Ακόμα ένα νέο μέλος!

ina

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπάϊ
Καλώς σας βρήκα! Χαίρομαι πολύ που βρήκα ένα site αφιερωμένο στα ταξίδια καθότι είμαι fan όπως όλοι σας άλλωστε...
Έχω ταξιδέψει αρκετά αλλά μάλλον η επιθυμία για εξερεύνηση νέων τόπων είναι αστείρευτη, οπότε οι εμπειρίες σας θα μου φανούν πολύ χρήσιμες στις επόμενες εξορμήσεις μου...

Καλά μας ταξίδια!!:D
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
καλως ορισες. περιμενουμε τις ταξιδιωτικες σου ιστοριες!!!:clap::clap:
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
welcome Ina!! Σιγουρα ομως, θα μας παραθεσεις και τις δικες σου, ετσι? φτιαξε τον χαρτη σου και πες και και 2 λογια για τους προορισμους σου να σε γνωρισουμε καλυτερα...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:welcome: Ina
Εχεις οντως ταξιδεψει αρκετα.Η βορεια Αμερικη ειναι ολη κοκκινη και μαζι και το αγαπημενο μου Μεξικο. Πες δυο λογια για το ταξιδι στο Μεξικο...που πηγες?
Εγω περιοριστηκα στη χερσονησο Γιουκαταν.
 

ina

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπάϊ
Ευχαριστώ πολύ για την τόσο θερμή υποδοχή!
Go2dbeach λυπάμαι άν θα σε απογοητεύσω αλλά ο χάρτης είναι λίγο παραπλανητικός με την έννοια οτι δεν έχω γυρίσει όλο το Μεξικό. Επισκέφθηκα για μια ημερίσια εκδρομή την Τιχουάνα κατα τη διάρκεια ενός 20ήμερου ταξιδιού στις δυτικές ακτές των ΗΠΑ. Σαφώς και μια πόλη δεν μπορεί να είναι απόλυτα χαρακτηριστική, αλλά η αλήθεια είναι οτι απο την Τιχουάνα ψιλοαπογοητεύτηκα. Κάπως αλλιώς το είχα φανταστεί το Μεξικό. Μου φάνηκε οτι περνώντας τα σύνορα απο Αμερική, πέρασα και σε μια προηγούμενη δεκαετία, και αυτό είναι απίστευτο αν σκεφτεί κανείς πόσο κοντά βρίσκεται σε μια απο τις πιο ανεπτυγμένες περιοχές του κόσμου. Παρόλα αυτά ήταν μια διαφορετική εμπειρία αλλά αυτό που θυμάμαι πιο έντονα ήταν ότι δεν απομακρυνόμασταν απο τα πολυσύχναστα μέρη λόγω πολύ υψηλής εγκληματικότητας...
Όσο για τα υπόλοιπα ταξίδια, έχω επισκεφθεί 3 φορές την Αμερική (θα πήγαινα άλλες τόσες) συμπεριλαμβανομένης της Χαβάης, γαμήλιο ταξίδι πήγα στις Μαλδίβες όπου ήταν εξαιρετικά. Στον Καναδά αν και ήμουν πιο μικρή μου άρεσε πάρα πολύ και θα ξαναπήγαινα. Η Τυνισία δεν με ενθουσίασε η αλήθεια είναι. Απο Ευρώπη, την έχω γυρίσει αρκετά και κυρίως με αυτοκίνητο. Ενα απο τα αγαπημένα μου μέρη, εκτός απο Ιταλία ( έχουμε και συγγενείς λόγω ιταλού συζύγου) είναι το Λουγκάνο στην Ελβετία.
Αυτά εν συντομία, θα προσπαθήσω να γράψω και πιο αναλυτικά κάποιες ιστορίες...
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
ina :welcome: στην παρεα μας,και οποτε βρεις καιρο,περιμενουμε την πρωτη σου ταξιδιωτικη ιστορια.:lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.534
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom