Wizz Air Ακυρώσεις και αλλαγές ώρας/μέρας πτήσης από Wizzair

katbou

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
115 ευρώ για 2 εισιτήρια.Λέτε να μπορώ να κάνω check in στην πτήση στις 6:00; Δεν ξέρω αν πρέπει να κλείσω άλλο εισιτήριο
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Η αεροπορική με παραπέμπει στην πλατφόρμα Pamediakopes και η πλατφόρμα ζητάει 30 ευρώ χρέωση για να επικοινωνήσει με την εταιρεία.Δενξέρω αν όταν ανοίξει το check in θα μπορώ να προχωρήσω
Εφόσον έχεις κράτηση με τη συγκεκριμένη πλατφόρμα είναι λογικό να σε παραπέμπει εκεί η wizz.
Αν δεν επιθυμείς τη κράτηση πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους για να ακυρώσουν αυτοί και να πάρεις τα χρήματα σου πίσω. Το αντίτιμο των 30€ το έχουν καθιερώσει για κάθε τέτοιου είδους ενέργεια, δεν είναι καινούριο αλλά πάγια τακτική τους πλέον.
Δυστυχώς δε μπορείς να βγάλεις άκρη με τη wizz απευθείας. Αν πάλι σου κάνει η αλλάγή της ώρας δεν υπάρχει κάποια διαφορά.
 

katbou

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ, αλλά τι εννοείς ότι δεν υπάρχει διαφορά; Θα μπορέσω να κάνω τσεκ ιν στην τροποποιημένη πτήση χωρίς να έχω αποδεχτεί πρώτα την αλλαγή;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Θα μπορέσω να κάνω τσεκ ιν στην τροποποιημένη πτήση χωρίς να έχω αποδεχτεί πρώτα την αλλαγή;
Θεωρητικά ναι, αλλά αυτό πρέπει να σιγουρευτεί κατόπιν επικοινωνίας με το πρακτορείο. Δε χρειάζεται να πληρώσεις κανένα αντίτιμο καθώς δε πρόκειται για αλλαγή που επιθυμείς εσύ, αλλά για αλλαγή της εταιρείας. Αυτοί θα σου πουν τι ορίζεται και τι όχι σε περιπτώσεις αλλαγής ώρας.
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.675
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Καλησπέρα, έχει καταφέρει κάποιος να πάρει αποζημίωση για μεγάλη καθυστέρηση πτήσης; Ποια η διαδικασία; Στέλνω απλά μέιλ στην εταιρία;
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Καλησπέρα. cta - Her 24/9 21:05 μας το ακύρωσαν τη στιγμή που περιμέναμε να μπούμε στο λεωφορείο. Μας έστειλαν στο ξενοδοχείο με την εντολή να βρούμε μόνοι μας πτήση και να μας πληρώσουν τα έξοδα. Μετά λίγες ώρες μας την μετέθεσαν την επομένη 25/9 1820. Έκανα αίτηση για αποζημίωση είναι 250 ευρώ, μου έδωσαν κωδικό αιτήματος και σε ένα μήνα θα με ενημερώσουν. Αυτά από την πρώτη φορά με WIZZ.
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
141
Likes
99
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
Μόλις έφαγα μια ψυχρολουσία αλλαγή δρομολογίου από aegean για Μπολόνια και σκέφτομαι να κλείσω Λονδίνο με Wizz τον Μάρτιο που βρίσκω ωραία εισιτήρια. Θα φάω και εκεί ήττα,ακυρώνει συχνά για Λονδίνο η επειδή είναι πιο δημοφιλής προορισμός θα την γλιτώσω. Τι ρωτάω τώρα...δεν έχω ταξιδέψει με Wizz και με αυτά που διαβάζω κολλάω λίγο.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Μόλις έφαγα μια ψυχρολουσία αλλαγή δρομολογίου από aegean για Μπολόνια και σκέφτομαι να κλείσω Λονδίνο με Wizz τον Μάρτιο που βρίσκω ωραία εισιτήρια. Θα φάω και εκεί ήττα,ακυρώνει συχνά για Λονδίνο η επειδή είναι πιο δημοφιλής προορισμός θα την γλιτώσω. Τι ρωτάω τώρα...δεν έχω ταξιδέψει με Wizz και με αυτά που διαβάζω κολλάω λίγο.
Κλείσε, μια χαρά είναι.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Tην καντεμιασα την πτήση μου... Θέλω μια βοήθεια σε περίπτωση που δεν κατάλαβα κάτι σωστά . Από 30/10 με 7/11 την έκαναν 1/11 με 6/11 .. έχω αυτήν την επιλογή : You can rebook to another flight operated by us on the same or – if necessary – a comparable route, that is maximum 14 days before or maximum 30 days after the scheduled date of departure of the original flight, subject to availability of seats.
Should you wish to rebook on the same route or comparable route, log in on wizzair.com, retrieve your booking and select the "Rebook" option. This is the quickest way of choosing a new flight for all passengers in your booking.

Αρα μπορώ να βάλω εγώ οποία επιλογή θέλω(στα πλαίσια των 14+30 ημερών) χωρίς επιπλέον κόστος?????
 

zade

Member
Μηνύματα
157
Likes
688
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Tην καντεμιασα την πτήση μου... Θέλω μια βοήθεια σε περίπτωση που δεν κατάλαβα κάτι σωστά . Από 30/10 με 7/11 την έκαναν 1/11 με 6/11 .. έχω αυτήν την επιλογή : You can rebook to another flight operated by us on the same or – if necessary – a comparable route, that is maximum 14 days before or maximum 30 days after the scheduled date of departure of the original flight, subject to availability of seats.
Should you wish to rebook on the same route or comparable route, log in on wizzair.com, retrieve your booking and select the "Rebook" option. This is the quickest way of choosing a new flight for all passengers in your booking.

Αρα μπορώ να βάλω εγώ οποία επιλογή θέλω(στα πλαίσια των 14+30 ημερών) χωρίς επιπλέον κόστος?????
Ναι. Έπαθα ακριβώς το ίδιο με την πτήση μου για Άμπου Ντάμπι. Απλώς εαν πας να ζητήσεις ημερομηνίες με πολύ υψηλή ζήτηση υπάρχει περίπτωση να είναι sold out. Που κανονικά δεν φταις εσύ και θα έπρεπε να έχεις προτεραιότητα ακόμα και γι αυτές τις πτήσεις λόγω του ότι δεν είναι δική σου υπαιτιότητα η αλλαγή ημερομηνίας, αλλά όλα αυτά είναι ψιλά γράμματα.
 

rea

Member
Μηνύματα
57
Likes
15
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ.ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΙΤ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΤΑΞΙΔΙ ΓΙΑ ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ.ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΩΡΑΣ ΕΠΙΣΣΤΡΟΦΗΣ ΑΛΛΑ ΤΙ ΑΛΛΑΓΗ !!ΑΠΟ 14.00ΜΜ ΕΓΙΝΕ 06.00ΠΜ!!
ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΚΙ ΕΓΙΝΕ ΔΙΗΜΕΡΟ!
ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ; ΣΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΑΚΥΡΩΣΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΤΗΣΗ -ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ- ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΣΥΝΟΛΙΚΑ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΔΙΛΛΗΜΑ .ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΑΚΟΜΑ; Η ΟΠΟΙΑ ΠΤΗΣΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΜΕΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ 07.30ΠΜ.
Η ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΩ ;
ΟΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΚΤΗ.
Υ.Γ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΣΩΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ.
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.569
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom