Αθήνα, η πόλη του διαδικτυακού φλερτ

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Παγκόσμια πρωτεύουσα των...online γνωριμιών είναι η Αθήνα, σύμφωνα με έρευνα που πραγματοποίησε ο ιστότοπος κοινωνικής δικτύωσης Badoo.com.

Δεύτερη έρχεται η Μόσχα, ενώ η Ρώμη βρίσκεται στην 8η θέση και η Μαδρίτη στη 31η. Η πόλη του φωτός, το Παρίσι είναι στην 38η θέση, ακριβώς μετά το Λονδίνο.

Ο ιστότοπος Badoo, μελέτησε τις συμπεριφορές 12 εκατομμυρίων χρηστών, που ήταν online και φλέρταραν μεταξύ τους, από 200 μεγάλες πόλεις, επί ένα μήνα.

Η Βικτόρια Κυριακοπούλου, συντάκτρια του οδηγού The Lonely Planet Encounter Guide to Athens, δήλωσε: “Στους Αθηναίους αρέσει η διασκέδαση αλλά και οι γνωριμίες. Το φλερτ στην Αθήνα, είναι ένα παιχνίδι για όλες τις ηλικίες. Απλώς τώρα οι νέοι άνθρωποι χρησιμοποιούν την τεχνολογία για να κάνουν κάτι που οι Αθηναίοι έκαναν πάντα”.

η συνέχεια του άρθρου Αθήνα, η πόλη του διαδικτυακού φλερτ | Τεχνολογία | Ελευθεροτυπία
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Μήπως φταίει και λίγο ότι στην Αθήνα δεν υπάρχουν πια τόσοι τρόποι να κάνεις πραγματικές γνωριμίες? Πάντως όλο και περισσότεροι γνωστοί μου δοκιμάζουν το σπορ, και ένας φίλος μου πρόσφατα αρραβωνιάστηκε.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Καποτε έλεγαν ''Δεν γα@#$$ που δεν γα#$$ δεν πας για ψάρεμα ????
''
Τώρα που δεν εχουν ψάρια οι θάλασσες το΄ριξαν όλοι στο ''ηλεκτρονικό'' καμάκι
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Καποτε έλεγαν ''Δεν γα@#$$ που δεν γα#$$ δεν πας για ψάρεμα ????
''
Τώρα που δεν εχουν ψάρια οι θάλασσες το΄ριξαν όλοι στο ''ηλεκτρονικό'' καμάκι
κοιτα εγω παντως μεχρι πριν κανα χρονο κατεβαινα πειραικη για ψαρεμα..βεβαια οτι επιανα δεν το ετρωγα γιατι ειναι χαλια τα νερα εκει αλλα οι γατες της περιοχης δεν ειχαν προβλημα.:bleh:
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Σκέφτομαι να νοιώσω εθνικά υπερήφανη με την παγκόσμια πρωτιά μας...:D
 

NATASA 09

Member
Μηνύματα
129
Likes
70
Ταξίδι-Όνειρο
Λαος Καμποτζη Βιετναμ
Εμένα πάλι αυτό μου βγάζει ότι υπάρχει μοναξιά σε βαθμό πρωτιάς. Δηλαδή πως να φλερτάρεις χωρίς να έχεις μάτια απέναντι; Κι αν δεν έχεις κάνει τυφλό σύστημα σε τι χρόνους απαντάς στην ατάκα του άλλου; Κι αυτή που έκανε τις δηλώσεις πόσο lonely πρέπει να είναι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.965
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom