Αλλαγή server

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλημέρα :)

Το Travelstories μετακόμισε πριν από λίγο σε καινούριο server, με -ελπίζω- πολλές βελτιώσεις μεταξύ των οποίων η ταχύτητα και η ασφάλεια.

Επειδή η αλλαγή ήταν μεγάλη, ενδέχεται να παρουσιαστούν προβλήματα, αν παρατηρήσετε κάτι περίεργο στο φόρουμ παρακαλώ να το αναφέρετε εδώ για να το φτιάξουμε.

Θένκιου :cool:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.395
Likes
14.344
Ενώ έμπαινα από τα "αγαπημένε" τώρα δεν μπορώ να μπώ.Μάλλο θα πρέπει να το ξαναβάλω εκεί;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ναι κάνε ένα κόπο. Ωστόσο, όταν πατάς εκείνο το κουμπί πού σε πάει;
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Μήπως έχει κρατήσει η μνήμη του browser σου την παλιά σελίδα και δε σε ανακατευθύνει όπως πρέπει. Αν με την αλλαγή του "αγαπημένου" λύθηκε το πρόβλημα τότε είσαι εντάξει.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.395
Likes
14.344
Μήπως έχει κρατήσει η μνήμη του browser σου την παλιά σελίδα και δε σε ανακατευθύνει όπως πρέπει. Αν με την αλλαγή του "αγαπημένου" λύθηκε το πρόβλημα τότε είσαι εντάξει.
Ναι με την αλλαγή στα αγαπημένα λύθηκε.Υπάρχει και ένα άλλο προβληματάκι.Βγάζει κάτω ειδοποίηση ότι προβάλει μόνον το ασφαλές περιεχόμενο της σελίδας.Και ρωτάει αν θέλω να τα προβάλει όλα.΄Ισως είναι θέμα anti-virus.Παλαιότερα πάντως δεν το έκανε με την σελίδα του travelstories.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.104
Likes
23.998
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Βγάζει κάτω ειδοποίηση ότι προβάλει μόνον το ασφαλές περιεχόμενο της σελίδας.Και ρωτάει αν θέλω να τα προβάλει όλα.
Αυτό μου το βγάζει κι εμένα συνεχώς.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ναι θα τα φτιάξω αυτά όλα μέσα στις επόμενες 2-3 μέρες.

Δεν υπάρχει πρόβλημα με το site πάντως, αυτό που έγινε είναι ότι πλέον το site δουλεύει μέσω https για μεγαλύτερη ασφάλεια, οπότε όταν μέσα στις σελίδες κάποιο περιεχόμενο (όπως πχ μια φωτογραφία από κάπου αλλού κλπ) φορτώνεται από μη-secure link, θα βγάζει κάποιο μήνυμα. Θα τα φτιάξω όλα σιγά σιγά.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Οι αλλαγές που κάνατε υπάρχει περίπτωση να ειναι ο λόγος που δεν μπορώ πλέον να μπω απο τη δουλειά (Δημόσια υπηρεσία)???? ή έκαναν κάτι οι δικοί μας και έκλεισαν την σελιδα???/:icon_evil: Θα τους ρωτήσω αύριο.... γιατί έχουν δείξει κακό πρόσωπο πριν 2-3 μήνες εκλεισαν το φβ αλλά δεν με πείραξε αλλά τώρα αυτό σηκώνει "πόλεμο"!!!!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όταν λες δε μπορείς να μπεις τι εννοείς; Σου βγάζει κάποιο μήνυμα ;
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Όταν λες δε μπορείς να μπεις τι εννοείς; Σου βγάζει κάποιο μήνυμα ;
Καλημερα ναι οτι υπαρχει προβλημα με το πιστοποιητικό ασφαλειας της σελίδας... νομίζω! Θα το δω πιο προσεκτικά και θα σου απαντήσω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.211
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom