ΗΠΑ Αεροπορική για Νέα Υόρκη??

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
H AZ ποιά είναι βρε το έχασα...
Μετα την αγορα της ΟΑ απο τον Βγενο, η ΑΖ παραμενει το μοναδικο Δ. Ευρωπαικο ανεκδοτο. Μεινε οσο μπορεις μακρυα, γιατι αν προγραμματιζεις ανταποκρισεις με την ΑΖ, λογαριαζεις χωρις τον ξενοδοχο.

Ανεκδοτο:
"Η ΑΖ εφυγε στην ωρα της"!

Μετα την αγορα της ΟΑ απο τον Βγενο, η ΑΖ παραμενει το μεγαλυτερο Δ. Ευρωπαικο μπ@#$%λο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν είχα ξανακούσει το ψευδώνυμο της :p
ενώ το ΤΚ το είχες ξανακούσει...:haha:
Φαντάζεσαι να ψωνίσεις όλο το Woodbury's, και μετά να πρέπει να τα στριμώξεις σε χειραποσκευή για να ταξιδέψεις με την Alitalia? Ούτε με το τσαντάκι του Sport billy δε γίνεται...
Όταν η Lufthansa το δίνει με 559.00 και η Swiss με τα ολοκαίνουργια Α330-300 του κουτιού μόλις 573.64, οι τούρκοι νομίζω περισσεύουν.
τις ίδιες αποσκευές επιτρέπει η ΑΖ με χαλαρότητα κιόλας..
και φυσικά ο πρώτος προορισμός που θα πετάξει το νεο 330 θα είναι η ΝΥ.
και δεν είναι 1 αλλά 12 αυτά που έρχονται. συν τα 12 350.
για τιμές τι να πούμε χωρίς ημερομηνίες? μόνο ότι η μόνη θέση που αξίζει τα λεφτά της είναι η magnifica της ΑΖ. εκπληκτικό φαγητό 5 αστέρων λένε. φωτο είδα και τρελλάθηκα..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μετα την αγορα της ΟΑ απο τον Βγενο, η ΑΖ παραμενει το μοναδικο Δ. Ευρωπαικο ανεκδοτο. Μεινε οσο μπορεις μακρυα, γιατι αν προγραμματιζεις ανταποκρισεις με την ΑΖ, λογαριαζεις χωρις τον ξενοδοχο.

Ανεκδοτο:
"Η ΑΖ εφυγε στην ωρα της"!

Μετα την αγορα της ΟΑ απο τον Βγενο, η ΑΖ παραμενει το μεγαλυτερο Δ. Ευρωπαικο μπ@#$%λο.
όταν έχεις κανένα στοιχείο ξαναγράψε. μέχρι τότε να διαβάζεις περισσότερο το φόρουμ για να μην γίνεσαι γραφικός.
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%F5%F1%F9%F0%E7-%E1%EB%E9%F4%DC%EB%E9%E1.html
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ακατανόμαστε τι έγινε με την βαλίτσα... την βρήκανε? στη φέρανε τελικά ή ακόμα περιμένεις?

Για χιλιοστή φορά θα το πω... στην απίθανη περίπτωση που ταξιδέψετε με ΑΖ και γίνει κανονικά και χωρίς καθυστέριση η πτήση ( που ξέρεις θαύματα γίνονται) δεν στέλνετε ποτέ τις βαλίτσες κάτω... τις έχετε πάντα μαζί σας...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ακατανόμαστε τι έγινε με την βαλίτσα... την βρήκανε? στη φέρανε τελικά ή ακόμα περιμένεις?

Για χιλιοστή φορά θα το πω... στην απίθανη περίπτωση που ταξιδέψετε με ΑΖ και γίνει κανονικά και χωρίς καθυστέριση η πτήση ( που ξέρεις θαύματα γίνονται) δεν στέλνετε ποτέ τις βαλίτσες κάτω... τις έχετε πάντα μαζί σας...
:haha::haha::haha: κακίες...φυσικά και ήρθε αφού είναι η μόνη εταιρεία που δίνει connection των 45' στο FCO. ξέρεις πολλά τετοια στο LHR ή στη FRA?
για τις καθυστερήσεις κουράστηκα να το λέω: ξεχάστε τες. όπως και την παλιά ΑΖ. μία νέα εποχή έχει ανατείλει..:) ένα δείπνο στη Magnifica από Βένετο πάνω από τον Ατλαντικό θα σε έκανε να χάσεις τα λόγια σου..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
:haha::haha::haha: κακίες...φυσικά και ήρθε αφού είναι η μόνη εταιρεία που δίνει connection των 45' στο FCO. ξέρεις πολλά τετοια στο LHR ή στη FRA?
Σήμερα πετάω με 50 λεπτά connection στη FRA και δεν έχω την παραμικρή επιφύλαξη για να παραδώσω αποσκευή (δε θα το κάνω γιατί δε θα πάρω μαζί μου αποσκευές, αλλά αν είχα θα παρέδιδα).
Έχω πετάξει αρκετές φορές με 40 λεπτά connection σε FRA, MUC & ZRH και με αποσκευές, χωρίς κανένα πρόβλημα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
και δεν έχω την παραμικρή επιφύλαξη για να παραδώσω αποσκευή (
α εγώ θα είχα πολλές σε ένα αεροδρόμιο που εξελίσσεται σε πρωταθλητή των καθυστερήσεων για το νέο έτος. όπως και οι εταιρειες που ανέφερες σκίζουν σε καθυστερησεις ως τώρα..
https://extranet.eurocontrol.int/ht.../public/standard_page/public_application.html
να θυμίσω ότι το πρώτο 330 της ΑΖ προγραμματίzεται για MXP-JFK, MIA και με τη νέα economy premium..
Classica Plus - Economy Plus | Alitalia
α να μη γίνομαι αγενής κ γρουσούζης: καλό ταξίδι και χωρίς καθυστερήσεις!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
α εγώ θα είχα πολλές σε ένα αεροδρόμιο που εξελίσσεται σε πρωταθλητή των καθυστερήσεων για το νέο έτος. όπως και οι εταιρειες που ανέφερες σκίζουν σε καθυστερησεις ως τώρα..
https://extranet.eurocontrol.int/ht.../public/standard_page/public_application.html
να θυμίσω ότι το πρώτο 330 της ΑΖ προγραμματίzεται για MXP-JFK, MIA και με τη νέα economy premium..
Classica Plus - Economy Plus | Alitalia
α να μη γίνομαι αγενής κ γρουσούζης: καλό ταξίδι και χωρίς καθυστερήσεις!
Είσαι σοβαρός? Επιχειρείς συγκρίσεις με στατιστικά Φεβρουαρίου, όπου η Ευρώπη και κυρίως το Λονδίνο ταλαιπωρήθηκε με μεγάλες απεργίες, και Ιανουαρίου, με τις πρωτοφανείς χιονοπτώσεις?

ΒΤW, αυτό θα είναι το 6ο πέρασμα μου από το συγκεκριμένο αεροδρόμιο για το 2010...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Είσαι σοβαρός? Επιχειρείς συγκρίσεις με στατιστικά Φεβρουαρίου, όπου η Ευρώπη και κυρίως το Λονδίνο ταλαιπωρήθηκε με μεγάλες απεργίες, και Ιανουαρίου, με τις πρωτοφανείς χιονοπτώσεις?

ΒΤW, αυτό θα είναι το 6ο πέρασμα μου από το συγκεκριμένο αεροδρόμιο για το 2010...
μα η σύγκριση γίνεται εύκολα με το 2009 που υπάρχει στο λινκ..ή φέτος ήταν βαρύτερος ο χειμώνας για το FRA? και γιατί το FCO εξαφανίστηκε από τα πρώτα 20 φέτος?
και πάλι μακριά από μας...:D
αν και έχουμε πέσει στο επίπεδο σπαμ..να πω και κατι για το αρχικό ποστ. η σύγκριση ΑΖ με Iberia-AA είναι άνιση μια και είναι ασύγκριτα καλύτερη ειδικά γία το ταξίδι αυτό. γεγονός που επισημάνθηκε και από άλλον εξάλλου...
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
εγώ πάντως πέταξα για Ν.Υόρκη το Πάσχα με Delta κατευθείαν από Αθήνα με 430ε το άτομο και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα ούτε με καθυστέρηση, πτήση, βαλίτσες κλπ. Βέβαια τα είχα κλείσει 4 μήνες πριν.. Αν βρεις τίποτα φθηνό κλείστο..
 

pulsar

Member
Μηνύματα
32
Likes
7
Πείτε με αιρετικό, αλλά επειδή έχω διασχίσει τον Ατλαντικό και με Αlitalia, και με Lufthansa και με United, θα πω πως οι Ιταλοί μια χαρά μου φάνηκαν, λίγο χειρότεροι από τους Γερμανούς και σαφώς καλύτεροι από τους Αμερικάνους.

Φυσικά και εξαρτάται που θα πέσεις, και συμπεράσματα δεν βγαίνουν από μία φορά, αλλά επίσης έχω να πω πως μέσα στο 2010 έχω πετάξει τέσσερις φορές με Αlitalia και ήμουν πάντα on time (σε αντίθεση με πρόσφατες καθυστερήσεις που είχα με ΟΑ, LX και FR). Όπως και ότι έχω περάσει από το FCO σαν transit καμιά 10ρια φορές, αλλά η μοναδική φορά που έχασα βαλίτσα έγινε στη FRA.

Αυτά από τις εμπειρίες μου, και τα λέω πιο πολύ όχι γιατί θα επέλεγα τους Ιταλούς οπωσδήποτε, αλλά για να δείξω πως αν πέσεις σε μία άσχημη πτήση, αυτή μπορεί να δημιουργήσει προκαταλήψεις.
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Σε μια πρόχειρη αναζήτηση για Νέα Υόρκη 10/7 - 30/7 με τις Τουρκικές Αερογραμμές μου έβγαλε τελική τιμή 645 ευρώ.

Καλή τιμή ε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom