Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

Eleni_Alfa

Member
Μηνύματα
22
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Το ψάχνουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μόλις το είδα, είναι φοβερό. Ατμόσφαιρα εκπληκτική χωρίς το concept να είναι κάτι καινούριο βεβαίως.
Να δεις και τα υπόλοιπα οκτώ!Και θα με θυμηθείς!!!!!!Δεν ξέρω αν έχεις δει και το Broen.. Διαδραματίζεται σε Δανία- Σουηδία και είναι ότι πιο έξυπνο έχω δει..Αστυνομικό επίσης.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Το είδα ... δεν εντυπωσιάστηκα και αμέσως θυμήθηκα την παλιά ταινία με τον Γιούλ Μπρίνερ για το ίδιο θέμα ... Η ιδέα δεν είναι πρωτότυπη αλλά δεν ξέρω πως θα το πάνε γενικώς ... το καστ πάντως υπόσχεται πολλά...
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
538
Likes
2.750
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Αν σας αρεσουν οι αστυνομικές σειρες οι οποιες διαδραματίζονται στην Αγγλια δειτε το Broadchurch και το Luther... Επίσης τελευταία ειδα το night manager και το the missing. Ειδικότερα η πρωτη σειρα εχει καταπληκτικα τοπια!
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Να δεις και τα υπόλοιπα οκτώ!Και θα με θυμηθείς!!!!!!Δεν ξέρω αν έχεις δει και το Broen.. Διαδραματίζεται σε Δανία- Σουηδία και είναι ότι πιο έξυπνο έχω δει..Αστυνομικό επίσης.
Πράγματι, είναι πολύ αστυνομικοατμοσφαιρικό και με ιδιαίτερους χαρακτήρες, αλλά δεν ξέρω ποιό έχει κλέψει ποιό, αυτό ή το True detective; Γιατί σαν ιδέα είναι πολύ κοντά.
Θα ψάξω και για το Trapped, τα σκανδιναβικά έχουν έναν διαφορετικό τρόπο έκφρασης, χωρίς υπερβολές.
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος των Άλπεων
To Trapped είναι κορυφαίο! Υποβλητικά τοπία, υπέροχη ισλανδική κλειστοφοβική ατμόσφαιρα, το τέλειο αστυνομικό για εμένα για το 2016.

Άλλες σειρές που μου άρεσαν: Goliath με Billy Bob Thornton,
The Night Manager,
The honourable woman, (γενικώς οι mini series του BBC είναι οι πιο καλογυρισμένες)
The Night of.

Φέτος, αναμένουμε με αγωνία το Taboo με τον Tom Hardy, ελπίζω να μην απογοητευτούμε.
 

vagiannie

Member
Μηνύματα
17
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΆΜΣΤΕΡΝΤΑΜ
Εμένα μου άρεσε πάραααα πολύ το Narcos, το Fargo ( ειδικά ο πρώτος κύκλος) και το καταπληκτικό how to get away with murder με την καταπληκτική Viola Davis στον πρωταγωνιστικό ρόλο...
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος των Άλπεων
Fargo πρώτος κύκλος κι από μένα, ατμοσφαιρικότατο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.384
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom