Αεροπορικα με airtickets

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
Θα κανω μια αόριστη ερώτηση που μπορει να μην εχει και απαντηση. H airtickets για Φεβρουάριο τώρα μου βγάζει μια τιμή. Άμα κλείσω τώρα όμως. Άμα κλείσω όμως μετά τα Χριστούγεννα λέτε η τιμή να είναι πιο χαμηλή; Δηλαδη να κλεισω τον Ιανουάριο για Φεβρουάριο και να ειναι πιο φτηνα επειδη περασαν τα Χριστουγεννα?ή να κλεισω από τωρα?
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Τα αεροπορικά εισιτήρια πάντα ενέχουν αυτό το ρίσκο, να τα κλείσεις νωρίς και μετά να βρεις μια καλύτερη προσφορά, συνήθως όσο πιο κοντά στο ταξίδι τόσο πιο ακριβά αλλά και πάλι δεν υπάρχει κανόνας. Όσον αφορά τα Χριστούγεννα οι τιμές ανεβαίνουν κατά τη διάρκεια και για τις μέρες των εορτών οπότε ο Φεβρουάριος δεν επηρεάζεται. Κατά τη γνώμη μου αν βρήκες καλή τιμή για προορισμό που θες να πας κλείσε να είσαι σίγουρη, αν πάλι η τιμή είναι ανεβασμένη και έχεις και εναλλακτικές περίμενε να βγει καμιά προσφορά π.χ
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι? Δεν πρόλαβα την προσφορά της Ολυμπιακής γιαν Κων/πολη (65ευρώ) κι έτσι τη βρίσκω τώρα κάπου 160 για την περίοδο 2-8 Ιανουαρίου. Είναι μία τιμή αρκετά φτηνή ώστε να την κλείσω τώρα ή γενικά τέτοιες τιμές παίζουν, οπότε αν το κλείσω π.χ σε 1 μήνα θα είναι πάλι 160 ή έστω λίγο παραπάνω?
 

littleprince

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι? Δεν πρόλαβα την προσφορά της Ολυμπιακής γιαν Κων/πολη (65ευρώ) κι έτσι τη βρίσκω τώρα κάπου 160 για την περίοδο 2-8 Ιανουαρίου. Είναι μία τιμή αρκετά φτηνή ώστε να την κλείσω τώρα ή γενικά τέτοιες τιμές παίζουν, οπότε αν το κλείσω π.χ σε 1 μήνα θα είναι πάλι 160 ή έστω λίγο παραπάνω?
Αν το πάμε με την απόσταση, φτηνά δεν τα λές κιόλας. Εγώ πήγα Βερολίνο με 120 ευρώ πήγαινε-έλα με easyjet.. Βέβαια Κωνσταντινούπολη δεν ξέρω τι εταιρίες πετάνε πέρα απο Ολυμπιακή. Μπορείς να περιμένεις λίγες μέρες, αν δεις ότι οι τιμές δεν πέφτουν κλείσε τα. Ο Ιανουάριος είναι και αυτός σχετικά μήνας διακοπών (ειδικά αν πάς τις πρώτες μέρες) οπότε θα σου συνηστούσα να μην τα κλείσεις και τελευταία στιγμή:)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
160 για Πόλη είναι μια normal τιμή αλλά σε καλή εποχή .
Αν είσαι σίγουρη οτι θα πάς κλείστα απο τώρα .Φθηνότερα δεν παίζει με τίποτα
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
τα 160 είναι μια χαρά (ειδικά κι τις μέρες που θέλεις)

κλείστο εισητηριο όσο ποιο γρήογρα ;)
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι? Δεν πρόλαβα την προσφορά της Ολυμπιακής γιαν Κων/πολη (65ευρώ) κι έτσι τη βρίσκω τώρα κάπου 160 για την περίοδο 2-8 Ιανουαρίου. Είναι μία τιμή αρκετά φτηνή ώστε να την κλείσω τώρα ή γενικά τέτοιες τιμές παίζουν, οπότε αν το κλείσω π.χ σε 1 μήνα θα είναι πάλι 160 ή έστω λίγο παραπάνω?
για περιοδο γιορτων νομιζω δεν ειναι κακη τιμη.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
2-8 Iανουαρίου είναι υψηλή περίοδος και δεν παιζουν προσφορές
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Και μιας και μιλαμε για Κων/πολη εγω εβαλα τις πολυ καυτες μερες του τριημερου των Χριστουγεννων για 2 ενηλικες -1 παιδι κ μου εβγαλε 600 ευρω.Μιλαω για την προσφορα της Ολυμπιακης .Τωρα δε μου φαινεται τοσο για προσφορα 200 πλας το ατομο...εκτος αν λογω Χριστουγεννων εκτος προσφορας θα τα ειχαν ακριβοτερα.Παντως οι Τουρκοι ιδιες μερες 780 ευρω.
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Ωραία,οπότε θα κοιτάξω λίγο να δω και τί υπάρχει από ξενοδοχεία, θα διαβάσω και καμμία σχετική ταξιδιωτική ιστορία και θα τα κλείσω σε 1-2 μέρες.
Δε μπορώ να τα κλείσω από σήμερα επειδή θα πάμε 1 παρέα 6 ατόμων κι είμαστε διχασμένοι ανάμεσα σε Ρώμη και Πόλη.
Επειδή δεν έχουμε πάει ούτε στη μεν, ούτε στη δε και καθώς αμφότερες έχουν πολλά να μας δώσουν, σκέφτομαι για να καταλήξουμε επιτέλους κάπου, να θέσω ως κριτήριο το οικονομικό.
Όχι ότι θα έχουν κάποια τεράστια διαφορά, αλλά έχω την εντύπωση ότι η Κων/πολη βγαίνει φτηνότερη και άρα μάλλον εκεί θα καταλήξουμε.
Ευχαριστώ παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις σας!!! Να είστε καλά!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom