Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.404
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Ακολούθησα τη πρόταση σου και σκάλωσα.
Πολύ δυνατή σειρά με πλοκή! Τη συστήνω κι εγώ ανεπιφύλακτα.
Αν τη βλέπετε απο netflix λείπει ένα επεισόδιο κάπου στο δεύτερο κύκλο (δε ξέρω αν το διόρθωσαν, έχει περίπου δυο χρόνια που την είδα). Το έβλεπα και επειδή περνάει αυτόματα απο το ένα επεισόδιο στο άλλο ούτε το κατάλαβα και έχασα τη σειρά της ιστορίας.
Πολύ καλή πρώτη , μέτρια δεύτερη και κακή τρίτη σεζόν.

ΥΓ Το The Queen's Gambit πάρα πολύ καλό
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.404
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Να προτείνω και μια που δεν είναι τόσο γνωστή. Home Before Dark. Βασισμένη σε αληθινή ιστορία μιας 9χρονης δημοσιγράφου. Παραγωγή της Apple tv.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Βλέπω το Dark, είμαι στα μέσα της 2ης σεζόν.

Πραγματικό κάψιμο! Κάθε λίγο πατάω Pause για να συζητήσουμε με την σύζυγο πού βρισκόμαστε, ποιος είναι ποιος, καθώς και να κάνουμε μικρές ανακεφαλαιώσεις.
Απίστευτος χαμός, απίστευτο μπέρδεμα, χρειάζεται συγκέντρωση για να το παρακολουθήσεις. Δεν το συστήνω αν θες απλά να περάσεις την ώρα σου!
Αν όμως θες να φτιάχνεις δικά σου σενάρια ανά επεισόδιο (καλά, ανά τέταρτο όπως το πάνε), όπως φτιάχναμε τα παλιά τα χρόνια επί Lost, προσπαθώντας να προβλέψεις τι θα γίνει στη συνέχεια, ε αυτή είναι η σειρά που πρέπει να δεις.

Είμαι πάρα πολύ περίεργος πού θα καταλήξει όλο αυτό δαιδαλώδες χάος που έχουν δημιουργήσει πάντως!
Μουσική, και πλάνα απλά απίστευτα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.954
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Πολύ καλή πρώτη , μέτρια δεύτερη και κακή τρίτη σεζόν.
Δυστυχώς πολλές σειρές ακολουθούν αυτό το μοτίβο, βλέπε True detective.
Να δω πως θα πάει κι αυτό και θα επανέλθω.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.404
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Δυστυχώς πολλές σειρές ακολουθούν αυτό το μοτίβο, βλέπε True detective.
Να δω πως θα πάει κι αυτό και θα επανέλθω.
Εμένα η δεύτερη σεζόν του true detective μου άρεσε το ίδιο με την πρώτη (η δεύτερη είχε πολύ καλύτερο τέλος απο την πρώτη για μένα). Απλά ήταν εντελώς διαφορετική, δεν ακολούθησε το ίδιο μοτίβο. Βάλε και το ότι στην πρώτη έπαιζαν ΜακΚοναχι και Χάρελσον και πήγαν σε άλλο επίπεδο τη σειρά. Και οι τρείς πάντως φοβερή φωτογραφία και μουσική. Μακάρι να βγάλει και 4η.

ΥΓ Αν θες να καείς πάντως δες Blacklist αλλά δώστου λίγο χρόνο. Είδα 7 σεζον των 20+ επεισοδίων μέσα σε 2 μήνες. Αύριο βγαίνει η 8η
 

8avos

Member
Μηνύματα
650
Likes
6.355
The Barrier / Ο Φραχτης

Ισπανικη σειρα που ......για να μην τα πολυλογω θα δειτε πολλες ομοιοτητες μ αυτα π ζουμε σημερα,παρουσιαζοντας ομως το μελλον μιας υγειονομικης πανδημιας .Δεν εχει ολοκληρωθει η σαιζον μενοντας καποια λιγα επεισοδια βγαινοντας στον αερα καθε εβδομαδα.

Για οποιον ειναι περιεργος τι μας περιμενει / ελπιζω not !
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Βλέπω το Dark, είμαι στα μέσα της 2ης σεζόν.

Πραγματικό κάψιμο! Κάθε λίγο πατάω Pause για να συζητήσουμε με την σύζυγο πού βρισκόμαστε, ποιος είναι ποιος, καθώς και να κάνουμε μικρές ανακεφαλαιώσεις.
Απίστευτος χαμός, απίστευτο μπέρδεμα, χρειάζεται συγκέντρωση για να το παρακολουθήσεις. Δεν το συστήνω αν θες απλά να περάσεις την ώρα σου!
Αν όμως θες να φτιάχνεις δικά σου σενάρια ανά επεισόδιο (καλά, ανά τέταρτο όπως το πάνε), όπως φτιάχναμε τα παλιά τα χρόνια επί Lost, προσπαθώντας να προβλέψεις τι θα γίνει στη συνέχεια, ε αυτή είναι η σειρά που πρέπει να δεις.

Είμαι πάρα πολύ περίεργος πού θα καταλήξει όλο αυτό δαιδαλώδες χάος που έχουν δημιουργήσει πάντως!
Μουσική, και πλάνα απλά απίστευτα.
DARK: Η σειρά που για να βγάλεις νόημα πρέπει να είσαι από τα λίγα μυαλά στο κόσμο που το κατάλαβαν.

Όμως δεν υπάρχουν λόγια για την απίστευτη φωτογραφία της σειράς. Ομίχλη, μαυρίλα...
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.555
Likes
12.621
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
The Barrier / Ο Φραχτης

Ισπανικη σειρα που ......για να μην τα πολυλογω θα δειτε πολλες ομοιοτητες μ αυτα π ζουμε σημερα,παρουσιαζοντας ομως το μελλον μιας υγειονομικης πανδημιας .Δεν εχει ολοκληρωθει η σαιζον μενοντας καποια λιγα επεισοδια βγαινοντας στον αερα καθε εβδομαδα.

Για οποιον ειναι περιεργος τι μας περιμενει / ελπιζω not !
Λίγη είναι η πανδημία 1 και 2 που ζούμε κάθε μέρα όλη μέρα; Να βλέπουμε και σειρά να μη ξεχνιόμαστε ούτε στιγμή; :rolleyes:
 

8avos

Member
Μηνύματα
650
Likes
6.355
Ετσι οπως το θετεις δεν εχεις αδικο!

Ομως αν εισαι σε φαση που ψαχνεις να δεις κατι,το οποιο κ καλογυρισμενο ειναι κ ταυτιζεσαι καπως με τους ηθοποιους κ ευχαριστα η ωρα να περασει,νομιζω αξιζει.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Αν τη βλέπετε απο netflix λείπει ένα επεισόδιο κάπου στο δεύτερο κύκλο (δε ξέρω αν το διόρθωσαν, έχει περίπου δυο χρόνια που την είδα). Το έβλεπα και επειδή περνάει αυτόματα απο το ένα επεισόδιο στο άλλο ούτε το κατάλαβα και έχασα τη σειρά της ιστορίας.
Πολύ καλή πρώτη , μέτρια δεύτερη και κακή τρίτη σεζόν.

ΥΓ Το The Queen's Gambit πάρα πολύ καλό
Επαυξάνω για το the Queen's Gambit! Το ξεκίνησα προχθές και είναι πραγματικά εξαιρετικό. Πρόκειται για μεταφορά από βιβλίο του 1983, το οποίο εξιστορεί την ιστορία ενός κοριτσιού, της Μπεθ, η οποία μεγαλώνει σέ ορφανοτροφείο αρχικά (στη συνέχεια υιοθετείται από μια μάλλον περίεργη οικογένεια) και ή οποία αναπτύσσει ένα απίστευτο ταλέντο στο σκάκι (κόντρα και στις σέ σεξιστικές προσλαμβάνουσες της εποχής για το συγκεκριμένο παιχνίδι). Αξίζει να επισημανθει ότι για το βιβλίο είχε εκφράσει να το μεταφέρει και να τό σκηνοθετήσει ο Χιθ Λετζερ (πριν πεθάνει). Τελικά έμελλε να το δούμε ως μίνι σειρά στο Netflix αρκετά χρόνια μετά...
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.555
Likes
12.621
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Επαυξάνω για το the Queen's Gambit!
Το ξεκίνησα κ γω κ είδα 2 επισοδεια μονοκοπανια. Όντως πολύ καλό κ σε καθηλώνει. Ειδικά που προσωπικά το σκάκι το βαριέμαι γτ μάλλον θέλει πολύ υπομονή που δεν την έχω, πραγματικά το βλέπω με μεγάλο ενδιαφέρον
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Το ξεκίνησα κ γω κ είδα 2 επισοδεια μονοκοπανια. Όντως πολύ καλό κ σε καθηλώνει. Ειδικά που προσωπικά το σκάκι το βαριέμαι γτ μάλλον θέλει πολύ υπομονή που δεν την έχω, πραγματικά το βλέπω με μεγάλο ενδιαφέρον
Οταν ήμουν γύρω στα 10 με 14 έπαιζα αρκετό σκάκι. Μάλιστα βλέποντας τη σειρά θυμήθηκα αρκετούς τρόπους ανοιγμάτων κ προστασίας (είμαι 45 πια) . Επιπλέον προσπαθω να πείσω το έτερον ήμισυ μήπως το μάθω σκάκι (βλέπουμε μαζί τη σειρά λόγω καραντίνας κ την λατρεύει ομοίως), αλλά δεν πείθεται 🙂🙃😄
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom