Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Το τέλειωσα και εγώ το καλαμάρι, αν εξαιρέσεις μια ψυχή στην Αμερική που πραγματικά πόνεσα, δεν βρίσκω τι άλλο μένει να ειπωθεί αν υπάρξει συνέχεια. Έπιασα πολλές φορές τον εαυτό μου να θέλει να κάνει τα αντίθετα από αυτά που έκανε ο ήρωας..
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.466
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Το τέλειωσα και εγώ το καλαμάρι, αν εξαιρέσεις μια ψυχή στην Αμερική που πραγματικά πόνεσα, δεν βρίσκω τι άλλο μένει να ειπωθεί αν υπάρξει συνέχεια. Έπιασα πολλές φορές τον εαυτό μου να θέλει να κάνει τα αντίθετα από αυτά που έκανε ο ήρωας..
Πέρα απ'αυτο που ανέφερες νομίζω υπάρχουν κι άλλα ανοιχτά μέτωπα αλλά ας μην αρχίσουμε τα spoilers.

Έτσι όπως είπαν την ιστορία ότι αυτός ο διαγωνισμός παίζεται για δεκαετίες σε πάρα πολλές χώρες μπορεί να δώσει πολύ ψωμί ακόμα. Θα μου άρεσε να δω πχ να παίζεται σε άλλη χώρα με τα αντίστοιχα παιδικά παιχνίδια της.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Τελείωσα μόλις κι εγώ το Squid game.
Είχε πολύ καιρό να γίνει τέτοιος ντόρος με σειρά, τουλάχιστον απ' όσο θυμάμαι. Όλοι μ' αυτό ασχολούνται, είναι θέμα συζήτησης.
Ήταν πολύ καλή δουλειά απο τους Νοτιοκορεάτες, θίγοντας με πολύ ωμό τρόπο κάποια σημαντικά ζητήματα. Να το δείτε όσοι δε το 'δατε ακόμα, αξίζει το κόπο.
Δε περίμενα τέτοιο τέλος πάντως, ακόμα και αυτό ήταν περίεργο. Επίσης δε ξέρω αν έχει νόημα να βγει δεύτερος κύκλος. Τι μπορεί ακόμα να σκεφτούν;
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Τελείωσα μόλις κι εγώ το Squid game.
Είχε πολύ καιρό να γίνει τέτοιος ντόρος με σειρά, τουλάχιστον απ' όσο θυμάμαι. Όλοι μ' αυτό ασχολούνται, είναι θέμα συζήτησης.
Ήταν πολύ καλή δουλειά απο τους Νοτιοκορεάτες, θίγοντας με πολύ ωμό τρόπο κάποια σημαντικά ζητήματα. Να το δείτε όσοι δε το 'δατε ακόμα, αξίζει το κόπο.
Δε περίμενα τέτοιο τέλος πάντως, ακόμα και αυτό ήταν περίεργο. Επίσης δε ξέρω αν έχει νόημα να βγει δεύτερος κύκλος. Τι μπορεί ακόμα να σκεφτούν;
Στο δεύτερο κύκλο θα μπορούσε να τα φτιάξει με την Τζένιφερ Λώρενς, να κερδίσουν τα διαγαλαξιακά παιχνίδια και επιτέλους να ενσωματωθεί η Νότια Κορέα στη Βόρεια υπό την ηγεσία του Μεγάλου.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Δε περίμενα τέτοιο τέλος πάντως, ακόμα και αυτό ήταν περίεργο. Επίσης δε ξέρω αν έχει νόημα να βγει δεύτερος κύκλος. Τι μπορεί ακόμα να σκεφτούν;
Καλημέρα!
Εγώ αντιθέτως πιστεύω πως επιβάλλεται να βγει δεύτερη σεζόν, η οποία με κάποιο τρόπο (έχω ακριβώς σκεφτεί με ποιον) να οδηγεί στην "κάθαρση" και την εξύψωση του ήρωα, γιατί συγνώμη ο τύπος δεν έκανε ούτε τα βασικά, έτσι; Όλα μάταια ας πούμε...Ε όχι, δεν γίνεται όλα αυτά να έγιναν μάταια!!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Καλημέρα!
Εγώ αντιθέτως πιστεύω πως επιβάλλεται να βγει δεύτερη σεζόν, η οποία με κάποιο τρόπο (έχω ακριβώς σκεφτεί με ποιον) να οδηγεί στην "κάθαρση" και την εξύψωση του ήρωα, γιατί συγνώμη ο τύπος δεν έκανε ούτε τα βασικά, έτσι; Όλα μάταια ας πούμε...Ε όχι, δεν γίνεται όλα αυτά να έγιναν μάταια!!
Μα η εξύψωση του ήρωα επιτεύχθηκε από τις έως τώρα επιλογές του, τι άλλο να κάνει? ο Χριστός να ήτανε κάπου θα είχε πει μπάστα δεν παίζω άλλο με αυτόν τον σεναριογράφο!
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.466
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Με προσοχή για να μην αρχίσουμε τα spoilers αλλά όχι και ήρωας ρε παιδιά! Τη μάνα του έκλεβε! Για να μην πιάσουμε κι άλλα. Δεν είχε αγιοποίηση χαρακτήρων η σειρά και αυτό ήταν για μένα απ'τα πιο δυνατά της χαρτιά.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ε όχι, δεν γίνεται όλα αυτά να έγιναν μάταια!
Μα δεν έγιναν μάταια, άσχετο που αυτός δε θέλει/δε μπορεί να χαρεί.
Δεν είχε αγιοποίηση χαρακτήρων η σειρά και αυτό ήταν για μένα απ'τα πιο δυνατά της χαρτιά.
Ακριβώς αυτό.
Έδειχνε με το πιο ωμό τρόπο που μπορεί να φτάσει κανείς για τα χρήματα αλλά και για να σώσει το τομάρι του. Μετέτρεψε απλούς ανθρώπους σε εν δυνάμει εγκληματίες.
Τέλος πάντων, έχετε δίκιο να μην αρχίσουμε τα spoiler διότι μπαίνει κόσμος που δε το χει δει ακόμα.

Γέλασα κι εγώ, δε μου κάνει τίποτα εντύπωση όμως. Με μια μόνο επίσκεψη που είχα στην Ασία διαπίστωσα ότι αυτό είναι πολύ συχνό φαινόμενο, καθένας μπορεί να φοράει ότι θέλει, να φτιάχνεται όπως θέλει, χωρίς να προκαλεί τα βλέμματα του άλλου!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Διαφωνώ (με senor nada) ο τύπος ήταν ένας απλός καθημερινός άνθρωπος όπως όλοι μας (και μην πει κάποιος ότι δεν εκμεταλλεύτηκε την μάνα του ποτέ στη ζωή του). Την καθοριστική στιγμή όμως έδειξε ότι είχε ΠΟΛΛΑ μέσα του που κρύβονταν κάτω από ένα επιπόλαιο χαρακτήρα. Δεν ξέρω αν υπάρχουν άνθρωποι που θα μπορούσαν να φερθούν ανάλογα, είναι σούπερ ήρωας γι'αυτό κυκλοφορεί μόνο σε εκδόσεις σήριαλ!!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Αρχικά να διευκρινίσω ότι λέγοντας ήρωας εννοώ τον "κεντρικό" ήρωα της σειράς σαν ρόλο και σε καμία περίπτωση δεν είναι προσπάθεια αγιοποίησης κανενός, ούτε θέλω να προσδώσω χαρακτηρισμό ηρωισμού.
Από εκεί και πέρα, ο αρχικός σκοπός για τον οποίο μπήκε στο παιχνίδι δεν επιτεύχθηκε άρα για εμένα μάταια έγινε όλο αυτό. Παραλίγο να μην τηρήσει και υποσχέσεις που "υπονοήθηκαν". Ότι δεν τα χάρηκε προφανώς και δεν γίνεται να χαρείς τέτοια λεφτά, δε μιλάω για ακριβά αυτοκίνητα, διακοπάρες και πούρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.601
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom