Αεροσκάφος Ξενοδοχείο!

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη





Αεροπλάνο τύπου Boeing 747-200, 30 ετών λειτουργεί πλέον ως ξενοδοχείο έξω από το αεροδρόμιο Αρλάντα της Στοκχόλμης. Την ιδέα είχε Σκανδιναβός επιχειρηματίας, για να εξυπηρετήσει με αυτόν τον τρόπο πολλούς επιβάτες που μπορεί να έχουν ξεμείνει στο αεροδρόμιο περιμένοντας την πτήση τους.
Το ξενοδοχείο έχει 72 δωμάτια με τρία κρεβάτια το καθένα, καθώς ο Όσκαρ Ντιός αποφάσισε να το ανακαινίσει. Μπορεί τα δωμάτια να είναι μικρά αλλά έχουν μπάνιο και θέρμανση για να εξυπηρετούν τους πελάτες τους.
Το αεροσκάφος ανήκε σε μία εταιρεία από τη Σουηδία που ονομάζεται Transjet και μετέφερε μουσουλμάνους προσκυνητές στη Μέκκα, αλλά εκτελούσε και διεθνείς πτήσεις τσάρτερ μέχρι το 2002 όταν και έκλεισε γιατί αντιμετώπιζε οργανωτικά προβλήματα.
Μέσα στο αεροπλάνο περιλαμβάνεται και μία σουίτα, ενώ στην καφετέρια σερβίρεται και πρωινό. Οι τιμές δωματίων ξεκινούν από 32 ευρώ.
NEWS DEFAULT VIRAL ST_UIP
 
Last edited by a moderator:

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Μια χαρά μου ακούγεται....αρκεί να μην γίνει καμιά ...ξενοδοχοπειρατία! :lol::lol::lol:
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Καλά τι αεροπλάνο είναι αυτό που μπορεί και χωράει 72 τρίκλινα δωμάτια, μια σουΐτα και μια καφετέρια;
Πολύ θα ήθελα να δω ένα από τα δωμάτια!

 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλά τι αεροπλάνο είναι αυτό που μπορεί και χωράει 72 τρίκλινα δωμάτια, μια σουΐτα και μια καφετέρια;
Πολύ θα ήθελα να δω ένα από τα δωμάτια!
Μπορεις να τα δεις στο λινκ που εχει βαλει ο miogps παιζει βιντεο. Κλειστοφοβια ηταν η λεξη που μου ηρθε στο μυαλο , αλλα ισως φταιει η φοβια μου για τα αεροπλανα!
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Η φώτο μου θύμησε κουκέτα πλοίου, δεν νομίζω ότι θα το προτιμούσα... Παρόλα αυτά μια πρωτοτυπία υπάρχει!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.376
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom