Air One Ακύρωση πτήσης Air One

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Πως μάθατε οτι ακυρώθηκαν οι πτήσεις? εγώ πετάω 19 με 23/10 για Πίζα. Ξέρουμε τίποτα?
Aν καταλαβα καλα εγινε αλλαγη στην ημερομηνια αναχωρησης απο 12/10 σε 14/10.Αυτο ανατρεπει πολλα.Θα τους τηλεφωνησουμε για επεξηγηση.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
@vlassis Ελπίζω να μην έχεις πρόβλημα με τις ακυρώσεις και να ολοκληρώσεις το ταξίδι σου που μας περιέγραψες στο θέμα προσφοράς της AirOne.

Είτε δεν καταλαβαίνεις, πράγμα που δεν το πολύπιστεύω γιατί σε έχω για εξυπνο άνθρωπο, είτε συνεχίζεις να στρεψοδικείς, πράγμα που έχω διαπιστώσει οτι είναι πάγια τακτική σου σε πολλές περιπτώσεις.
Νομίζω αντί να παίζουμε λογοπαίγνια αν αξίζει με 100 ή δεν αξίζει με 101 και να αλληλοκατηγορούμαστε, καλό θα ήταν να προσέχουμε λίγο τι είδους συμβουλές δίνουμε μέσα απ' αυτό το φόρουμ (ίσως να επεξηγούσαμε λίγο και τα ρίσκα πέρα απ' τις επευφημίες για τις χαμηλές τιμές) γιατί επαναλαμβάνω κάποιοι που το διαβάζουν μπορεί να μη γνωρίζουν την πλήρη εικόνα που επικρατεί στο χώρο των αεροπορικών ταξιδιών και να τσιμπάνε το δόλωμα των δεκάδων προσφορών loco που πλημμυρίζουν το φόρουμ.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Νομίζω αντί να παίζουμε λογοπαίγνια αν αξίζει με 100 ή δεν αξίζει με 101 και να αλληλοκατηγορούμαστε, καλό θα ήταν να προσέχουμε λίγο τι είδους συμβουλές δίνουμε μέσα απ' αυτό το φόρουμ γιατί επαναλαμβάνω κάποιοι που το διαβάζουν μπορεί να μη γνωρίζουν την πλήρη εικόνα που επικρατεί στο χώρο των αεροπορικών ταξιδιών και να τσιμπάνε το δόλωμα των δεκάδων προσφορών loco που πλημμυρίζουν το φόρουμ.
Συμφωνώ απολύτως σε αυτό.
Για αυτό και θεωρώ πολύ χρήσιμο το τόπικ που ξεκίνησε ο Pan pan χθες βράδι και το οποίο όμως το χλεύασες αγρίως δηλώνοντας οτι προτού συμματάσχεις έπρεπε να συμβουλευτείς τον δικηγόρο σου. http://www.travelstories.gr/338023-post22.html

ΥΓ Ουδέποτε όμως θεώρησα το 100 ως απόλυτο αριθμό, αλλά ως τάξη μεγεθους. Για αυτό άλλωστε και έγραψα οτι οι low cost συμφέρουν για την περίπτωση που τα ναύλα αφορούν ποσό πολύ παραπάνω από τα 100 ευρώ, πράγμα που είναι το συνήθως συμβαίνον στα περιφερειακά αεροδρόμια. Ξαναπαραθέτω λοιπον το τι έγραψα. (Πού θα πάει θα το καταλάβεις στο τέλος!)
"Αν είναι εως 100 ευρώ αξίζει,
αν είναι πολύ παραπάνω όπως συνήθως είναι από τη Θεσσαλονίκη, τη Ρόδο, την Κρήτη, την Κέρκυρα, την Αγχίαλο δεν αξίζει!"
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Έχει κουράσει τα μάλα αυτή η συζήτηση!
Ενήλικοι άνθρωποι είμαστε, κάνουμε την έρευνα μας, διαβάζουμε και καταλαβαίνουμε.
Παίρνουμε τα ρίσκα μας ή δεν τα παίρνουμε.
Θυσιάζουμε 100 ευρώ για την εκδρομή των ονείρων μας ή δεν τα θυσιάζουμε.

Αρκετά με τους αυτοανακηρυσσόμενους προστάτες των "ανίδεων" και "άσχετων" που θα παραπλανηθούν από τις τρομερά ύπουλες και θανάσιμες παγίδες των loco...



Ε Λ Ε Ο Σ
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Aν καταλαβα καλα εγινε αλλαγη στην ημερομηνια αναχωρησης απο 12/10 σε 14/10.Αυτο ανατρεπει πολλα.Θα τους τηλεφωνησουμε για επεξηγηση.
Μας πηραν αυτοι τηλ.και μας ρωτησαν αν αποδεχομαστε την αλλαγη ημερομηνιας της πτησεως απο12/10 σε 14/10.Συμφωνησαμε και θα κανουμε ξανα τσεκ-ιν .Τωρα εμπρος καλα μας χερια...
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ονειρεμένο Ταξίδι
Costiera Amalfitana
Μας πηραν αυτοι τηλ.και μας ρωτησαν αν αποδεχομαστε την αλλαγη ημερομηνιας της πτησεως απο12/10 σε 14/10.Συμφωνησαμε και θα κανουμε ξανα τσεκ-ιν .Τωρα εμπρος καλα μας χερια...
Μια χαρά..Που είναι ο Samion να τα ξαναπεί..Αυτή είναι ΕΤΑΙΡΙΑ!!!!:cool:

ολα ηταν μια χαρα απο τη δικη μου εμπειρια με την εν λογω...
Και εμείς μια χαρά...Για τα 30ευρω δε που δώσαμε και δυο και τρεις χαρες!!!
 

vlassis

Member
Μηνύματα
114
Likes
33
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου-Χιλη
Μπηκα στο σαιτ της εταιρείας και δεν πουλάει εισητήρια για 12 και 17/10 πήγαινε έλα. Τις άλλες μέρες πετάει κανονικά. Εαν μου μείνουν λεφτά απο το Άμστερνταμ μάλλον θα πάω:lol::bleh:
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Έχει κουράσει τα μάλα αυτή η συζήτηση!
Ενήλικοι άνθρωποι είμαστε, κάνουμε την έρευνα μας, διαβάζουμε και καταλαβαίνουμε.
Παίρνουμε τα ρίσκα μας ή δεν τα παίρνουμε.
Θυσιάζουμε 100 ευρώ για την εκδρομή των ονείρων μας ή δεν τα θυσιάζουμε.

Αρκετά με τους αυτοανακηρυσσόμενους προστάτες των "ανίδεων" και "άσχετων" που θα παραπλανηθούν από τις τρομερά ύπουλες και θανάσιμες παγίδες των loco...



Ε Λ Ε Ο Σ
Λυπάμαι που εχει ένα ευχαριστώ και όχι εκατό να τα πατήσω.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom