Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
η οποία με κάποιο τρόπο (έχω ακριβώς σκεφτεί με ποιον) να οδηγεί στην "κάθαρση" και την εξύψωση του ήρωα
ΜΙΑ φορά, έστω ΜΙΑ, να μας ακουγαν αυτοι οι σεναριογραφοι, ειδικά για το πως τελειωνει μία σειρά!!
Βασικά γενικα να μας ακουγαν...(και οι πρωταγωνιστες οταν φωναζουμε στην τηλεοραση "ΠΙΣΩ ΣΟΥ, ΠΡΟΣΕΧΕ ΚΑΛΕ...")

Και λεω έστω για το τελος μιας σειρας, γιατί ουκ ολίγες φορες εχουμε φαει φόλα , και ήρεμα θα θυμηθω χωρίς να νευριάσω το Lost :mad: και το Dexter. Αν και στο τελευταιο βγαινει επιτελους η τελική σεζόν για να διορθωσει την πατατα που μας προσφεραν για τελος τότε!!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.925
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Generation 56K

Ιταλική με αρκετή δόση Νάπολης και νότου, ανάλαφρη, χιουμοριστική, βλέπεται γρήγορα και ευχάριστα για όποιον θέλει να κάνει ένα διάλειμμα από τα συνηθισμένα. Νομίζω αξίζει το κόπο.
Δε θυμάμαι αν αναφέρθηκε στις προηγούμενες σελίδες.
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Μιας και καποιοι πηρατε την πρωτη σας γευση απο Κορεατικες σειρες με το Squid game, βγηκε τωρα στο netflix η σειρα Μy name.
My Name (TV Series 2021– ) - IMDb
Αστυνομια….Μαφία….Χαμουλης….

Σφινακι 8 επεισοδίων.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.673
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
The billion dollar code, γερμανική παραγωγή στο Netflix.
Η πραγματική ιστορία της εταιρίας που έφτιαξε την εφαρμογή που όλοι ξέρουμε σαν Google Earth. Μόνο που κανείς δεν έμαθε ποτέ γι' αυτούς τους προγραμματιστές. Μια συναρπαστική ιστορία σε 4 επεισόδια.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.925
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Δε θυμάμαι ποιος μου το πρότεινε, αλλά έχω σκαλώσει τελευταία με το Μεξικάνικο Dark Desire (Oscuro deseo) του Νετφλιξ, μιας σεζόν 18 επεισοδίων ενός θρίλερ γεμάτου ανατροπές, απρόσμενες εξελίξεις, εντάξει και λίγο τσόντα :haha: (Μεξικό είσαι). Βλέπεται ευχάριστα πάντως και με ενδιαφέρον, με το κεντρικό του νόημα ότι «τίποτα δεν είναι αυτό που φαίνεται», με καλό ρυθμό και μικρά επεισόδια 30-35 λεπτών.

Το χει δει κανένας;
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.553
Likes
12.610
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Το χει δει κανένας;
Eγώ!! Τι λίγη τσόντα;; Σοφτ πορνό είναι :cool:
Εμένα μου το πρότεινε ο μεξικανός δάσκαλός μου των ισπανικών και καλά για να κάνω πρακτική στη γλώσσα. Οταν ένιωσα ότι ...παραμορφώθηκα :p το παράτησα.

Βλέπω το δανέζικο The Bridge τώρα. Εξαιρετική σειρά αλλά ακόμη είμαι στον 1ο κύκλο δεν ξέρω πως θα πάει παρακάτω. Απορώ πως μου ξέφυγε πάντως. Του 2011 είναι.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Διαβασα κριτικές εντωμεταξυ και καποιοι κράζουν επειδή δεν έχει full frontal nudity😂😂... Ενταξει ο καθένας με τα γούστα του.. Θα το δω κιεγω για τα Ισπανικα λοιπόν(αληθεια λεω) γτ δε βλεπω να βγαινει τριτη σεζον '' ποιος σκοτωσε τη Σάρα " και οι Μεξικάνοι όντως τα μιλανε όμορφα..
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Εχω ξεκινήσει το Russian Doll , ειμαι στο τέταρτο επεισόδιο, ώραιος ρυθμος, ωραια τυπισσα αυτη η κοκκινομαλλα!! περιμενω μπας και βγει καποια άκρη, γιατί μεχρι στιγμης δεν βλεπω φως στο τουνελ... Αν και γυριζεται και 2η σεζον τωρα, μαλλον θα την δουμε το 2022...
Υ.Γ.1: Μην μου κανει κανενας σποιλ για το αν βγαινει ακρη, ας νευριασω μονη μου σε λιγες μερες
Υ.Γ.2: Δεν αφηνετε λεω εγω τις δικαιολογιες με την μεξικανικη σειρα, ο ένας για το σασπενς, η άλλη για να μαθει την γλωσσα!!! :haha::haha::haha:
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.925
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Eγώ!! Τι λίγη τσόντα;; Σοφτ πορνό είναι :cool:
Όλα για τη τηλεθέαση, δουλίτσα να γίνεται. :haha:
Οφείλω να παραδεχτώ πάντως τους Μεξικανοί για την επιλογή των πρωταγωνιστών!

Βλέπω το δανέζικο The Bridge τώρα. Εξαιρετική σειρά αλλά ακόμη είμαι στον 1ο κύκλο δεν ξέρω πως θα πάει παρακάτω. Απορώ πως μου ξέφυγε πάντως. Του 2011 είναι.
Πολύ ωραία σειρά, η οποία νομίζω έχει γυριστεί και σε Αγγλόφωνη έκδοση ή κάτι τέτοιο. Κι εγώ το πρώτο κύκλο είχα δει και απορώ γιατί δε το συνέχισα. Μάλλον επειδή ήταν λίγο βαρύ σαν Σκανδιναβικό, ευκαιρία να το συνεχίσω.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Βλέπω το δανέζικο The Bridge τώρα. Εξαιρετική σειρά αλλά ακόμη είμαι στον 1ο κύκλο δεν ξέρω πως θα πάει παρακάτω. Απορώ πως μου ξέφυγε πάντως. Του 2011 είναι.
Από τις καλύτερες σειρές έβερ! Το φιναλε του πρωτου και του τελευταιου κυκλου (δε θυμαμαι αν ηταν 3ου ή 4ου, νομιζω 4ου) εξαιρετικα! Και ολη η σειρα δηλαδη!
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.553
Likes
12.610
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Από τις καλύτερες σειρές έβερ! Το φιναλε του πρωτου και του τελευταιου κυκλου (δε θυμαμαι αν ηταν 3ου ή 4ου, νομιζω 4ου) εξαιρετικα! Και ολη η σειρα δηλαδη!
Το αντιλαμβάνομαι ήδη! και προτιμώ τη δανέζικη βερσιόν η γλώσσα αν και δύσκολη προσθέτει στην ατμόσφαιρα!

Υ.Γ.2: Δεν αφηνετε λεω εγω τις δικαιολογιες με την μεξικανικη σειρα, ο ένας για το σασπενς, η άλλη για να μαθει την γλωσσα!!! :haha::haha::haha:
ααα εγώ δεν ξέρω τίποτα, εμένα ισπανόφωνος για τη γλώσσα μου τη συνέστησε :bleh:
για του λόγου το αληθές σε κάποιο σημείο της...πλοκής ο βαρύτατα ερωτευμένος νεαρός αφού κατάφερε να σηκωθεί από το κραβάτι με τη μανδάμ της απήγγειλε το κάτωθι ποίημα το οποίο μου φάνηκε τόσο εύηχο στα ισπανικά που μπήκα στον κόπο να τα ψάξω!

Julio Cortazar o ποιητής....
Por el amor esa palabra .... donde el amor se llama con todos los nombres de todas las calles, de todas las casas, de todos los pisos, de todas las habitaciones, de todas las camas, de todos los sueños, de todos los olvidos o los recuerdos.

Ορίστε!! Ποιός είπε ότι δεν είναι επιμορφωτικές οι τσόντες.....εεεεε οι σειρές κοινωνικού περιεχομένου ήθελα να πω....άμα πχια :cool::cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom