Αλλαγή πλεύσης (σνιφ-σνιφ)

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
δλδ εγώ που μένω 12 ώρες (σημείωνω με το αυτοκήνητο) από το Chernobyl, θα έπρεπε να είχα είδη είδη πεθάνει από την ραδιενέργεια.
κλείσε την τηλεόραση στην μήτερα σου, κι θα πάψει να φοβάται για βλακείες
 

kousouna

Member
Μηνύματα
15
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Aμστερνταμ ή Πράγα?
Ταξίδι-Όνειρο
να δω το Βόρειο Σέλλας
ρε παιδιά για να καταλάβω... Μου λέτε μάπα το καρπούζι η Ισπανία (τουλάχιστον για καλοκαίρι ) και να επιμείνω Μπαλί δηλαδή??

Traveller μην το παίρνεις τόσο προσωπικά, peace!
 
Last edited by a moderator:

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.444
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ε ΝΑΙ !



Παρακαλώ αυξήστε το μήνυμά σας κατά 10 χαρακτήρες τουλάχιστον.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.444
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
δλδ εγώ που μένω 12 ώρες (σημείωνω με το αυτοκήνητο) από το Chernobyl, θα έπρεπε να είχα είδη είδη πεθάνει από την ραδιενέργεια.
κλείσε την τηλεόραση στην μήτερα σου, κι θα πάψει να φοβάται για βλακείες
εσυ βρε μικρουλι υπηρχες οταν εγινε το ατυχημα στο Τσερνομπιλ?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οπως σου ειπαν και οι παραπανω ..ειναι μακρυα η Ιαπωνια απο τον προορισμο σου.Τωρα αν ο καλος σου ξενερωσε με το Μπαλι αυτο καθεαυτο..τοτε δειτε Μαυρικιο ή Μαλδιβες που ειναι ακομα μακρυτερα και εχουν και τελειες παραλιες για μπανιο.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Όπως κι αν έχει το πράγμα,η Ισπανία τον Ιούλιο και ιδιαίτερα η Ανδαλουσία είναι κόλαση.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Λοιπον, εγω λεω να ξανανοιξεις θεμα για Μπαλι:D
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.579
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν είναι μόνο η ζέστη, είναι και οι Γερμανοί συνταξιούχοι που έχουν αγοράσει σπίτια εκεί και μένουν όλο το καλοκαίρι, οι Βρετανοί μεθύστακες που βρήκαν τη μπύρα μισή λίρα φτηνότερη και πλάκωσαν, οι ορδές των Γιαπωνέζων που τόσα "κλικ" στη μηχανή ανά σεκόντ όσα χτυπήματα των φτερών του κάνει το κολιμπρί, οι ουρές, οι τιμές των καταλυμάτων... Η Ανδαλουσία είναι όνειρο για φθινόπωρο και χειμώνα, από Μεγάλη Εβδομάδα κι έπειτα είναι κατάρα. Αν πρέπει σώνει και καλά να πάτε στην Ισπανία, ο βοράς είναι δροσερότερος, ομορφότερος, με πολύ καλύτερη φύση, εύρος αξιοθέατων και ένα κλάσμα μόνο των τουριστών σε σχέση με το νότο. Από Βάσκους και δυτικότερα είναι όνειρο (την Καταλονία αφήστε τη κι αυτή για τις ορδές των Ούνων το καλοκαίρι).

Τον Traveller μην τον παρεξηγείς, τον είχε χτυπήσει η ραδιενέργεια στα 35 του (το '87, με το Τσερνόμπιλ), διότι είχε περάσει από το Σουδάν εκείνη την εποχή (που απέχει από την Ουκρανία όσο και η Ιαπωνία από το Μπαλί).
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
οι Βρετανοί μεθύστακες που βρήκαν τη μπύρα μισή λίρα φτηνότερη και πλάκωσαν
Κάποιο λάθος θα κάνεις.Αυτά υπάρχουν μόνο στη σφαίρα της φαντασίας.Ρώτα και τον tripakia.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Aν κάτι μου διαφεύγει διορθώστε με, αλλά ο σύζυγος θέλει να κανει και τα μπάνια του. Άρα η ηπειρωτική Ισπανία στο ντάλα κατακαλόκαιρο αποκλείεται.
Επίσης πρέπει αν ερωτηθεί αν θέλει χαλαρωτικό η μη γαμήλιο ταξίδι. Στη δεύτερη περίπτωση βρείτε ένα παραμυθένιο resort και μην κουνήσετε ρούπι
Το Μπαλί μια χαρά είναι, ναι το μπάνιο στις παραλίες δεν είναι και το πλέον δυνατό του σημείο (κύματα).
Το αρνητικό είναι η εποχή. Αλλοιώς θα σας πρότεινα Ακτή Αμάλφι/Κάπρι και μια βόλτα από τα Νησιά του Αιόλου να πλατσουρίζετε ολημερίς στη θάλασσα
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.579
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Aν κάτι μου διαφεύγει διορθώστε με, αλλά ο σύζυγος θέλει να κανει και τα μπάνια του.

Συμφωνούμε, αλλά τότε πού κολλάει το ακόλουθο πρόγραμμα; (που είναι και για τον Παπατρέχα, το πολύ-πολύ να δει ο σύζυγος καμιά παραλία από το αεροπλάνο):

Εμείς λέμε να πάμε για 10-12 μέρες και να κάνουμε από 1 έως 2 διανυκτερεύσεις σε διάφορες πόλεις. Σκεφτόμαστε: Μαδρίτη, Τολέδο, Κόρδοβα, Σεβίλλη, Γρανάδα, Βαλένθια, Βαρκελώνη.

Μάλλον πρέπει να αποφασίσουν τα παιδιά τι είδους ταξίδι θέλουν...
 

d4ydr33m3r

Member
Μηνύματα
124
Likes
29
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Μάλλον πρέπει να αποφασίσουν τα παιδιά τι είδους ταξίδι θέλουν...
Συμφωνω κ εγω με αυτη την αποψη.. Εξ'αλλου η τελικη αποφαση ειναι δικη τους κ καλο θα ειναι να αποφασισουν πρωτα τι ειδους γαμηλιο ταξιδι θελουν, για να τους βοηθησουμε ολοι εδω με πληροφοριες..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.027
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom