Ακριβο μου ταξιδι

MVSylvia

Member
Μηνύματα
598
Likes
2.418
Πλέον έχω αρχίσει κ κλείνω αεροπορικά Ευρώπης όπως είπε ο @Samion ή πολύ νωρίς (έκλεισα πρόσφατα για δέκα κ έντεκα μήνες πριν..) ή τελευταία στιγμή (έκλεισα για Κοπενγχαγη τρεις βδομάδες πριν, αν αυτό θεωρείται τελευταία στιγμή). Βέβαια σε όλες τις πτήσεις που μπαίνω δεν υπάρχει ούτε θέση ελεύθερη.
Δυσκόλεψε πολύ το ευρωπαϊκό ταξίδι. Και δεν μου αρέσει ο τόσο έγκαιρος προγραμματισμός αλλά χρειάζεται ευελιξία. Νοσταλγία για τα χρόνια που θεωρούσα έγκαιρο προγραμματισμό το 3 μήνες πριν για υπερατλαντικό και που οι τιμες των ευρωπαϊκών πλέον είναι το μισό των παλιών υπερατλαντικων.
Επίσης θα δούμε χαμουλη πιστεύω σε ακυρώσεις κ αραιωμένα δρομολόγια λόγω μη αναμενόμενης ανάγκης maintenance των κινητήρων πολλων 320neo που προέκυψε προσφατα
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.343
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Πολωνία ίσον εγγύηση τελικά όταν μιλάμε για οικονομικό ταξίδι, παρόλο που ο πληθωρισμός χτύπησε και εκεί όπως είναι λογικό.
Δίκλινο δωμάτιο σε ξενοδοχείο δυο βήματα από την κεντρική πλατεία της Κρακοβίας με 50€, με εξαιρετικό μάλιστα πρωινό και σε εορταστική περίοδο.
Γεύμα δύο ατόμων με παραδοσιακά εδέσματα μέχρι σκασμού με 30€.
Οι μπύρες στα bar να ξεκινούν από 2€ το pint όπως αντίστοιχα και οι βότκες.
Διαδρομή μιας ώρας με τρένο και λεωφορείο στα 4€.
Οικονομικά εισιτήρια πάντα παίζουν, μιας και οι αεροπορικές που πετάνε προς τη χώρα είναι πολλές, όπως και τα αεροδρόμια.
Είναι νομίζω από τις καλύτερες επιλογές στην Ευρώπη βάσει τιμής/παροχών.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.099
Likes
41.346
Πολωνία ίσον εγγύηση τελικά όταν μιλάμε για οικονομικό ταξίδι, παρόλο που ο πληθωρισμός χτύπησε και εκεί όπως είναι λογικό.
Δίκλινο δωμάτιο σε ξενοδοχείο δυο βήματα από την κεντρική πλατεία της Κρακοβίας με 50€, με εξαιρετικό μάλιστα πρωινό και σε εορταστική περίοδο.
Γεύμα δύο ατόμων με παραδοσιακά εδέσματα μέχρι σκασμού με 30€.
Οι μπύρες στα bar να ξεκινούν από 2€ το pint όπως αντίστοιχα και οι βότκες.
Διαδρομή μιας ώρας με τρένο και λεωφορείο στα 4€.
Οικονομικά εισιτήρια πάντα παίζουν, μιας και οι αεροπορικές που πετάνε προς τη χώρα είναι πολλές, όπως και τα αεροδρόμια.
Είναι νομίζω από τις καλύτερες επιλογές στην Ευρώπη βάσει τιμής/παροχών.
Καλυτερα να παω 4η φορα Πορτογαλια η 14η φορα Ιταλια παρα στους ξινους.
Καλα κανουν κι εχουν φθηνα ποτα, δεν αντεχονται αν δεν πιεις.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.193
Likes
5.492
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Καλυτερα να παω 4η φορα Πορτογαλια η 14η φορα Ιταλια παρα στους ξινους.
Καλα κανουν κι εχουν φθηνα ποτα, δεν αντεχονται αν δεν πιεις.
Καλα και να ακους τους Πορτογαλους να μιλανε συνεχεια με το <<ου >>,δεν παλευεται :haha:
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.343
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλυτερα να παω 4η φορα Πορτογαλια
Ναι, θα ξαναβρούμε νορμαλ εισιτήρια για Πορτογαλία από Θεσσαλονίκη στην επόμενη πανδημία...
Μια χαρά είναι οι ξυνοί, δε θα τους πανρτρευτούμε κιόλας! :haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.099
Likes
41.346
Ναι, θα ξαναβρούμε νορμαλ εισιτήρια για Πορτογαλία από Θεσσαλονίκη στην επόμενη πανδημία...
Μια χαρά είναι οι ξυνοί, δε θα τους πανρτρευτούμε κιόλας! :haha:
Καλυτερα να παω ενα ταξιδι λιγοτερο. Αυτοι, οι Τσεχοι και οι Ουγγροι παιρνουν βραβειο ξινιλας, μονο τζαμπα θα ξαναπηγαινα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.715
Likes
50.709
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
2 στις 3 φορες που πηγα Πολωνια μου την επεσε η αστυνομια ζητωντας ταυτοτητα γιατι ειμαι ξενη. Ας ακουω "ου".
Μπορουμου νου δουμου του διουβουτουριου σους?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.243
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom