Γενικά Αεροπορικά εισιτήρια για παιδιά

christar

Member
Μηνύματα
44
Likes
10
Πιθανόν να έχει ξανασυζητηθεί το θέμα, αν είναι έτσι συγχωρήστε με, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ούτε και να βρω τι ισχύει.
Προσπαθώ να οργαν'ωσω ένα ταξίδι για ΗΠΑ 2 ενηλικες και η κόρη μας 3 ετών, κι όσο καταλαβαίνω το εισητήριο για το παιδί είναι ίδια τιμή με του ενηλικα?
Τι χάνω?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
>2 ετων απαιτειται δικο της καθισμα. Ως τα 11 οι περισσοτερες κανουν μια εκπτωση στην τιμη του ενηλικα, συνηθως 20-35%.
 

christar

Member
Μηνύματα
44
Likes
10
ρε παιδιά ποιες είναι αυτές οι εταιρείες?? για Σικάγο και Τορόντο ενδιαφέρομαι από Αθήνα..
Βοηθήστε λίγο, γιατί απο τα skyscanner κλπ site καμια εκπτωση δεν βλέπω, σε καμια απ τις εταιρίες που βγαζει...
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
ρε παιδιά ποιες είναι αυτές οι εταιρείες?? για Σικάγο και Τορόντο ενδιαφέρομαι από Αθήνα..
Βοηθήστε λίγο, γιατί απο τα skyscanner κλπ site καμια εκπτωση δεν βλέπω, σε καμια απ τις εταιρίες που βγαζει...
επιλέγεις προφανώς και την ηλικία του παιδιού για την αναζήτηση του εισιτηρίου?
Μπες καλύτερα στα site των αεροπορικών. British για παράδειγμα μια χαρά έκπτωση έχει,όπως και όλες όσες έχω ψάξει.Απλά με british έχω ταξιδέψει και με το παιδί.
 

christar

Member
Μηνύματα
44
Likes
10
Φίλε Aeras ποσο δικιο έχεις! δεν ειχα δοκιμασει καθόλου να μπω σε συγκεκριμένες αεροπορικές.. τωρα στη British ειδα ακριβώς αυτο που λες, και μαλιστα η τελική τιμη βγαίνει και χαμηλότερη απ αυτη που μου εβγαζαν τα "ψαχτηρια"..! Υπάρχει και καποια αλλη να μπω αντίστοιχη ειδικά για Αμερική και Καναδά;
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ψαχνω και γω και παρατηρησα πως το skyscanner δεν ειναι αξιοπιστο οταν κανεις αναζητηση με παιδι (ακομα και οταν ειναι κατω απο 2 που δεν απαιτειται δικη του θεση). Κανει την τιμη επι τρια, ενω αν μπεις απευθειας σε site κρατήσεων (οχι απαραιτητα στις αεροπορικές δηλαδη) φαινονται οι κανονικες τιμες..
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Δοκιμασε την air canada και τη lufthansa. Τα παιδια συνηθως πληρωνουν το 75% της αξιας του εισητηριου. Ποτε ταξιδευεις?
 

christar

Member
Μηνύματα
44
Likes
10
Καλημέρα!
@mariagl κοιταζω καλοκαίρι αλλά μέσα Ιουλίου - αρχές Αυγούστου. AirCanada και Lufthansa κοίταξα, αλλά δεν κατάλαβα να βγάζει έκπτωση στο παιδί, νομίζω έβγαλε ίδια τιμή με το SkySc.
@echo2011, μπορείς να μου προτείνεις site κρατήσεων;
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Καλημέρα!
@mariagl κοιταζω καλοκαίρι αλλά μέσα Ιουλίου - αρχές Αυγούστου. AirCanada και Lufthansa κοίταξα, αλλά δεν κατάλαβα να βγάζει έκπτωση στο παιδί, νομίζω έβγαλε ίδια τιμή με το SkySc.).
Υπαρχει εκπτωση, εχω ταξιδεψει με παιδια κ με τις δυο
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Καλημέρα, η περιοδος που κοιτας ειναι η ακριβοτερη για β. Αμερικη οποτε οποιαδηποτε εκπτωση θα κανει αρκετη διαφορα.. Απο ελλληνικες σελιδες δες π.χ. το petas.gr, αλλά τα ξενα δινουν συνηθως καλύτερες τιμες (δε ξερω ποσο αξιοπιστα ειναι αν προκυψει καποιο προβλημα). Ολα παντως οσα βγαζει το skyscanner και σου δινουν μια τιμη, αν πατησεις να μπεις κανονικα στη σελίδα τους η τιμη αλλαζει και βγαινει η κανονικη (tripsta, gotogate, expedia).. Εγω ψαχνω στο skyscanner για 2 ενηλικες και σε οποιο δωσει χαμηλοτερη τιμη μπαινω και εκει προσθετω και το παιδι σε νεα αναζητηση. Καλο ψαξιμο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom