Ακτοπλοικά- προσφορές

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
δαφνη, γιατι μας ψηνεις ετσι ? ξερεις τι μου εχεις κανει τωρα, να ψαχνω ημερομηνιες για να κλεισω εισιτηρια. αλλα ειχα στο μυαλο μου για διακοπες κι αλλα μαλλον θα κανω. Τελος παντων ελπιζω να βρω τις ημερομηνιες που θελω, ετσι ωστε να τα κλεισω.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
δαφνη, γιατι μας ψηνεις ετσι ? ξερεις τι μου εχεις κανει τωρα, να ψαχνω ημερομηνιες για να κλεισω εισιτηρια. αλλα ειχα στο μυαλο μου για διακοπες κι αλλα μαλλον θα κανω. Τελος παντων ελπιζω να βρω τις ημερομηνιες που θελω, ετσι ωστε να τα κλεισω.
Γιατί και σε μένα και σε σένα και σε μερικούς άλλους εδώ ,μας αρέσει........(το ταξίδι με πλοιο και με το αμάξι μας εννοιείται ,όχι το ψήσιμο.....:))
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
- 2 άτομα-καμπίνα+ΙΧ με επιστροφή πόσο?
- τιμή καταλόγου 600+Ε. με την έκπτωση 540Ε.
- μμμ..
- ακριβά ε? να σας την κάνω εσωτερική την καμπίνα (τιμή καταλόγου 480Ε) με την έκπτωση 440Ε?
- μμμ..
- ακριβά ακόμα ε? να σας την κάνω 380Ε?
- μμμ...
- ακριβά ε? τελική τιμή 330Ε, καλά είναι?
- οκ.

αυθεντική στιχομυθία στο κεντρικό πρακτορείο εταιρείας από το τελευταίο ταξίδι τέλη Ιουνιου. ενδεικτική για το τι εκπτώσεις μπορούμε να απαιτήσουμε.
Η εσωτερική καμπίνα αναβαθμίστηκε ΧΩΡΙΣ να το ζητήσουμε, από τον υπεύθυνο της ρεσεψιόν σε ΑΑ2 εξωτερική, μεγαλη και άνετη. γιατί να μην το κάνουν? το πλοίο ήταν μισοάδειο..όσο όμως πιο μεγαλη η εταιρεία τόσο πιο απρόσωπη. στις 2 μεγαλύτερες δεν μου έχουν κανει ποτέ αναβάθμιση. φέτος και στα 3 ταξίδια μου έγινε αναβάθμιση δωρεάν χωρίς να το ζητήσω. η καμπίνα των 600+Ε πληρώθηκε 330Ε. κρίση είπαμε.
 

DRIVER

Member
Μηνύματα
108
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
ΥΠΟ ΣΚΕΨΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
πες μας και ποια ειναι η εταιρια .
 

marcrafin

Member
Μηνύματα
130
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία
- 2 άτομα-καμπίνα+ΙΧ με επιστροφή πόσο?
- τιμή καταλόγου 600+Ε. με την έκπτωση 540Ε.
- μμμ..
- ακριβά ε? να σας την κάνω εσωτερική την καμπίνα (τιμή καταλόγου 480Ε) με την έκπτωση 440Ε?
- μμμ..
- ακριβά ακόμα ε? να σας την κάνω 380Ε?
- μμμ...
- ακριβά ε? τελική τιμή 330Ε, καλά είναι?
- οκ.

αυθεντική στιχομυθία στο κεντρικό πρακτορείο εταιρείας από το τελευταίο ταξίδι τέλη Ιουνιου. ενδεικτική για το τι εκπτώσεις μπορούμε να απαιτήσουμε.
Η εσωτερική καμπίνα αναβαθμίστηκε ΧΩΡΙΣ να το ζητήσουμε, από τον υπεύθυνο της ρεσεψιόν σε ΑΑ2 εξωτερική, μεγαλη και άνετη. γιατί να μην το κάνουν? το πλοίο ήταν μισοάδειο..όσο όμως πιο μεγαλη η εταιρεία τόσο πιο απρόσωπη. στις 2 μεγαλύτερες δεν μου έχουν κανει ποτέ αναβάθμιση. φέτος και στα 3 ταξίδια μου έγινε αναβάθμιση δωρεάν χωρίς να το ζητήσω. η καμπίνα των 600+Ε πληρώθηκε 330Ε. κρίση είπαμε.
Τι κρίση Samion? Για δες δρομολόγια της Μινοαν από Πάτρα για Βενετία από τέλη Αυγούστου μέχρι τέλη Σεμπτεμβρίου. Ολα sold out. Το ίδιο και η Ανεκ. Για πρώτη φορά σκέφτομαι το αεροπλάνο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
πες μας και ποια ειναι η εταιρια .
no problem. αυτη τη φορά η Εντεαβορ, την προηγούμενη ο Αγούδημος και τα χριστούγεννα η Σουπερφαστ. σε ολες διαδραματίστηκαν παρόμοιες στιχομυθίες. δεν λέω πολλά συνήθως. είμαι μμμ τύπος..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τι κρίση Samion? Για δες δρομολόγια της Μινοαν από Πάτρα για Βενετία από τέλη Αυγούστου μέχρι τέλη Σεμπτεμβρίου. Ολα sold out. Το ίδιο και η Ανεκ. Για πρώτη φορά σκέφτομαι το αεροπλάνο.
η γραμμή είναι πιο δύσκολη. πολλά Τιρ, πολλά γκρουπ, μικρή εποχικότητα, μόνο 2 εταιρείες και 2 διανυκτερεύσεις εντός. η τελευταία που θα δώσουν έκπτωση. Η Ανκόνα είναι με -10% στην κίνηση ως τώρα. δοκίμασε εκεί.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ξεκινάει σιγά σιγά η χειμερινή σαιζόν. ως τώρα μόνο ο Αγούδημος έχει προσφορά για Μπάρι που συμφέρει όσους πάνε ως Ρώμη. Είναι η περσινή πολύ καλή προσφορα των 270Ε 2 άτομα+ επιστροφή + ΙΧ σε δίκλινη. αξίζουν τα 30Ε παραπάνω για την καμπίνα Α2 που είναι αρκετά μεγάλη και σε ψηλό ντεκ.
Για Ανκόνα και πιο βόρεια υπομονή. Λογικά θα περιμένουμε κάτι μετά τις 15/10 ημέρα εγκαινίων του Europa Palace στην Πάτρα. ραντεβού στον καταπέλτη του.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ξεκινάει σιγά σιγά η χειμερινή σαιζόν. ως τώρα μόνο ο Αγούδημος έχει προσφορά για Μπάρι που συμφέρει όσους πάνε ως Ρώμη. Είναι η περσινή πολύ καλή προσφορα των 270Ε 2 άτομα+ επιστροφή + ΙΧ σε δίκλινη. αξίζουν τα 30Ε παραπάνω για την καμπίνα Α2 που είναι αρκετά μεγάλη και σε ψηλό ντεκ.
Για Ανκόνα και πιο βόρεια υπομονή. Λογικά θα περιμένουμε κάτι μετά τις 15/10 ημέρα εγκαινίων του Europa Palace στην Πάτρα. ραντεβού στον καταπέλτη του.
επιβεβαίωση πολύ σύντομα..
ΑΝΕΚ λοιπόν δωρεάν το ΙΧ από 1/11-31/3/10...
http://www.theseanation.gr/news/ferries/dorean-i-metafora.htm

ακολουθούν κι οι άλλες..
P.S. παρασύρθηκα στο προηγούμενο ποστ. πρόκειται βέβαια για το Cruise Europa..η μορφή των πραγμάτων που έρχεται.. ιταλική συλλογικη συμβαση με ιταλούς, βούλγαρους και ρουμάνους ναυτικούς..
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.825
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
δηλαδη υπαρχει δυνατοτητα να κανεις "παζαρι"????
σε οποιοδηποτε πρακτορειο;;;;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
δηλαδη υπαρχει δυνατοτητα να κανεις "παζαρι"????
σε οποιοδηποτε πρακτορειο;;;;
ναι υπάρχει. κατά προτίμηση στα κεντρικά αλλά όλα τα πρακτορεία έχουν τη δυνατότητα έκπτωσης. πάρε κανένα τηλ στα κεντρικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom