Περού Αεροπορικά εισιτήρια για Περού?

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Με μίλια: Δίνει κανονικά. Αγορασμένα XS: Δε φαινόταν στο online checkin, αλλά με άφησε να τυπώσω boarding pass και tag στο αεροδρόμιο χωρίς να χρειαστεί να μιλήσω σε κανένα.

Θυμίστε μου να μην ξαναπετάξω ποτέ μαζί τους, πάντως. Ποτέ, ποτέ, ποτέ ξανά.
- Δε μπορούσαν να στείλουν μια βαλίτσα με interline από πτήση την Avianca σε πτήση της Avianca. Δεν ήταν ότι δεν ήξεραν, πήραν τηλέφωνο το supervisor και δεν τους άφησε...

- Δεν έχουν Lounge για Business Class πουθενά εκτός Κολομβίας. Αν δεν υπάρχει άλλο Star Alliance lounge στο αεροδρόμιο (π.χ. περιπτώσεις Μαδρίτης, Λίμα, San Salvador), tough luck. Μόνο μια φορά περύσι στο Miami κατάφερα να μπω σε Lounge με πτήση Avianca (σε lounge της... Τurkish Airlines!). Αυτό το να μην υπάρχει Lounge σε διηπηρωτική πτήση... (προ Covid, έστελναν τους επιβάτες στο lounge της Iberia, αλλά το σταμάτησαν). Επίσης το lounge στη Bogota είναι μικρό και καταθλιπτικό.

- Το service onboard στη Business Class είναι για κλάματα, το service της Turkish στην Economy class εντός Ευρώπης είναι καλύτερο. Στο πήγαινε, μάλιστα, προσέφεραν το γεύμα στο μέσον της πτήσης, και όποιος κοιμόταν απλά δεν έφαγε. Wifi, φυσικά, ούτε κατά διάννοια. Για το service στην Economy.... το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε;
Τρατζικ, θα μας διαβάζει ο κόσμος και θα λέει, πωωωωωπω ξεπεσμός και τα πλαστικά ποτήρια..... έλεος.
Μετά το σπαγκέτι σριμπ πάντως επειδή δεν χόρτασα ζήτησα και ένα τσικεν βετζεταμπλ.
IMG_2B5334BC7988-1.jpeg
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τρατζικ, θα μας διαβάζει ο κόσμος και θα λέει, πωωωωωπω ξεπεσμός και τα πλαστικά ποτήρια..... έλεος.
Μετά το σπαγκέτι σριμπ πάντως επειδή δεν χόρτασα ζήτησα και ένα τσικεν βετζεταμπλ.
View attachment 445460
Σωστά. Κανείς δε χορταίνει με το φαγητό της Avianca στη Business. Α, και ξέχασα να γράψω ότι το Special Meal Request μου.... έμεινε request. Κανένας τους δεν ήξερε τίποτα στο αεροπλάνο.
Το μόνο καλό που έχει είναι το φυσικό κάθισμα στο 787 (όχι όμως και στα 320, αλλά ποιός νοιάζεται γι αυτά).

Ο συνταξιδιώτης μου ζήτησε και δεύτερο γλυκάκι πάντως και του το αρνήθηκαν (παρότι ήταν προτελευταίος και είχαν περισσέψει πολλά). Σε μένα πάλι, στο πήγαινε, δε με ρώτησαν καν τι φαγητό/γλυκό προτιμάω, απλά τα προσγείωσαν μπροστά μου. Όταν το γλυκό το πήραν πίσω άθικτο επειδή τους είπα ότι δεν τρώω ζάχαρη, δε φιλοτιμήθηκαν καν να μου προσφέρουν τα τυριά που επίσης είχαν στο μενού.

Υ.Γ. Το seat selection δούλευε από το App της Avianca μέχρι ένα πρόσφατο upgrade, είχα προλάβει και είχα κλείσει τις θέσεις που ήθελα.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Υ.Γ. Το seat selection δούλευε από το App της Avianca μέχρι ένα πρόσφατο upgrade, είχα προλάβει και είχα κλείσει τις θέσεις που ήθελα.
Σε μένα όντως περιέργως πέρασε από το σαιτ της λουφτφαβε, για μελόντικες πτήσεις που δεν έπρεπε. Το γεγονός ότι είναι μπίζνα και έχει και σκέλος με τους Γερμανούς λίγο επηρεάζει. Ίσως με λουφτ να γίνετε διαχείριση θέσεων μιας και οι κωδικοί κράτησης είναι ενιαίοι. Γι αυτό ρώτησα τον Γιώργο αν έχει με μίλια ώστε να δοκιμάσει με λουφτ.
 

panost3

Member
Μηνύματα
30
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπώνια
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το τελευταίο διάστημα είμαστε σε αναζήτηση εισητηρίων για Περού για τέλη καλοκαιριού και βλέπω αρκετά οικονομικά εισιτήρια με iberia. Κοντά στα 700-750 μετ' επιστροφής ενώ με άλλες εταιρείες (klm, airfrance) τα 1000 είναι το ελάχιστο. Πιστεύετε αξίζει να κλείσουμε με iberia?? Δεν έχω ακούσει τα καλύτερα σχόλια και προβληματίζομαι..
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Το τελευταίο διάστημα είμαστε σε αναζήτηση εισητηρίων για Περού για τέλη καλοκαιριού και βλέπω αρκετά οικονομικά εισιτήρια με iberia. Κοντά στα 700-750 μετ' επιστροφής ενώ με άλλες εταιρείες (klm, airfrance) τα 1000 είναι το ελάχιστο. Πιστεύετε αξίζει να κλείσουμε με iberia?? Δεν έχω ακούσει τα καλύτερα σχόλια και προβληματίζομαι..
Συμφωνώ ότι δεν είναι η καλύτερη για υπερατλαντικά.Απο εκεί και πέρα είναι θέμα "τσέπης" και τι όρια έχει ο καθένας μας....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το τελευταίο διάστημα είμαστε σε αναζήτηση εισητηρίων για Περού για τέλη καλοκαιριού και βλέπω αρκετά οικονομικά εισιτήρια με iberia. Κοντά στα 700-750 μετ' επιστροφής ενώ με άλλες εταιρείες (klm, airfrance) τα 1000 είναι το ελάχιστο. Πιστεύετε αξίζει να κλείσουμε με iberia?? Δεν έχω ακούσει τα καλύτερα σχόλια και προβληματίζομαι..
Δεν είναι καλή εταιρεία αλλά πετάει με συνέπεια και προσωπικά δε θα έδινα 250€/κατ ατομο για να πεταξω με "καλυτερη" εταιρεία , αυτά τα λεφτά στο Περού είναι χαλαρά 10 διανυκτερευσεις ή μερικά εξαιρετικά φαγητά, δεν τα χαλάω για λίγα εκατοστά παραπάνω σε μια θέση για 10 ώρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom