Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Προσωπικά το Nine perfect strangers δε με τρέλανε. Ίσως περίμενα κάτι διαφορετικό, δεν ξέρω. Πάντως δεν είναι από τις σειρές που θα σύστηνα παρόλο που το cast είναι all star.
Το Servant από την άλλη, μέχρι εκεί που έχω δει (τέλος 2ου κύκλου) είναι αρκετά δυνατό.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.731
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Δεν υπάρχουν εδώ Star Wars fans να μιλήσουν για Βοοκ Of Boba Fett και Mandalorian??
Για το Mandaloriar τι να πω;
Παιδικό τελείως. Το εγκατέλειψα στα 2/3 περίπου.
Μ' αρέσει που το είχα προτείνει κιόλας στο παρών νήμα.
Όσο για το Βοοκ Of Boba Fett επηρεασμένος από το Mandaloriar θα πρέπει να φτάσω σε σημείο να μην έχω τίποτα άλλο να δω για να το ξεκινήσω.
Η δικιά σου άποψη;
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.405
Για όλες ή κάποια συγκεκριμένα; Αν και αν ψάξεις στο YouTube και δεις trailer θα καταλάβεις. Αλλά τις συστήνω όλες και βάζω και το χέρι στη φωτιά.
τα τσεκαρα ολα και τα εβαλα στη λιστα ..

Για το Mandaloriar τι να πω;
Παιδικό τελείως. Το εγκατέλειψα στα 2/3 περίπου.
Μ' αρέσει που το είχα προτείνει κιόλας στο παρών νήμα.
Όσο για το Βοοκ Of Boba Fett επηρεασμένος από το Mandaloriar θα πρέπει να φτάσω σε σημείο να μην έχω τίποτα άλλο να δω για να το ξεκινήσω.
Η δικιά σου άποψη;
ε τι περιμενεις, παραμυθακια ειναι ολα αυτα.. μεταξύ υπνου και ξυπνιου..
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Έχουμε Οζαρκ 4η σήζον για τους φαν..
Μιας και αναφέρθηκες στο Ozark να πω ότι η σειρά είναι καλή με γρήγορα ρυθμό, δεν προλαβαίνεις να βαρεθείς καθώς οι πρωταγωνιστές είναι συνέχεια στην τσίτα και πάντα έχουν κάποια αποστολή να φέρουν σε πέρας ώστε να διασφαλίσουν ότι θα παραμείνουν ζωντανοί. Γενικά όλοι οι ρόλοι της σειράς είναι ψυχακιδες.....
3_10
...περισσότερες δολοφονίες έχω δει σε αυτή την σειρά παρά στο Walking dead (που λέει ο λόγος)....είμαι περίεργος να δω πως θα τελειώσει.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Να δείτε τa Invasion, Nine perfect strangers, Station Eleven, Servant, Ted Lasso, Dopesick.

(Κανένα από αυτά δεν είναι στο Netflix)
Κανένα δεν έχω δει, ποιο θα πρότεινες σαν καλύτερο για αρχή;

άσχετο σχετικό, Το Tourist πολύ καλό, λάμπει ο ελληνισμός στην Αυστραλία
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.426
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Κανένα δεν έχω δει, ποιο θα πρότεινες σαν καλύτερο για αρχή;

άσχετο σχετικό, Το Tourist πολύ καλό, λάμπει ο ελληνισμός στην Αυστραλία
Προσωπικά λάτρεψα το ted lasso. Πραγματικά feel good
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Κανένα δεν έχω δει, ποιο θα πρότεινες σαν καλύτερο για αρχή;

άσχετο σχετικό, Το Tourist πολύ καλό, λάμπει ο ελληνισμός στην Αυστραλία
Αν ήθελα κάτι ανάλαφρο και με πολύ χιούμορ,γέλιο θα ξεκινούσα με Ted Lasso

Μετά Servant, Invasion, Dopesick και ύστερα τα άλλα.

Επίσης θα έβλεπα,ίσως νωρίτερα από αυτά γιατί είναι και παλιότερα (οκ ίσως όχι τόσο πολύ), The Undoing, The Killing(το αμερικανικό), Bron/Broen, Trapped, με τις τελευταίες δυο να προσφέρουν μια καλή γεύση από Σκανδιναβία και Ισλανδία.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αν ήθελα κάτι ανάλαφρο και με πολύ χιούμορ,γέλιο θα ξεκινούσα με Ted Lasso

Μετά Servant, Invasion, Dopesick και ύστερα τα άλλα.

Επίσης θα έβλεπα,ίσως νωρίτερα από αυτά γιατί είναι και παλιότερα (οκ ίσως όχι τόσο πολύ), The Undoing, The Killing(το αμερικανικό), Bron/Broen, Trapped, με τις τελευταίες δυο να προσφέρουν μια καλή γεύση από Σκανδιναβία και Ισλανδία.
Αν εξαιρέσεις το γέλιο που έχει ο Ted Lasso, μιλάμε για απίστευτα μηνύματα που περνάει η σειρά.

Πραγματικά στις καλύτερες σειρές που έχουμε δει. Ο Τζέισον Σουντέικις οσκαρικη ερμηνεία...
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.761
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
The Maid Εξαιρετική σειρά μίας σαιζόν με 10 ωριαία επισόδεια. Περιγράφει την ιστορία μιας νεαρής κοπέλας που γίνεται μάνα μικρή, δέχεται ψυχολογική βία από τον αλκοολικό σύντροφό της και τον εγκαταλείπει άφραγκη και χωρίς βοήθεια πιάνοντας δουλειά σαν καθαρίστρια προκειμένου να επιβιώσει. Καλογυρισμένη, ανθρώπινη με κέρδισε στα πρώτα λεπτά.
Plot bonus fact η θεόμουρλη μάνα της, τα σπάει, ύστερα παραπονιόμουν για τη δική μου :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.441
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom