Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.482
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ξεκίνησα τον δεύτερο κύκλο αλλά δεν είναι σαν τον πρώτο. Το σενάριο χάσκει, πολλές καταστάσεις φαίνονται υπερβολικές, βρίσκω ελάχιστη
Από το πρώτο επεισόδιο του Β κύκλου που είδα δε φάνηκε κάτι τέτοιο, αλλά καταλαβάινω πως το λές, δεν είναι η μόνη σειρά που συμβαίνει αυτό...
Όλοι θυμόμαστε για παράδειγμα το True Detective και τη χαοτική διαφορά Α και Β κύκλου.
Το καλό είναι ότι πρόκειται για λίγα επεισόδια.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.204
Likes
5.653
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Από το πρώτο επεισόδιο του Β κύκλου που είδα δε φάνηκε κάτι τέτοιο, αλλά καταλαβάινω πως το λές, δεν είναι η μόνη σειρά που συμβαίνει αυτό...
Όλοι θυμόμαστε για παράδειγμα το True Detective και τη χαοτική διαφορά Α και Β κύκλου.
Το καλό είναι ότι πρόκειται για λίγα επεισόδια.
Είδα και τα δύο τελευταία. Νομίζω ότι κάπως σώθηκε η κατάσταση στο τέλος. Η υπόθεση συμμαζεύτηκε και ολοκληρώθηκε. Αλλά αν δεν είχε προηγηθεί ο πρώτος κύκλος δεν θα το συνέχιζα με τίποτα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.844
Likes
14.004
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Σε τι γλώσσα είναι η σειρά, ισπανικά ή γαλιθιάνικα;
Η σειρά είναι στα γαλιθιάνικα! Εγώ που (πλέον) μιλάω και πορτογαλικά και ισπανκά, ενθουσιάστηκα! Εχουν ισπανική προφορά ξεκάθαρα (ευτυχώς) αλλά μπόλικες πορτογαλικές λέξεις πχ το κόκκινο το λένε vermelho κι όχι ρόχο, κι έχουν άρθρα όπως τα πορτογαλικά. Πολύ ενδιαφέρον, και η σειρά είνα αρκετά καλή.
Μόλις τελείωσα την τουρκική σερά Φατμά. Για το "Ηθος" νομίζω έχω γράψει. Και αυτή η σειρά είναι μια αξιόλογη τουρκική παραγωγή , με μια γυναικα της διπλανής πόρτας που προβαίνει σε διάφορες δολοφονίες. Υπάρχει μεγαλύτερη βάση βέβαια στους χαρακτήρες από μια απλή ανάγνωση. Αξίζει. 6 επεισόδια.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Παιδιά βλέπω στο Νετφλιξ, το "Η μέθοδος Κομίνσκι" με τους κάτι παραπάνω από απολαυστικούς Μάικλ Ντάγκλας και (κυρίως) Άλαν Άρκιν.

Είναι κωμωδία κατά βάση, έχω ήδη ρίξει αρκετό γέλιο, οι τύποι είναι απίθανοι και μου θυμίζουν πολλές φορές Λέμον - Ματάου στο αταίριαστο ζευγάρι. Στο ίδιο επεισόδιο που γελάς όμως, συχνά πυκνά υπάρχουν και συγκινητικές στιγμές, ισορροπώντας άψογα.

Τα επεισόδια είναι μισάωρα, υπάρχουν 3 σεζόν ήδη, δε ξέρω αν συνεχίζει και πιο κάτω.

Σας έφτιαξα πάλι.
 

patrickdrd

Member
Μηνύματα
68
Likes
70
πριν λιγες μερες βγηκε η 3η και τελευταια σεζον στην οποια και δεν ηθελε να συμμετασχει ο Alan Arkin λογω κορονωιου
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.698
Διάβασα (στη Λίφο νομίζω) πόσο πολύ απογοήτευσε το Manifest και από περιέργεια είδα το 1ο επεισόδιο και μετά...κόλλησα. Πρώτη φορά είδα ολόκληρο επεισόδιο στο κινητό και στην...δουλειά (μη βιαστείτε να με κρίνετε κατά βάθος είμαι ένας ευσυνείδητος υπάλληλος του συστήματος !!!). Αναρωτιέμαι πως φάνηκε σε άλλους και πότε θα γίνει τόσο χάλια όσο διάβασα ότι είναι
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Είδα το δεύτερο μέρος του Λουπέν (5 ακόμα επεισόδια) στο netflix.
Απολαυστικός ο Omar Sy για μια ακόμα φορά. Με ξενύχτησε αλλά το ολοκλήρωσα σε ένα βράδυ. Το βρήκα λίγο κατώτερο από το πρώτο μέρος, αλλά παραμένει μια από τις αγαπημένες μου σειρές που είδα στο netflix. Έρχεται και 3ο μέρος, ελπίζω όχι σε έξι μήνες πάλι.....
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.861
Likes
26.605
Πάλι σε κόβει και σε κρατάει σε αγωνία, η είναι ανεξάρτητο; Να ξέρουμε να το δούμε του χρόνου.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.711
Likes
14.769
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Πάλι σε κόβει και σε κρατάει σε αγωνία, η είναι ανεξάρτητο; Να ξέρουμε να το δούμε του χρόνου.
Όχι, δεν νομίζω ότι έχει κάποια αγωνία στο τέλος.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.348
Likes
3.373
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Είδα το δεύτερο μέρος του Λουπέν (5 ακόμα επεισόδια) στο netflix.
Απολαυστικός ο Omar Sy για μια ακόμα φορά. Με ξενύχτησε αλλά το ολοκλήρωσα σε ένα βράδυ. Το βρήκα λίγο κατώτερο από το πρώτο μέρος, αλλά παραμένει μια από τις αγαπημένες μου σειρές που είδα στο netflix. Έρχεται και 3ο μέρος, ελπίζω όχι σε έξι μήνες πάλι.....
Είδα μόλις τώρα τα 2 πρώτα επεισόδια του 2ου κύκλου. Εμένα πάντως ο ρυθμός στο 2ο κύκλο μου αρέσει ακόμα περισσότερο
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
αρχες του 2022 ειπαν
Μου έκανες την καρδιά περιβόλι!
Πάλι σε κόβει και σε κρατάει σε αγωνία, η είναι ανεξάρτητο; Να ξέρουμε να το δούμε του χρόνου.
Δεν σε αφήνει στα κρύα του λουτρού όπως το πρώτο μέρος όμως σου δίνει ξεκάθαρα λόγω για να περιμένεις τη συνέχεια στο τρίτο μέρος. Όπως και να έχει είναι μια σειρά που αξίζει να δεις αν δεν το έχεις κάνει ήδη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.672
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom