Γερμανία Πολωνία Σουηδία Αμβούργο-Κρακοβία-Στοκχόλμη:Μια ταξιδιωτική περιπέτεια!!

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Απίστευτη τιμή! Επειδή το είχα ψάξει πολύ με τα ξενοδοχεία στην Στοκχόλμη έκανα τωρα μια δοκιμή στο συγκεκριμένο και δίνει για Σεπτέμβριο τιμή 187€!
Όντως για τα δεδομένα της πόλης είναι καλή τιμή,και αν αναλογιστείς ότι με το πρωινό,γλιτώνεις πολλά χρήματα,αφού το φαγητό είναι ακριβό.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.080
Likes
23.584
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Πάρα πολύ ωραία ιστορία με θαυμάσιες φωτογραφίες.
Να περνάτε πάντα καλά στα ταξίδια σας.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.139
Likes
5.321
Εδω θα σας βαλω σε διλημμα....κοιταζοντας το καστρο αναρωτηθηκαμε αν αυτο ειναι πιο εντυπωσιακο απο το καστρο του Εδιμβουργου;;;Η γυναικα μου ισχυριζεται πως ειναι,ενω εγω εχω αντιθετη αποψη!!Περιμενω τη γνωμη σας...
Δύσκολη απάντηση. Της Κρακοβίας είναι σαφώς πιο όμορφο, αλλά του Εδιμβούργου διατηρεί τον αμυντικό χαρακτήρα του και δείχνει πιο αυθεντικό. Κατά την γνώμη μου έχει και πιο εντυπωσιακή θέα στον ορίζοντα.
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Όντως για τα δεδομένα της πόλης είναι καλή τιμή,και αν αναλογιστείς ότι με το πρωινό,γλιτώνεις πολλά χρήματα,αφού το φαγητό είναι ακριβό.
Παιδιά μια ερώτηση.Μια παρέα δέκα ατόμων τον Ιούλιο θα κάνουμε ένα παρόμοιο ταξίδι με εσάς.Δηλαδη:
Αθηνα-Βαρσοβια- Κρακοβια.Διαμονη 3 ημέρες.
Κρακοβια-Βαρσοβια και αναχώρηση με Ryanair για Στοκχολμη .Διαμονη 3 ημέρες.
Στοκχολμη-βαρσοβια .Διαμονη 2ημερες,
ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ Βαρσοβια-Αθηνα.
Μια ερώτηση το ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ που μείνατε στην Στοκχολμη γράφει ότι τα δωμάτια ειναι πολύ μικρά 8τμ ,Μπορούν δυο άτομα να κοιμηθούν ευχάριστα.
Το λεωφορείο απο το αεροδρομιο ειναι εύκολο να το βρούμε έξω απο το αεροδρομιο;Σας ευχαριστω εκ των προτέρων.
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Τα δωμάτια είναι μικρά όμως πολύ όμορφα σας χωράει όμως μια χαρά.Το λεωφορείο θα σας περιμένει έξω από το αεροδρόμιο,δέχεται κάρτες για να πληρώσεις το εισιτήριο οπότε μην κάνεις συνάλλαγμα γιατί έχει κακή ισοτιμία.
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Εννοείται ότι θέλεις!!!Να πω απλά ότι μόλις δημιούργησα μία προσωπική σελίδα που μπορείς να βρεις πληροφορίες.
http://travelsif1.webnode.gr/
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Και πάλι τα φώτα σας.Βλεπω ότι η Ryanair εχει αναχώρηση στις 7 το πρωί και ψιλό αγχώθηκα.Επειδη απο το ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ μέχρι το αεροδρομιο skavsta ειναι περίπου μιάμιση ώρα,πρέπει να φύγω απο το ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ στις 4η ώρα.Εχει τέτοια ώρα δρομολόγια.Ευχαριστω.
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Ναι έχει πολύ συχνά δρομολόγια νομίζω κάθε 15-20 λεπτά.Και εμείς τέτοια ώρα είχαμε φύγει.
 

schumigirl

Member
Μηνύματα
101
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Καλησπέρα, ετοιμαζομαι κ εγω για ΒΑρσοβια-Κρακοβια τέλη Ιούνη. Και βέβαια διαβάζω απο τώρα γιατι i don't wann miss a thing......
Βλέπω πολλές ταξιδιωτικές ιστορίες σε αυτή τη χώρα με τα πολύ καλά σχόλια !!

Θα ήθελα να ρωτήσω για το μουσείο Κοπέρνικους..
Σε ποιες αίθουσες αξίζει να μπείς πεισσότερο γιατί βλέπω ότι έχουν τιμές διαφορετίκες για κάθε τμήμα..κ πόση ώρα χρειάζεται..??

Αν και είμαι Φυσικός και κ με εξιτάρουν όλα τα session αλλά είμαστε 4 στο ταξίδι και δε θέλω να κουράσω τους υπόλοιπους..

επίσης εαν αξίζει να οργανώσεις μόνος το Auswitz -Salt mine κιαι πόσο θα βγεί περίπου??
γιατί ψαχνοντας λίγο για οργανωμένα γκρουπ οι τιμνές ειναι 65 Ε ανα άτομο.

Ευχαριστω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom