Ακυρωσατε διακοπες στο εξωτερικο λογω της γριπης των χοιρων ?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Η ανευθυνότητα σε όλο της το μεγαλείο... Γιατί προτρέπεις τον κόσμο traper να ρισκάρει την ζωή του? Η γρίπη το ξέρεις ότι θερίζει στη Ν.Υ? Φίλε μου εγώ ούτε που θα το κουνούσα από το σπίτι μου... μέχρι τώρα έχω ακυρώσει το ταξίδι μου στη Σαλαμίνα και μάλλον με βλέπω να μην πηγαίνω ούτε στο Ποδονίφτη... οι καιροί είναι δύσκολοι και άσε τον ανεύθυνο taver να λέει... άκου Ν.Υ η οποία εκτός των άλλων είναι βρώμικη και επικίνδυνη... ΜΑΚΡΥΑ!!!

Τι να κάνω βρε σεις είναι ταξίδι ζωής είναι μια αξέχαστη εμπειρία το να πας στη Νέα Υόρκη.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.537
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τα κρούσματα στη ΝΥ είναι 2246 (δε μιλάω για θανάτους). Αν υποθέσουμε ότι ο πληθυσμός της είναι 12 εκατομμύρια, το ποσοστό είναι... 0,0187%. Δηλαδή κατά 99,823% δε θα κολλήσεις καν, που και να κολλήσεις θα πάρεις ένα αντιπυρετικό και τέλειωσες. Είναι γελοίο να αλλάζει κανείς σχέδιο για την απειροελάχιστη πιθανότητα να πάθει... μια ακίνδυνη γρίπη. Έφτασα ΗΠΑ πριν μία ώρα, στο αεροδρόμιο του Χιούστον δεν υποάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ με μάσκα και κανένα έξτρα μέτρο παρότι η πτήση μου ήρθε από Μεξικό, δεν ασχολείται κανείς με μια χαζογρίπη. Το απλό κρύωμα σκοτώνει περισσότερους.
 

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
μπραβο ρε αδερφε πες τα γιατι μας τα εχουνε κανει ζεπελιν τα βρωμοκαναλα...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Τα κρούσματα στη ΝΥ είναι 2246 (δε μιλάω για θανάτους). Αν υποθέσουμε ότι ο πληθυσμός της είναι 12 εκατομμύρια, το ποσοστό είναι... 0,0187%. Δηλαδή κατά 99,823% δε θα κολλήσεις καν, που και να κολλήσεις θα πάρεις ένα αντιπυρετικό και τέλειωσες. Είναι γελοίο να αλλάζει κανείς σχέδιο για την απειροελάχιστη πιθανότητα να πάθει... μια ακίνδυνη γρίπη. Έφτασα ΗΠΑ πριν μία ώρα, στο αεροδρόμιο του Χιούστον δεν υποάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ με μάσκα και κανένα έξτρα μέτρο παρότι η πτήση μου ήρθε από Μεξικό, δεν ασχολείται κανείς με μια χαζογρίπη. Το απλό κρύωμα σκοτώνει περισσότερους.
Ώρες ώρες απορώ με το κουράγιο σου και σε θαυμάζω... χρειάζετε μεγάλο ταλέντο ή τεράστια αναισθησία για να απαντάς σοβαρά στην κάθε παπαριά που γράφετε... πες μου ρε μπαγάσα πως το κάνεις γιατί θα τρελλαθώ...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ok νομίζω καιρός είναι να κλειδώσει και αυτό το θέμα, έχει καταντήσει αηδία.

Από δω και πέρα όποιος θέλει να ρωτήσει για γρίπες, χολέρες και πανώλες, να ρωτάει στον οργανισμό υγείας.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom