Ακτοπλοικά- προσφορές

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
εδω ο κοσμος χανεται, η Πατρα χανει τη συνδεση της με Κεφαλονια (ελπιζουμε προσωρινα) και εξω ο γκριμαλντης τη συνδεει με Τεργεστη με τους κολοσσους του. επαναφορα του δρομολογιου και καλη τυχη...
H MINOAN LINES, ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ GRIMALDI, ΕΠΕΚΤΕΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΡΓΕΣΤΗ ΜΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ CRUISE FERRIES ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ, ΤΑ CRUISE EUROPA & CRUISE OLYMPIA ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΥΠΕΡΣΥΓΧΡΟΝΟ EUROPA LINK
Καλα νεα . Κρουαζιερα σε μια ομορφη πολη !!!!!!!:clap:
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Πάντως έβαλα δοκιμαστικά Πάτρα Τεργεστη για Ιουνη και μου έβγαλε πραγματικά καλές τιμές! Από εκεί τα ταξιδάκια Σλοβενία-Κροατία είναι παιχνιδάκι , έτσι? Το μόνο αρνητικό, αλλά λογικό, οι πολλές ώρες ταξιδιού. Ηθελα να ρωτήσω αν η επιλογή deck είναι αυστηρά deck, όπως π.χ. για Μυτιλήνη που σε ...βγάζουν στο κατάστρωμα ή αν ισχύει αυτό που ισχύει για Μινωικές στην Κρητη, που κάθεσαι σε αεροπορικό. Επίσης, η κάρτα bonus που έχω των μινωικών για Κρήτη, ισχύει και εδώ ή πρόκειται για άλλη κάρτα?

Πολύ το ψήνω πάντως. Εχει και το early booking..
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ωραία που πάει Τεργέστη, δε λέω, άλλα οι ώρες είναι χάλια. Η ΑΝΕΚ είχε κάποτε πολλή καλές ώρες (7 το πρωί άφιξη και αναχώρηση κάπου στις 1300) που βολεύει όποιον πάει προς τα βόρια της Ευρώπης.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
ωραία που πάει Τεργέστη, δε λέω, άλλα οι ώρες είναι χάλια. Η ΑΝΕΚ είχε κάποτε πολλή καλές ώρες (7 το πρωί άφιξη και αναχώρηση κάπου στις 1300) που βολεύει όποιον πάει προς τα βόρια της Ευρώπης.
οι ωρες αφιξης εκει ειναι χαλια, από,τι ειδα, Αλλά βολευουν οι ωρες αναχωρησης οποιον δε μενει Πατρα και πρεπει να παει ως εκει
 

voula

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
Αν και έχει πολύ καιρό να γραφεί κάτι εδώ, ας γράψω εγώ την ερώτησή μου με την ελπίδα να μου απαντήσει κάποιος. Θέλω λοιπόν να κλείσω ακτοπλοϊκά από Ηγουμενίτσα - Αγκώνα για τον Σεπτέμβριο, ποιο πλοίο να προτιμήσω από τα δύο, το HELLENIC SPIRIT ή το CRUISE OLYMPIA;;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ποιο πλοίο να προτιμήσω από τα δύο, το HELLENIC SPIRIT ή το CRUISE OLYMPIA;;
Το πρωτο εχει καλυτερες καμπινες και κατα βαση ελληνικο πληρωμα, το 2ο μεγαλύτερους κοινοχρηστους χωρους, απαραδεκτα μπανια, καλυτερο σαν κρουαζιερα. Και τα δυο εχουν φοβερα πλωρια σαλονια, το 2ο υστερει μονο σε εξωτερικους χωρους. Με ενδιαφερει περισσοτερο η καμπινα μου και το πληρωμα οποτε ψηφιζω το1. Αν σε ενδιαφερει η κρουαζιεριστικη πλευρα του ταξιδιου πάρε το 2 που ειναι κ μια 10ετια νεωτερο κ εχει περισσοτερο αυτη τη φιλοσοφια.
 

voula

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
Οι καμπίνες με ενδιαφέρουν και εμένα ο ύπνος δηλαδή και η καθαριότητα(ταξιδεύουμε με το 5χρ. παιδάκι μας)γιατί έχουμε σκοπό να ξεκουραστούμε για να πάρουμε δυνάμεις, καθώς θα ακολουθήσει 10ήμερο σε Τοσκάνη με φουλ πρόγραμμα για μένα. Α και το φαγητό επίσης. Αλλά το 2 φεύγει μια μέρα νωρίτερα και θα κερδίσουμε χρόνο... Οοοοχ τώρα μπερδεύτηκα. Παλιότερα που ταξίδεψα με Superfast XI έμεινα ικανοποιημένη. Είναι πολύ χάλια οι καμπίνες στο 2;;; Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Είναι πολύ χάλια οι καμπίνες στο 2;;;
Δεν ειπα οτι ειναι χαλια, μονο τα μπανια ειναι πολυ μικρα στο 2. Σαν το μικροτερο ενος ΙΚΕοσπιτου, αν εχεις υποψη σου.. Οι διαφορες παντως δεν είναι σημαντικες για να χασετε μια μερα, ουτε συζητηση. Προσεξε κατα την κρατηση τον τύπο καμπινας, μεχρι προτινος δεν ειχαν παιδικα κρεβατακια. Η ρωτα το αν εχει αλλαξει κατι, η 3κλινη.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.426
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Οι καμπίνες με ενδιαφέρουν και εμένα ο ύπνος δηλαδή και η καθαριότητα(ταξιδεύουμε με το 5χρ. παιδάκι μας)γιατί έχουμε σκοπό να ξεκουραστούμε για να πάρουμε δυνάμεις, καθώς θα ακολουθήσει 10ήμερο σε Τοσκάνη με φουλ πρόγραμμα για μένα. Α και το φαγητό επίσης. Αλλά το 2 φεύγει μια μέρα νωρίτερα και θα κερδίσουμε χρόνο... Οοοοχ τώρα μπερδεύτηκα. Παλιότερα που ταξίδεψα με Superfast XI έμεινα ικανοποιημένη. Είναι πολύ χάλια οι καμπίνες στο 2;;; Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Όταν πρωτοείχαν δρομολογηθεί τα CRUISE OLYMPIA & CRUISE EUROPA είχαν υπάρξει πολλά παράπονα για τις καμπίνες τους-δεδομένης και της χλιδής που έχουν τα συγκεκριμένα πλοία. Πέρα από τα πολύ μικρά μπάνια όπως σωστά ανέφερε ο Samion, και οι ίδιες οι καμπίνες είναι αρκετά μικρές (και όχι όλες λειτουργικές) σε σχέση με άλλα πλοία που δραστηριοποιούνται στη συγκεκριμένη γραμμή. Πάντως τα συγκεκριμένα πλοία προσφέρουν εμπειρίες που πραγματικά μόνο σε κρουαζιερόπλοιο μπορείς να βρεις. Επομένως δεν θα σου έλεγα να μην προτιμήσεις τo CRUISE, απλά μεγάλη προσοχή στον τύπο της καμπίνας που θα επιλέξεις και στα παιδικά κρεβάτι.
Όσο για το HELLENIC SPIRIT, είναι ένα πλοίο που προσωπικά σαν καραβολάτρης εκτιμώ πραγματικά. Έχω ταξιδέψει μαζί του (στο CRUISE μόνο σαν επισκέπτης έχω μπει, αλλά πραγματικά θαμπώθηκα όταν μπήκα) και έχω να πω πραγματικά τα καλύτερα και για το πλήρωμα και για τις καμπίνες και για την ποιότητα του φαγητού, και επιπλέον έχει καλά ανοιχτά καταστρώματα. Μυρίζεις και ευχαριστιέσαι θάλασσα...
 

voula

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
Θα καταλήξω στο Cruise Olympia λόγου τις μιας μέρας παραπάνω διακοπές! Σας ευχαριστώ πολύ! Παράδεισος αυτό το σαιτ, ελπίζω να συνεχίσει να εμπλουτίζετε με πληροφορίες και ταξιδιωτικές εμπειρίες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.518
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom