυμάμαι θέλω η @dim kyr να μου πει σε ποιά ιστορία της είναι μια τραγελαφική υπόθεση με μια επίσκεψη σε ένα μοναστήρι!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ωραία ιδέα!Θα ετοιμάσω ένα τοπ τεν :)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μπας και για να μας βοηθήσεις να τις κατηγοριοποιούσες;
χρηστικές, συγκινητικές, διασκεδαστικές, cult, φωτογραφικές, λογοτεχνικες;
είναι τόσες πολές και κάποιες παρα πολύ αξιόλογες που φοβάμαι ότι ξεχάσω σίγουρα μερικές
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.141
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μπας και για να μας βοηθήσεις να τις κατηγοριοποιούσες;
χρηστικές, συγκινητικές, διασκεδαστικές, cult, φωτογραφικές, λογοτεχνικες;
είναι τόσες πολές και κάποιες παρα πολύ αξιόλογες που φοβάμαι ότι ξεχάσω σίγουρα μερικές
Αν θες να τις διαχωρησεις σε κατηγοριες καν'το. Δεν θελω τις πιο ωραιες αλλα αυτες που μας εμειναν αξεχαστες. Αν ξεχασεις καποια θα τη θυμηθει αλλος, μη σκας. Ειπα δεν κανουμε διαγωνισμο.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Δεν θα ξεχάσω ποτέ την ιστορία για το Αφγανιστάν, δυστυχώς η ηλικία δεν βοηθάει να θυμηθώ ποιος την έγραψε (θυμάμαι ότι είναι κάποιος που έχει επισκεφτεί πάνω από 100 χώρες) αν θυμάται κάποιος ας πει για να τη βρω και να την ξαναδιαβάσω.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.530
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν θα ξεχάσω ποτέ την ιστορία για το Αφγανιστάν, δυστυχώς η ηλικία δεν βοηθάει να θυμηθώ ποιος την έγραψε (θυμάμαι ότι είναι κάποιος που έχει επισκεφτεί πάνω από 100 χώρες) αν θυμάται κάποιος ας πει για να τη βρω και να την ξαναδιαβάσω.
Μάλλον λες για τον hydronetta. Εκτός κι αν μιλάς για την ιστορία στο Πακιστάν που έγραψε ο traveladdict, που έχει δηλώσει πως έχει πάει σε πάνω από 100 χώρες (για τον hydronetta δεν είμαι σίγουρος πως ισχύει αυτό, όχι ότι παίζει ρόλο, απλά επειδή το έβαλες ως χαρακτηριστικό του συγγραφέα)

Και ναι, ωραιο θέμα! Να στέλνουμε και τα νέα μέλη να το διαβάζουν.
 
Last edited:

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Μάλλον λες για τον hydronetta. Εκτός κι αν μιλάς για την ιστορία στο Πακιστάν που έγραψε ο traveladdict, που έχει δηλώσει πως έχει πάει σε πάνω από 100 χώρες (για τον hydronetta δεν είμαι σίγουρος πως ισχύει αυτό, όχι ότι παίζει ρόλο, απλά επειδή το έβαλες ως χαρακτηριστικό του συγγραφέα)
Μπράβο! για το Πακιστάν ήταν η ιστορία, άλλο αν εγώ δεν μπορώ να το ξεχωρίσω από το Αφγανιστάν, άμα είναι αταξίδευτος ο άνθρωπος...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Επίσης συνταρακτική΄ήταν η περιγραφή του ναού των ποντικιών, κάπου στην Ινδία, από την Ερση, νομίζω, μια επίσης συνταρακτική σκηνή σε σταθμό στην ίδια χώρα που περιέγραψε ο Yorgos, και φυσικά ανεπανάληπτες οι περιγραφές των χόστελς και των λεωφορείων της Dim Kyr. Α ρε τι θυμάμαι τελικά είχαμε και καλές στιγμές εδώ μέσα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.763
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom