Ryanair Ακυρώσεις πτήσεων από Ryanair

depy!!!

Member
Μηνύματα
737
Likes
1.884
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Περιμένοντας κάποια επίσημη ανακοίνωση, να πω πως πτήσεις Αθήνα-Χανιά/Ροδος δεν εμφανίζονται από τέλη Μαΐου και μετά.
Ναι, κοβεται το δρομολογιο, μου εστειλαν mail.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
τα χρηματα απο τα ξενοδοχεια παιζει να μου τα δωσει η ryanair????? για το γαμωτο ειναι πιο πολυ,,,η μια βραδια ειναι χωρις επιστροφη και με εχουν τσαντισει παρα πολυ....
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
εγώ είχα κλείσει για Καρλσρουη και μου εστειλαν email πως ακυρωνονται ολες οι πτησεις και η να κλεισω αλλη πτηση η να παρω τα χρηματα πισω.μπιπ μπιπ μπιπ ........προσπαθω να ειμαι κοσμι0ς.αντε και τα χρηματατης πτησης τα παιρνω,των ξενοδοχειων???????
Δεν φαίνεται να ακυρώνονται όλες,δείχνει να αφαιρεί τη μία από τις δύο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
τα χρηματα απο τα ξενοδοχεια παιζει να μου τα δωσει η ryanair????? για το γαμωτο ειναι πιο πολυ,,,η μια βραδια ειναι χωρις επιστροφη και με εχουν τσαντισει παρα πολυ....
Δεν ξέρω αν δίνει τα χρήματα του ξενοδοχείου.Πρόσφατα και σε καθυστέρηση +4 ωρών υποσχέθηκε αποζημίωση 250 Ευρώ.Τα χρήματα θα μπούν αυτήν την εβδομάδα.Όποτε δεν χάνεις τίποτα να προσπαθήσεις.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Δεν ξέρω αν δίνει τα χρήματα του ξενοδοχείου.Πρόσφατα και σε καθυστέρηση +4 ωρών υποσχέθηκε αποζημίωση 250 Ευρώ.Τα χρήματα θα μπούν αυτήν την εβδομάδα.Όποτε δεν χάνεις τίποτα να προσπαθήσεις.
μπορεις σε παρακαλω να μου πεις τι ακριβως να κανω για να διεκδικισω αποζημειωση?επισης αν παιζει ρολο το ταξιδι ηταν προγρμματισμενο για αρχες ιουνιου,αλλα εγω εχω ηδη κλεισει ξενδοχεια
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
μπορεις σε παρακαλω να μου πεις τι ακριβως να κανω για να διεκδικισω αποζημειωση?επισης αν παιζει ρολο το ταξιδι ηταν προγρμματισμενο για αρχες ιουνιου,αλλα εγω εχω ηδη κλεισει ξενδοχεια
Δεν ταξίδεψα εγώ αλλά φιλικά μου πρόσωπα τον Μάρτιο για Ρώμη.Στην επιστροφή είχαν καθυστέρηση +4 ώρες.΄Εστειλαν ένα mail στην εταιρεία και η οποία σχετικά γρήγορα απάντησε ότι θα πιστωθεί το ποσό των 250 Ευρώ(το εισιτήριο ήταν κάτω από 100 Ευρώ).Μου έκανε εντύπωση το πόσο γρήγορα κα απλά τακτοποιήθηκε το θέμα σε σχέση με αυτά που έχω διαβάσει/ακούσει για την εταιρεία.Για αυτό και το ανέφερα.Τα χρήματα δεν πιστώθηκαν ακόμη.
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.811
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Παίζει να έχουμε υπόψη μας τα ίδια ακριβώς φιλικά πρόσωπα! και να δουλεύω στο ίδιο γραφείο με το ένα απ' αυτά!
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
@AERAS Πάντως εγω σε μια αντιστοιχη περιπτωση ακύρωσης πτήσης που είχα με την aegean, τελικά δεν δικαιωθηκα αν και έκανα μαραθώνιες διαπραγματευσεις, παρόλο που κι εγώ είχα πληρώσει ξενοδοχείο χωρίς ακύρωση. Κι έτσι αναγκάστηκα να πάρω πίσω τα χρήματα του εισιτηρίου, το οποίο ήταν αγορασμένο με προσφορά και να δώσω τετραπλάσια χρήματα για να κλείσω την πτήση που με εξυπηρετούσε με άλλη εταιρεία. Μακάρι να σταθείς πιο τυχερός και να βγάλεις άκρη με την ράυαν.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Βρε παιδιά αλλο θέμα είναι η αποζημίωση λόγω καθυστέρησης της πτήσης. Καμία σχέση με ακύρωση προγραμματισμένης πτήσης και μάλιστα μήνες πριν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom