Γενικά Αεροπορικά εισιτήρια για παιδιά

christar

Member
Μηνύματα
44
Likes
10
Πολύτιμες συμβουλές! Ευχαριστώ, ειλικρινά!

Υπαρχει εκπτωση, εχω ταξιδεψει με παιδια κ με τις δυο
Πάντως για του λόγου το αληθές, βάζω τα αποτελεσματα skyscanner kai Lufthansa...
@mariagl οπως βλέπεις, καμία έκπτωση για το παιδι!
Το ίδιο νομιζω συμβαίνει και στην aircanada απλά δεν είναι ευκολο να το δείξω με printscreen

upload_2018-3-29_23-22-6.png

upload_2018-3-29_23-22-59.png
 
Last edited by a moderator:

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Πάντως για του λόγου το αληθές, βάζω τα αποτελεσματα skyscanner kai Lufthansa...
@mariagl οπως βλέπεις, καμία έκπτωση για το παιδι!
Το ίδιο νομιζω συμβαίνει και στην aircanada απλά δεν είναι ευκολο να το δείξω με printscreen

View attachment 233908
View attachment 233909
Το ότι βλέπεις τις ίδιες τιμές με το skyscanner τι σχέση έχει με την εκπτωση του παιδιου? Οι τιμες ειναι με την εκπτωση. Συγκεκριμένα απο μια γρηγορη αναζητηση που εκανα, διαπιστωσα ότι για το συγκεκριμένο δρομολογιο η τιμή για τον ενηλικα ειναι 921ευρω και για το παιδι 809. Το skyscanner σου δινει τη χαμηλοτερη συνολικά τιμή εχοντας ψαξει σε διάφορα site. Και μην το έχεις και μπουσουλα, γιατι αυτες οι τιμές μπορει να μην ισχυουν τελικά. Αν έχεις ευελιξια στις ημερομηνιες ψαξτο λιγο παραπανω, η τιμή ειναι πολύ υψηλη κατά τη γνωμη μου.

Air Canada στις ιδιες ημερομηνιες 1800 ευρω
Air Transat 1943 ευρω.
 
Last edited by a moderator:

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Δεν εννοείς απευθείας έτσι??
Αν είναι και απευθείας, τότε χρωστάω τραπέζι κέρασμα!
Η Air Transat ειναι απευθείας, η air Canada οχι σε αυτες τις ημερομηνιες. Εχει απευθείας πτησεις αλλα λογικα θα ειναι ακριβοτερες. Αν εχεις ευελιξία στις ημερομηνίες, το κοιταμε.
 

christar

Member
Μηνύματα
44
Likes
10
Εχω ευελιξία γενικά θέλω αναχώρηση 15-20 ιουλίου και επιστροφή 1-6 Αυγούστου.
sto site Airtransat εμένα (πλέον) δε μου δίνει απευθείας με 1943€... :(

Οι φθηνοτερες απευθείας που μου δίνει βγαίνουν 2400€ συνολο και ειναι άλλες μέρες (αλλά εντός των παραπανω).
Κατι είναι κι αυτό!
 

christar

Member
Μηνύματα
44
Likes
10
πολυ καλη επιλογη! και δε μου το εβγαζε κανένα ψαχτηρι την Airtransat.. @mariagl μου εχεις ανοίξει τα μάτια! πολυ καλες τιμες για βόρεια Αμερική και μαλιστα απευθείας; έτσι; μετα απο κει εχω προορισμό το Σικάγο αλλα απ οσο εχω δει η εκει πτηση παει 200 το άτομο πηγαινε ελα. εχετε καμια συμβουλη και ως προς αυτό; εχει νοημα να κανω μια κράτηση για ολες τις διαδρομές;
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
πολυ καλη επιλογη! και δε μου το εβγαζε κανένα ψαχτηρι την Airtransat.. @mariagl μου εχεις ανοίξει τα μάτια! πολυ καλες τιμες για βόρεια Αμερική και μαλιστα απευθείας; έτσι; μετα απο κει εχω προορισμό το Σικάγο αλλα απ οσο εχω δει η εκει πτηση παει 200 το άτομο πηγαινε ελα. εχετε καμια συμβουλη και ως προς αυτό; εχει νοημα να κανω μια κράτηση για ολες τις διαδρομές;
Τι προγραμμα έχεις ακριβώς? Πόσες μέρες Τορόντο και ποσες Σικαγο?
 

christar

Member
Μηνύματα
44
Likes
10
Τι προγραμμα έχεις ακριβώς? Πόσες μέρες Τορόντο και ποσες Σικαγο?
Εχω βασικό προορισμο Σικάγο οποτε 10-12 μερες εκει και 2-3 Τοροντο (να δουμε κατι ξαδερφακια επι τη ευκαιρια). Αλλά συνολικά δεν έχω ευκολα δυνατοτητα να παρω πανω απο 10 εργασιμες αδεια. Το πολύ 12 :( αυτό με τα σαββατοκύριακα μας κάνει 16 το πολύ μερες. Γι αυτο και σκεφτόμουν το 20 Ιουλ. 6 Αυγ
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Γεια σας, σκεφτομαι να κλεισω εισητηρια για λονδινο με easy και τομας κουκ. Κατα τα 95% ενδιαφερομαι για εμενα κ τον αντρα μου μονο. Σε περιπτωση ομως που θα χρειαστει να προσθεσω 1 ετους παιδακι γινεται μετα; Απο την αλλη σκεφτομαι να το βαλω και τωρα επειδη ειδα οτι δεν ανεβαινει πολυ η τιμη και να μην το παρουμε τελικα μαζι μας..... Τι λετε; γινεται;
Ακομα ηθελα να ρωτησω .... στο sky scanner που ψαχνω τις πτησεις κ τις τιμες .... τη μια φορα μου εμφανιζει τις πτησεις την αλλη οχι... ξερετε γιατι συμβαινει αυτο; Αναλογως την ημερα αναχωρησης μου εμφανιζει ή οχι την επιστροφη....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom