Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Αυτό το Manifest το έχει παρακολουθήσει κανείς.. Ζορίστηκα πολύ στον 2ο κύκλο και το παράτησα κάπως και τώρα βλέπω πάει στον 3ο κύκλο (cosmote)..
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
The Sinner Season 1 είναι ένα σφιχτοδεμένο ψυχολογικό θρίλερ οχτώ επεισοδίων που σε κρατά σε συνεχή αγωνία για την έκβασή του. Ίσως γιατί και από το παζλ, δεν λείπουν το
Πάρα πάρα πολύ καλό, ιδιαίτερα ο πρώτος κύκλος του τον οποίο και είδα μέσα σε μια μέρα.
Αρκετά καλός (όχι το ίδιο) και ο δεύτερος, σε μια σειρά που βλέπεται πολύ ευχάριστα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
The Sinner Season 1 είναι ένα σφιχτοδεμένο ψυχολογικό θρίλερ οχτώ επεισοδίων που σε κρατά σε συνεχή αγωνία για την έκβασή του. Ίσως γιατί και από το παζλ, δεν λείπουν το "ποιος" η το "πώς", αλλά το πιο ιντριγκαδόρικο στοιχείο του: Ο λόγος.
Μεγάλο αβαντάζ της σειράς είναι η παρουσία της Jessica Biel στον πρωταγωνιστικό ρόλο.
Τα ίχνη ανάμεσα στο τι γνωρίζει, το τι θυμάται, το τι νομίζει η ίδια ότι θυμάται, το τι είναι ψέμα, το τι της έχουν πει και το πότε ψεύδεται ήταν πολύ μπερδεμένα. Αναρωτιεσαι συνεχώς αν λέει αλήθεια ή ψέματα ή αν η αλήθεια της είναι στην πραγματικότητα ένα ψέμα.
Μπράβο ήθελα να το γράψω κι εγώ. Το δείχνει το star τώρα και το ξαναβλέπω :haha: (καραντινάτη άνοια/ανία). Καλογυρισμένο, με κινηματογραφικά στοιχεία και καλές ερμηνίες.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Μπράβο ήθελα να το γράψω κι εγώ. Το δείχνει το star τώρα και το ξαναβλέπω :haha: (καραντινάτη άνοια/ανία). Καλογυρισμένο, με κινηματογραφικά στοιχεία και καλές ερμηνίες.
To Sinner το βρήκα και στο netflix, και τις 3 σεζόν. Το έβαλα λίστα γιατί πράγματι φαίνεται ενδιαφέρον.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Για να εχουμε κατι να περιμενουμε , η νεα σειρα του Oriol Paulo
Στο 50% από τις ταινίες του να είναι, έχουμε να περιμένουε πολύ ωραία πράγματα όντως!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Τα ίχνη ανάμεσα στο τι γνωρίζει, το τι θυμάται, το τι νομίζει η ίδια ότι θυμάται, το τι είναι ψέμα, το τι της έχουν πει και το πότε ψεύδεται ήταν πολύ μπερδεμένα. Αναρωτιεσαι συνεχώς αν λέει αλήθεια ή ψέματα ή αν η αλήθεια της είναι στην πραγματικότητα ένα ψέμα.
Συγγνώμη για το σπόιλερ αλλά αυτή η σειρά σίγουρα είναι γραμμένη για έλληνα αρχηγό κόμματος (οποιουδήποτε) θα πρέπει να είναι πολύ βαρετή..
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
The Sinner Season 1 είναι ένα σφιχτοδεμένο ψυχολογικό θρίλερ οχτώ επεισοδίων που σε κρατά σε συνεχή αγωνία για την έκβασή του. Ίσως γιατί και από το παζλ, δεν λείπουν το "ποιος" η το "πώς", αλλά το πιο ιντριγκαδόρικο στοιχείο του: Ο λόγος.
Μεγάλο αβαντάζ της σειράς είναι η παρουσία της Jessica Biel στον πρωταγωνιστικό ρόλο.
Τα ίχνη ανάμεσα στο τι γνωρίζει, το τι θυμάται, το τι νομίζει η ίδια ότι θυμάται, το τι είναι ψέμα, το τι της έχουν πει και το πότε ψεύδεται ήταν πολύ μπερδεμένα. Αναρωτιεσαι συνεχώς αν λέει αλήθεια ή ψέματα ή αν η αλήθεια της είναι στην πραγματικότητα ένα ψέμα.
Φανταστική η season 1 (δεν έχω δει ακόμα τις επόμενες). Μου άρεσε πάρα πολύ, την είδα σε μια μέρα κι εγώ. Η Biel μ' εντυπωσίασε, δεν της το είχα να παίζει τόσο καλά, αν και ομολογώ ότι δεν την έχω δει και πολλές άλλες φορές σε ταινίες/σειρές.
Όντως είναι ιδιαίτερο και πολύ ενδιαφέρον το κόνσεπτ να ψάχνεις το γιατί έγινε αυτό που έγινε, αντί να ψάχνεις το σύνηθες, δηλαδή ποιος το έκανε. Δε μπορώ ν' ανακαλέσω στη μνήμη μου άλλη ταινία ή σειρά με το ίδιο σκεπτικό παρουσίασης. Αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δε μπορώ ν' ανακαλέσω στη μνήμη μου άλλη ταινία ή σειρά με το ίδιο σκεπτικό παρουσίασης. Αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει.
Χμ. Ενδιαφέρουσα ερώτηση. Το Μεμέντο εμπίπτει σε αυτή την κατηγορία?
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Προσωπικά δεν το έχω δει για να έχω γνώμη!
Ε ρε τώρα αξίζει σε μερικούς να αρχίσω τα σπόιλερ. :haha: :haha:

Χωρίς πλάκα όμως, είναι μια φοβερή ταινία, δες τη άμεσα. Με αυτή ουσιαστικά συστήθηκε ο Νόλαν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.279
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom