Σαουδική Αραβία Αεροπορική σύνδεση Αθήνας με Τζέντα (Σ.Αραβία) γνωρίζει κανείς?

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Πρέπει να βρεθώ στη Τζέντα σε λίγους μήνες και δε μπορώ να βρώ εισητήριο που να βολεύει. Κοίταξα airarabia αλλά οι ώρες είναι δράμα και το κόστος όχι τόσο χαμηλό (περίπου ?430). Ξέρει κανείς τι εναλλακτικές υπάρχουν / ποιές ετειρείες πετάνε?
 

sotisdiv

Member
Μηνύματα
56
Likes
11
Aπο Αθήνα πετάει και η Hellenic Imperial αλλά πόσο κοστίζει και κάθε πότε έχει δρομολόγια αγνοώ. Αν θέλεις ρίξε μια ματιά στο site τους.;)
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
με ολυμπιακη ή aegean Αθηνα - Λευκωσια και μετα με HLIOS στην Ριαντ και απο εκει οδικως στην Τζεντα
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Αυτη ειναι ισως η πιο κουραστικη επιλογη αλλα η διαδρομη απο την Ριαντ μεχρι την Τζεντα ειναι υπεροχη. Μια αλλη επιλογη ειναι η Turkish Air που πεταει απο Αθηνα με ενδιαμεσο την Κωνσταντινουπολη για Τζεντα σε νορμαλ ωρες.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Στη γωνία με περίμενες?:D
Τι έγινε? Έκοψε τα καθημερινά δρομολόγια η Αυτοκρατορική??:haha:
Οι Ιορδανοί Αυτοκράτορες ζουν και βασιλεύουν ξεπλένοντας άφθονο χρήμα... απλά αν κάποιος θέλει σίγουρα να πάει Τζέντα και πολύ περισσότερο να γυρίσει καλό θα ήταν να διαλέξει κάποιον λιγότερο φολκλόρ τρόπο...

με ολυμπιακη ή aegean Αθηνα - Λευκωσια και μετα με HLIOS στην Ριαντ και απο εκει οδικως στην Τζεντα
Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω?
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Οι Ιορδανοί Αυτοκράτορες ζουν και βασιλεύουν ξεπλένοντας άφθονο χρήμα... απλά αν κάποιος θέλει σίγουρα να πάει Τζέντα και πολύ περισσότερο να γυρίσει καλό θα ήταν να διαλέξει κάποιον λιγότερο φολκλόρ τρόπο...



Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω?
Πολλα.... κραταω κρυμενα μυστικα και ντοκουμεντα. Σοβαρα τωρα, μετα απο μια ματια που εριξα στις πτησεις μαλλον η συγκεκριμενη επιλογη δεν υπαρχει πια αν και παλιοτερα ηταν ο πιο δημοφιλης τροπος για να φτασει κανεις στην Σ.Α
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
κάτι βρήκα και με cyprus μέσω λάρνακας στα ?330 νομίζω είναι καλά. Lyda ευχαριστώ αλλά θα πηγαίνω για δουλειά και δε θέλω να φτάσω πτώμα γιατί εκεί προβλέπεται ξενύχτι. Hellenic Imperial τι εστί? νομίζω είδα ένα αεροπλάμο της στο Ελ.Βεν. κάποτε και αναρωτιόμουν
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
κάτι βρήκα και με cyprus μέσω λάρνακας στα 330 νομίζω είναι καλά. Lyda ευχαριστώ αλλά θα πηγαίνω για δουλειά και δε θέλω να φτάσω πτώμα γιατί εκεί προβλέπεται ξενύχτι. Hellenic Imperial τι εστί? νομίζω είδα ένα αεροπλάμο της στο Ελ.Βεν. κάποτε και αναρωτιόμουν
Aν πηγαινεις για δουλεια οκ καταλαβαινω αλλα τα ξενυχτια να τα προσεχεις στην Τζεντα:D, θα μενεις αρκετο καιρο;
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
3-4 ημέρες το πολύ. και τα ξενύχτια με τη δουλειά θα είναι οπότε οι ντόπιοι θα ξέρουν τι να προσεξουν λογικά (εκτός αν είναι τίποτα παλαβοί, δε τους ξέρω)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Πολλα.... κραταω κρυμενα μυστικα και ντοκουμεντα. Σοβαρα τωρα, μετα απο μια ματια που εριξα στις πτησεις μαλλον η συγκεκριμενη επιλογη δεν υπαρχει πια αν και παλιοτερα ηταν ο πιο δημοφιλης τροπος για να φτασει κανεις στην Σ.Α
Η συγκεκριμένη επιλογή έπαψε να υπάρχει από το 2005... που πήγες και την βρήκες... αστο το θέμα Helios ακόμη πονάει ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom