Γενικά Αεροπορικά Ατυχήματα

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.838
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
φτου φτου στον κόρφο μας.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.494
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Η διαφορά είναι πως εμείς μόνο που το διαβάζουμε το πάθαμε αυτό.. :D
Αν ποτέ συμβεί κάτι τέτοιο σε δική μου πτήση πραγματικά δεν ξέρω αν θα ξαναμπώ σε αεροπλάνο :shock:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.789
Likes
18.264
Έπρεπε να ήσουν μαζί μου στη Βενεζουέλα, όπου απογειωθήκαμε από τη ζούγκλα της Canaima με 4 θέσιο και κρατούσα το παράθυρο μετά από παράκλσηση του πιλότου διότι δεν έκλεινε καλά. Και στην απογείωση, φαίνονταν από ψηλά τα κουφάρια από διαλυμμένα αεροπλάνα που είχαν πέσει :D
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.494
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Και ποιος σου είπε ότι θα έμπαινα σε κάτι τέτοιο? :D
Εδώ Σόφια είχαμε πάει με ένα ελικοφόρο που έτριζε και είχα φρίξει!
Πραγματικά σου μιλάω σαν ΚΤΕΛ με φτερά ήταν
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
τετοια γινονται συνεχως δυστυχως. αλλο ενα 380 της Singapore ειχε ενα καρο τραυματιες κανα δυο βδομαδες πριν. δεν νομιζω οτι εξυπηρετει σε κατι να μεταφερονται τετοια περιστατικα στα θεματα της εκαστοτε εταιρειας. ας κρατησουμε αυτα τα θεματα για την ενημερωση μας. οποιος ομως αρεσκεται να ασχολειται με αεροπορικα ατυχηματα ας ανοιξει ενα αλλο ειδικο θεμα...

A Singapore Airlines Airbus A380-800, registration 9V-SKJ performing flight SQ-424 from Singapore (Singapore) to Mumbai (India) with 408 passengers and 25 crew, was descending towards Mumbai when the aircraft encountered turbulence causing injuries to 8 passengers and 14 crew.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.494
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
τετοια γινονται συνεχως δυστυχως. αλλο ενα 380 της Singapore ειχε ενα καρο τραυματιες κανα δυο βδομαδες πριν. δεν νομιζω οτι εξυπηρετει σε κατι να μεταφερονται τετοια περιστατικα στα θεματα της εκαστοτε εταιρειας. ας κρατησουμε αυτα τα θεματα για την ενημερωση μας. οποιος ομως αρεσκεται να ασχολειται με αεροπορικα ατυχηματα ας ανοιξει ενα αλλο ειδικο θεμα...

A Singapore Airlines Airbus A380-800, registration 9V-SKJ performing flight SQ-424 from Singapore (Singapore) to Mumbai (India) with 408 passengers and 25 crew, was descending towards Mumbai when the aircraft encountered turbulence causing injuries to 8 passengers and 14 crew.
Ε δεν νομίζω να γίνονται και συνεχώς, αν συνέβαινε κάτι τέτοιο όλο και κάποιο μέλος από εδώ θα είχε γράψει κάτι, δεν είμαστε και τόσο μικρό δείγμα...
(λέω εγώ τώρα)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ε δεν νομίζω να γίνονται και συνεχώς, αν συνέβαινε κάτι τέτοιο όλο και κάποιο μέλος από εδώ θα είχε γράψει κάτι, δεν είμαστε και τόσο μικρό δείγμα...
(λέω εγώ τώρα)
Λες εσυ τωρα...εκτος θεματος αλλα μετρησα 5 τετοια περιστατικα με 29 συνολικα τραυματιες μονο το τελευταιο 2μηνο. Φανταζεσαι με αυτα να ασχολουμαστε στο θεμα καθε εταιρειας?
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.494
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Λες εσυ τωρα...εκτος θεματος αλλα μετρησα 5 τετοια περιστατικα με 29 συνολικα τραυματιες μονο το τελευταιο 2μηνο. Φανταζεσαι με αυτα να ασχολουμαστε στο θεμα καθε εταιρειας?
Δεν αντιλέγω καθόλου για την θέση των σχολίων, έχεις δίκιο σε αυτό.
Απλά απάντησα πάνω στο θέμα της συχνότητας των ατυχημάτων
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.789
Likes
18.264
Ειναι Μαλαισιανη low-cost εταιρια;παντως η βαση της ειναι στην Κουαλα Λουμπουρ.

http://www.kathimerini.gr/797506/ar...ar-aeroskafos-ths-airasia-me-162-epivainontes
Μαλαισιανη ναι...εχω πεταξει πολλες φορες μαζι της. Δε τους παει στη Μαλαισια με τα αεροπορικα, μεγαλο κριμα και παλι.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.519
Likes
7.751
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Έπρεπε να ήσουν μαζί μου στη Βενεζουέλα, όπου απογειωθήκαμε από τη ζούγκλα της Canaima με 4 θέσιο και κρατούσα το παράθυρο μετά από παράκλσηση του πιλότου διότι δεν έκλεινε καλά. Και στην απογείωση, φαίνονταν από ψηλά τα κουφάρια από διαλυμμένα αεροπλάνα που είχαν πέσει :D
,,χα χα τι μου θυμησες τωρα...εμεις απο τη Santa Elena για να πεταξουμε στη Cainama, το αεροπλανακι εκατσε την ωρα που καθησε ενας φιλος και το φτερο κτυπησε στο εδαφος....εμεις ξεκαρδισμενοι απο τα γελια βγηκαμε εξω , μας τοποθετησε ξανα στις θεσεις ο πιλοτος και φυγαμε.....μονο το βραδυ χαλαροι στο φαγητο το διηγουμαστε στους αλλους που ειχαν φυγει νωριτερα με αλλο αεροπλανακι ,καταλαβαμε ποσο τυχεροι ειμαστε και ποσο ανοητοι που μπηκαμε μεσα .....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.678
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom