Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Δηλώνω υπερ φανατική του Dr House. Μιλάμε για φοβερή περσόνα.
Άστε που πλέον μιλάω με γιατρούς με άλλη άνεση :haha::haha::haha:.
Το lost είδα τους δύο κύκλους αλλά τώρα έχω χάσει τη μπάλα. Αν τύχει και δω καμμιά σκηνή, δεν καταλαβαίνω πια τίποτα.
Μου αρέσει πολύ το prison break αλλά ο Μαικλ παραπάχυνε και δεν του πάει. Ο μπατσούλης από την άλλη είναι όλα τα λεφτά. Αλλά και ο Λικολν έχει ένα μπρουτάλ βρε παιδί μου...
Κορυφαία ατάκα στο χτεσινό επεισόδιο (στο nova): Ο Μάικλ υπό την απειλή του όπλου δίνει οδηγίες στον ελεγκτή εναέριας κυκλοφορίας και αυτός του λέει: Με αυτά που κάνεις μπορεί να μπλέξεις άσχημα, μπορεί να μπεις φυλακή. Απάντηση: Ναι? Σε ποιά? :haha::clap::haha:
Μου αρέσουν τα ντετεκτιβικά, ψοφάω για Mr Monk και ncis, τα δικαστικά, τα ιατρικά αλλά όλα αυτά να είναι στο θέμα τους και όχι να αναλώνονται σε γκόμενες και love stories (βλέπε nip tuc).
Τέλος πρέπει να έχω δει τα φιλαράκια πάνω από πενήντα φορές αλλά κάθε φορά είναι σαν τη πρώτη.:)
 

joys

Member
Μηνύματα
50
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
επειδή και εγώ αγαπώ τις σειρές εχουμε και λέμε
tudors - θεος ο Jonathan Rhys Meyers
doctor house- τι να πω για τον πιο κινικο γιατρο της tv (Hugh Laurie)τα λογια ειναι περιττα
24 -διοτι ο Jack ειναι απλα αθανατος(του συμβαινουν τα παντα και ομως αυτος ακομα παιζει και βρισκετε στον 7 κυκλο ευγε Jack (Kiefer Sutherland)
Prison Break - αν και ο τεταρτος εχει αρχισει να κουραζει ,οτι εκαναν οι δυο πρωτοι κυκλοι
greys anatomy - γιατι μαθαινουμε πολλα & χειριζομαστε αλλιως τους γιατρους :)
brothers & sister παντα μου αρεσαν η οικογενειακες καταστασεις
lost - αν και τωρα στον 4 κυκλο ειναι και οι ιδιοι lost
csi las vegas-csi new york - παντα κατι καλο μαθαινεις και απο αυτους
lie to me - παντα πρεπει να ξερεις τη κρυβετε πισω απο το χαμογελο των αλλων
Fringe - διοτι αγαπω Joshua Jackson απο τοτε που επαιζε Dawson's Creek.
castle - αστυνομια,εγκλημα και ενας συγγραφεας βιβλιων ειναι ενας καλος συνδιασμος
φυσικα βλεπω και αρκετα χαζοχαρουμενα οπως

gossip girl -ποιος δεν θελει να ξερει τι κανουν ολα αυτα τα πλουσιοπαιδα για να κανουν μιζερη τη ζωη των μη-πλουσιων
90210- εξαλου ειναι συνεχεια του Beverly Hill αληθεια ποιος δεν εβλεπε Beverly :)
GRΣΣΚ - φοιτητικη ζωη for ever
cupid - cupid σημαινει o θεος του ερωτα
και επειδη η λιστα δεν τελειωνει ποτε εχω να αναφερω και μερικες μινι σειρες οπως:
XIII,FALLEN,LAST TEMPLER
και εννοειται πως ολες οι σειρες εκτως απο τις μινι ειναι active
Aυτα.....
ps οποιος θελει οποιαδηποτε πληροφορια ας μην δυσταση να ρωτησει διοτι δινουμε πληροφοριες ακομη και εκει :) :)
 

stellina

Member
Μηνύματα
96
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
επειδή και εγώ αγαπώ τις σειρές εχουμε και λέμε
tudors - θεος ο Jonathan Rhys Meyers
doctor house- τι να πω για τον πιο κινικο γιατρο της tv (Hugh Laurie)τα λογια ειναι περιττα
24 -διοτι ο Jack ειναι απλα αθανατος(του συμβαινουν τα παντα και ομως αυτος ακομα παιζει και βρισκετε στον 7 κυκλο ευγε Jack (Kiefer Sutherland)
Prison Break - αν και ο τεταρτος εχει αρχισει να κουραζει ,οτι εκαναν οι δυο πρωτοι κυκλοι
greys anatomy - γιατι μαθαινουμε πολλα & χειριζομαστε αλλιως τους γιατρους :)
brothers & sister παντα μου αρεσαν η οικογενειακες καταστασεις
lost - αν και τωρα στον 4 κυκλο ειναι και οι ιδιοι lost
csi las vegas-csi new york - παντα κατι καλο μαθαινεις και απο αυτους
lie to me - παντα πρεπει να ξερεις τη κρυβετε πισω απο το χαμογελο των αλλων
Fringe - διοτι αγαπω Joshua Jackson απο τοτε που επαιζε Dawson's Creek.
castle - αστυνομια,εγκλημα και ενας συγγραφεας βιβλιων ειναι ενας καλος συνδιασμος
ουαου! τελεια! κ ειχα βαρεθει τα ιδια κ τα ιδια! τι λεει το lie to me και το castle?
ενδιαφεροντα ακουγονται! -κ αφου θα συνεχισω να ειμαι ανεργη ας το εκμεταλλευτω!:lol::p
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
ουαου! τελεια! κ ειχα βαρεθει τα ιδια κ τα ιδια! τι λεει το lie to me και το castle?
ενδιαφεροντα ακουγονται! -κ αφου θα συνεχισω να ειμαι ανεργη ας το εκμεταλλευτω!:lol::p

Και τα δύο είναι συμπαθητικούλια.
Το Castle έχει να κάνει με αστυνομικές υποθέσεις στις οποίες βοηθά ένας συγγραφέας αστυνομικών μυθιστορημάτων. Ξεχωρίζει κάπως από τις αντίστοιχες σειρές επειδή έχει καλύτερο χιούμορ.
Το Lie to me είναι πιο "σοβαρό". Μια υπηρεσία με προϊστάμενο τον Tim Roth (αυτός κρατά τη σειρά), αναλαμβάνει υποθέσεις στις οποίες μελετώντας τον τρόπο επικοινωνίας των εμπλεκόμενων βγάζει συμπεράσματα για το ποιός λέει αλήθεια και ποιός όχι, έτσι ώστε να βαδίσουν προς τη σωστή λύση τους.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ναι και θα φτιάξουμε και ιδιαίτερο γκρουπ "οι χωρισμένες εξ αιτίας του Travelstories" όπου θα οργανώνουμε εκδρομές για να μας φύγει ο καϋμός του χωρισμού και των ταξιδιών.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
έτσι έτσι.. να απαλύνουμε τον πόνο μας ταξιδεύοντας!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
ή ορθότερα: "ειναι νωρις ακομα...δεν εχεις κολλησει για τα καλα!!"
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.744
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom