Αθήνα: Ξενοδοχείο μακράς διαμονής

JJKP

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα σας!

Είμαι νέο μέλος εδώ και χαιρετώ την όμορφη παρέα σας :welcome:

Θα ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά με ξενοδοχεία στην Αθήνα, που προσφέρουν διαμονή μακράς διαρκείας!
Για την ακρίβεια θα χρειαστεί να μείνω στην Αθήνα για ένα τρίμηνο λόγω πρακτικής. Τα γραφεία βρίσκονται στην Ομόνοια, θα με αποτρέπατε να μείνω εκεί λόγω επικινδυνότητας; Που θα μου προτείνατε να μείνω, που να μην είναι πολύ μακριά πό την Ομόνοια; Έχετε να μου προτείνετε μήπως κάποιο ξενοδοχείο;;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την όποια πληρφορία :D:D
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.149
Likes
5.373
Τα γραφεία βρίσκονται στην Ομόνοια, θα με αποτρέπατε να μείνω εκεί λόγω επικινδυνότητας;
Περισσότερο θα σε απέτρεπα , επειδή η περιοχή είναι μαύρο χάλι, δηλαδή βρώμικη και υποβαθμισμένη, παρά για λόγους επικινδυνότητας. Δεν σημαίνει ότι δεν υφίστανται και αυτοί οι λόγοι, αλλά την ημέρα τουλάχιστον, επειδή κυκλοφορεί πολύς κόσμος, δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα.

Που θα μου προτείνατε να μείνω, που να μην είναι πολύ μακριά πό την Ομόνοια;
Θα πρότεινα περιοχές πέριξ του σταθμού του μετρό, Συγγρού-Φιξ.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Εισαι νεο παιδι, θα κυκλοφορεις και βραδυ και η Ομονοια δεν ειναι και το καλυτερο μερος.
Στη θεση σου, θα αναζητουσα ενα μικρο διαμερισμα (αυτα που απευθυνονται σε φοιτητες) σε καποια γειτονια κοντα στο κεντρο και θα χρησιμοποιουσα τα ΜΜΜ.
 

JJKP

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Γνωρίζετε μήπως κάποια σελίδα με τέτοια διαμερίσματα;
Το πρόβλημα είναι ότι το χρειάζομαι για ένα τρίμηνο και δε γνωρίζω κατά πόσο πρόθυμος θα είναι κάποιος να μου ενοικιάσει διαμέρισμα για τόσο μικρό διάστημα..
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Γνωρίζετε μήπως κάποια σελίδα με τέτοια διαμερίσματα;
Το πρόβλημα είναι ότι το χρειάζομαι για ένα τρίμηνο και δε γνωρίζω κατά πόσο πρόθυμος θα είναι κάποιος να μου ενοικιάσει διαμέρισμα για τόσο μικρό διάστημα..
Το μεγαλυτερο σαιτ ειναι το xe.gr
Ισως να δυσκολευτεις επειδη το θελεις μονο για τρεις μηνες αλλα υπαρχουν τοσα πολλα κενα διαμερισματα που ειμαι βεβαιη πως κατι θα βρεις.
Η συμβουλη μου ειναι να αποφυγεις μεσιτες και να μιλας απ ευθειας με τους ιδιοκτητες.
Καλη τυχη:)
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Αναρωτιεμαι: και λιγο πιο μακρυα απο το κεντρο να ειναι, τι σε πειραζει αν βρεις κατι σε καλη τιμη;

Ιδεα: Δεν ριχνεις μια ματια και στην airbnb?
 

JJKP

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
το εχω και αυτο στα υποψιν μου! σε ευχαριστω, να'σαι καλα!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Kοiτα στο airbnb εκτός απο συγγρου κουκακι και Νεο Κόσμο, γνωστοι μου που ηρθαν για 3μηνο βρηκαν καλο φτηνο διαμερισμα μεσω airbnb στη περιοχή αυτή. Γενικα κοιτα στασεις μετρο της κοκκινης γραμμης που περνάνε απο ομόνοια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.856
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom