Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

8avos

Member
Μηνύματα
647
Likes
6.347
Τεταρτος κύκλος Casa de papel.
Πολύ μάπα το καρπουζι!
Και το χειροτερο θα εχει και πέμπτο.
Αυτό που συνεχιζουν με το ζόρι θαρρεις επιτυχημενες σειρές δεν το καταλαβαίνω.
Μ αρέσει που τώρα με την καραντίνα,έχεις κ απαιτήσεις λες κ δεν γέμισε η ώρα σου :bleh:

Οποιος έχει όρεξη για γερμανικό Δράμα μπορεί να δει το Freud όπου κυλάει λίγο βαρετά μεν αλλά για λάτρεις του είδους αφήνει μνμ.Η φωτογραφία που έχει σε κάποιες σκηνές ειναι φοβερή.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Μ αρέσει που τώρα με την καραντίνα,έχεις κ απαιτήσεις λες κ δεν γέμισε η ώρα σου :bleh:

Οποιος έχει όρεξη για γερμανικό Δράμα μπορεί να δει το Freud όπου κυλάει λίγο βαρετά μεν αλλά για λάτρεις του είδους αφήνει μνμ.Η φωτογραφία που έχει σε κάποιες σκηνές ειναι φοβερή.
Αυτό με τον Φρουντ το εχω ξεκινήσει αλλά ενω το θέμα με ενδιαφερει πολύ εχει γίνει αλλόκοτη ή μαλλον "ατσουμπαλη" δουλειά απο τον σκηνοθέτη και με κουράζει.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.861
Likes
26.605
Την ξεκίνησα όταν την είδα στο φόρουμ, μπερδεύτηκα και ξεκίνησα από τον 2ο κύκλο :haha:
Απ'ότι κατάλαβα δεν συνδέονται αν εξαιρέσουμε τους πρωταγωνιστές αστυνομικούς, οπότε μάλλον δεν πειράζει. Δεν είμαι και πολύ της θέασης, οπότε το πάω σιγά σιγά, είναι και μεγάλα τα επεισόδια.
Πάντως εντάξει καλή είναι αλλά δε συγκλονίστηκα κιόλας.
Τελείωσα και την δεύτερη σεζόν.Καλή υπόθεση,αρκετό μπέρδεμα.Αν εξαιρέσουμε μερικά λαθάκια,βλέπετε άνετα.Για όσους αρέσουν οι ισπανικές σειρές,θα βγούνε περίπου 40 σειρές μέσα στο επόμενο δίμηνο.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Τελείωσα και την δεύτερη σεζόν.Καλή υπόθεση,αρκετό μπέρδεμα.Αν εξαιρέσουμε μερικά λαθάκια,βλέπετε άνετα.Για όσους αρέσουν οι ισπανικές σειρές,θα βγούνε περίπου 40 σειρές μέσα στο επόμενο δίμηνο.
Λαθάκια τι εννοεις; Αφού τελείωσα τη δεύτερη σεζόν, ξεκίνησα την πρώτη:p
Είμαι στο 4ο επεισόδιο. Μέχρι στιγμής μου αρέσει περισσότερο η 2η σεζόν. Αλλά περιμένω την ανατροπή, κλασικά.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.861
Likes
26.605
Λαθάκια τι εννοεις;
Πχ Ενώ υποτίθεται ηταν γάλλοι,μεταξύ τους μιλούσαν Ισπανικά,κάποιες μετακινήσεις ήταν σαν να διακτινιστηκαν,ενώ σε κάποιες περιπτώσεις ο εντοπισμός μέσω gps θα μπορούσε να γίνει πιο γρήγορα.Βέβαια ο σκηνοθέτης ήθελε να τραβήξει την σειρά σε 10 επεισόδια,οπότε οκ.
 

8avos

Member
Μηνύματα
647
Likes
6.347
Αυτό με τον Φρουντ το εχω ξεκινήσει αλλά ενω το θέμα με ενδιαφερει πολύ εχει γίνει αλλόκοτη ή μαλλον "ατσουμπαλη" δουλειά απο τον σκηνοθέτη και με κουράζει.
Μια κ ασχολείται με συνειδητό κ ασυνείδητο λογικό εν μέρη.Εαν δεν βλέπεις κάτι άλλο ενδιαφέρον θα πρότεινα να την ολοκληρώσεις,δεν επιμένω βέβαια.
 

apos

Member
Μηνύματα
195
Likes
514
Για όσους αντέχετε ακόμα και δεν έχετε φτάσει σε υψηλά επίπεδα παράνοιας με τον εγκλεισμό, σας έχω τη λύση! (σχωράτε με αν έχει υποθεί, έχω χάσει τη μπάλα)

Twins Peaks του ΤΙΤΑΝΑ Ντέιβιντ Λιντς!

Στην ομώνυμη πόλη λοιπόν βρίσκεται το πτώμα ενός όμορφου κοριτσιού, κατοίκου της πόλης, και ξεκινά ένα μυστήριο για το ποιος είναι ο δολοφόνος. Όλοι μοιάζουν ύποπτοι σε σατανικό βαθμό, και καλείται ειδικός πράκτορας του FBI να λύσει την υπόθεση.
Σειρά του 92 αν δεν κάνω λάθος, πολύ μπροστά από την εποχή της. Περίοδο μάλιστα που ο κόσμος προφανώς και δεν έβλεπε με τέτοιο ρυθμό σειρές.

Το οποίο twin peaks πήγε εξαιρετικά και φυσικά συνεχίστηκε για δεύτερη σεζόν. Και κάπου εκεί ξεκινούν τα περίεργα. Από εδώ και κάτω συνεχίστε με δική σας ευθύνη!!
Οι παραγωγοί πίεζαν να αποκαλυφθεί ο δολοφόνος στην αρχή της 2ης σεζόν καθώς πίστευαν ότι θα χάσει το ενδιαφέρον ο κόσμος αν τραβάει σε μάκρος το μυστήριο. Ο Λιντς διαφωνούσε αλλά τελικά υπέκυψε. Από εκείνο το σημείο αρχίζει η πτώση της τηλεθέασης, η σειρά αλλάζει μέρες, ώρες και ο Λιντς τα παράξενα....Ήταν πλέον η κατάλληλη στιγμή να κάνουν την εμφάνιση τους εξωγήινοι, παράλληλοι κόσμοι, νάνοι, μυστικά σε σπηλιές, φώτα στον ουρανό και διάφορα άλλα απλά καθημερινά πράγματα.

Όπως καταλαβαίνετε η σειρά πήρε μια εντελώς άλλη τροπή, και υποπτεύομαι ότι ο Λιντς το έκανε επίτηδες για να μάθουν οι παραγωγοί να μην ανακατεύονται. :haha:

Τα περίεργα όμως δεν σταματούν εδώ. 25 χρόνια μετά, η σειρά επιστρέφει (δεν κατάλαβα? πού το περίεργο) με μια 3η σεζόν! Συνεχίζουν κανονικά πολλοί από τους αρχικούς ηθοποιούς, απλά ελαφρώς...γερασμένοι. Αν και φαν του Λιντς, ομολογώ ότι έφτασα μέχρι το 6ο επεισόδιο της όπου και το παράτησα. Άνθρωποι που λιώνουν και περνάνε μέσα από μπρίζες, διαστημόπλοια στο άσχετο, 3 ταυτόχρονοι ρόλοι του πρωταγωνιστή, κάποιοι άσχετοι που παρακολουθούν ένα...ον και πολλά άλλα με κούρασαν....λιγάκι.

Προτείνεται για όσους το δουν μέχρι την αποκάλυψη του δολοφόνου, ή και για όσους βιτσιόζους (σαν εμένα) το συνεχίσουν κανονικά! Ή τέλοσπάντων μέχρι εκεί που αντέξουν.

Υ.Γ. Ντέιβιντ είδωλο.
Ισχύει, πρώτη σαιζόν με αρκετό ενδιαφέρον όπου σε κρατάει σε αγωνία, αλλά μετά ξεκινήσανε τα περίεργα με αποκορύφωμα στην τρίτη σαιζόν που κι εγώ δεν άντεξα μετά από κάποιο σημείο και την παράτησα.
 

AnastasiaG

Member
Μηνύματα
59
Likes
41
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Μια κ ασχολείται με συνειδητό κ ασυνείδητο λογικό εν μέρη.Εαν δεν βλέπεις κάτι άλλο ενδιαφέρον θα πρότεινα να την ολοκληρώσεις,δεν επιμένω βέβαια.
Θα συμφωνήσω! Ισχύει ότι μπερδεύει κάπως στην αρχή, αλλά στα δύο τελευταία επεισόδια σε αποζημιώνει. Επίσης δείχνει πολλά υποσχόμενη για τη συνέχεια. Προσωπικά τη βρήκα αρκετά ενδιαφέρουσα σειρά και πρωτότυπη!

Μια άλλη που θα ήθελα να προτείνω εγώ είναι το Unorthodox, επίσης από Netflix. Μίνι σειρά (μόνο 4 επεισόδια και, αν δε κάνω λάθος, δεν αναμένεται συνέχεια), κοινωνική/δραματική που περιγράφει την προσπάθεια μιας Εβραίας να ξεφύγει από τη ζωή που της έχουν προκαθορίσει. Πολύ δυνατή.
 

8avos

Member
Μηνύματα
647
Likes
6.347
Μια άλλη που θα ήθελα να προτείνω εγώ είναι το Unorthodox, επίσης από Netflix. Μίνι σειρά (μόνο 4 επεισόδια και, αν δε κάνω λάθος, δεν αναμένεται συνέχεια), κοινωνική/δραματική που περιγράφει την προσπάθεια μιας Εβραίας να ξεφύγει από τη ζωή που της έχουν προκαθορίσει. Πολύ δυνατή.
Την ξεκίνησα χθες!Τι απίστευτα πράγματα κάνει ο άνθρωπος στο όνομα της «πίστης» !
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.761
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
11.22.63, βασισμένη στο ομώνυμο μυθιστόρημα του Στίβεν Κινγκ, το 11.22.63 αφηγείται την ιστορία του Τζέικ Έπινγκ, ενός καθηγητή γυμνασίου που βρίσκει μια ταξιδιωτική πύλη στον χρόνο, στο πίσω μέρος ενός τοπικού μαγαζιού της μικρής πόλης Μέιν. Η πύλη τον μεταφέρει στο 1958, με στόχο να αποτρέψει την δολοφονία του 35ου προέδρου της Αμερικής, Τζον Κένεντι από τον Λη Χάρβεϊ Όσβαλντ.
Ωραία σειρά φαντασίας με την εγγύηση του μοναδικού Στίβεν Κινγκ!!
 

Pel

Member
Μηνύματα
743
Likes
3.775
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
To Dark το έχουμε πει; Πολύ καλή σειρά, γερμανική, περίπου 10 επεισόδια. Αν ήταν αμερικάνικη, η ίδια ιστορία θα είχε ειπωθεί σε 30 επεισόδια των 3 σεζόν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom