Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.965
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Είδα το Gloria του Netflix και μου άρεσε πολύ, είναι του στυλ μου, κατασκοπικό στα 60s-70s επί δικτατορίας Σαλαζάρ στη Πορτογαλία, καυτηριάζοντας θέματα όπως οι σχέσεις με τους Αμερικάνους και ο αποικιακός πόλεμος στην Αγκόλα. Όλο αυτό κυρίως στα Πορτογαλικα (και Αγγλικά) παρακαλώ.

Τώρα ξεκίνησα το Hanna που ως στιγμής από τα δύο πρώτα επεισόδια μ' έχει κερδίσει και φαίνεται καλό. Πρόκειται για μια σειρά περιπέτειας, γύρω από τη ζωή μιας έφηβης που μεγάλωσε στα βουνά εκπαιδευόμενη από τον πράκτορα πατέρα της, προκειμένου να αντιμετωπίσουν τη Cia που τους καταδιώκει από τη στιγμή που έμαθε ότι ζουν. Για να δούμε...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Θα του ςδινα μια ευκαιρία αλλά αφού το έβαζαν την ίδια ώρα με το μπατσελορ δε φταίω εγώ...

-Μαρια, εγώ πιστεύω πως σε μια σχέση πρέπει να υπάρχει δούναι και λαβείν
-κάτσε Αλεξη με μπερδεύεις, ποιοι θα μας δουνε δηλαδη;
Απο το site του Αλφα τα βλέπω 2-3 μαζί μια ωρα περιπου το καθένα .. "live" θες πάνω απο 1 μιση ωρα ενεκα διαφημισεων..
Ρι'αλιτι;; ουτε φυλακισμένος ούτε για χαβαλέ..
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.649
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Μόλις τελείωσα τον πρώτο κύκλο του "Foundation", σειρά την Aplle TV+ βασισμένη στα βιβλία του Ι. Ασίμωφ (Γνωστά στην Ελλάδα ως Γαλαξιακή Αυτοκρατορία). Καλογυρισμένη σειρά με αρκετό ενδιαφέρον. Ξεφεύγει αρκετά από τα βιβλία ενώ ο πρώτος κύκλος θα έλεγα πως καλύπττει τις πρώτες 100 - 150 σελίδες του πρώτου βιβλίου. Άρα μάλλον έχει μέλλον.

Τώρα ξεκινώ τον πρώτο κύκλο του "Wheel of Time" (Ο τροχός του χρόνου) βασισμένο κι αυτό σε μια (τεράστια) σειρά βιβλίων του Robert Jordan. Για όσους δεν γνωρίζουν τα βιβλία ανήκουν στην κατηγορία Fantasy, και πλησιάζουν αρκετά την λογική του Άρχοντα του Δαχτυλιδιών με μια ιδέα από Game of Thrones. Έχει ανακοινωθεί ότι θα έχει 8 κύκλους και είναι παραγωγή του Amazon.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.965
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
να φανταστώ βασίζεται στην εξαιρετική ταινία του Joe Wright του 2011; Μάλλον
Ακριβώς.
Στη περιγραφή έχω βάλει και το link που το αναφέρει.
Είναι ώρα νομίζω να δω και τη ταινία. ;)
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
486
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη
Πολύ ωραίο ντοκυμαντέρ το Greatest events of WW2 στο Netflix το οποίο είδα 2 φορές, τώρα κυκλοφόρησε και το Road to victory.
Πέραν των ντοκυμαντέρ στο Netflix οφείλω να ομολογήσω ότι από τον καιρό του homeland δεν βρίσκω κάτι αντίστοιχου είδους που να μου προκαλεί το ενδιαφέρον.
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.770
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Είδα το Manifest. Ο πρώτος κύκλος εντελώς μπούρδα, ο δεύτερος για κάποιο λόγο με κέρδισε περισσότερο και τον είδα ευχάριστα, αλλά ο άλλος μου εαυτός ο λίγο πιο ποιοτικός διαμαρτυρήθηκε.
Ο άτιμος ο Ζικ όμως ήταν χάρμα οφθαλμών!
Αυτή την περίοδο μαζί με κανά δυο σειρές ακόμα, παρακολουθώ το Manifest και μπορώ να πω ότι έχει κάποιο ενδιαφέρον. Η ιδέα της σειράς είναι καλή και αφού την άρχισα θέλω να δω μέχρι που θα το πάνε.
Όσο αφορά την άλλη προσέγγιση του θέματος, που αναφέρθηκες στον Ζικ...δηλαδή ο Τζαρεντ δεν σου άρεσε;;; :bleh:
Και επειδή έγινε αναφορά στους ηθοποιούς.....να σημειώσω ότι η Μικαελα έχει ωραία μάτια. ;)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Αυτή την περίοδο μαζί με κανά δυο σειρές ακόμα, παρακολουθώ το Manifest και μπορώ να πω ότι έχει κάποιο ενδιαφέρον. Η ιδέα της σειράς είναι καλή και αφού την άρχισα θέλω να δω μέχρι που θα το πάνε.
Όσο αφορά την άλλη προσέγγιση του θέματος, που αναφέρθηκες στον Ζικ...δηλαδή ο Τζαρεντ δεν σου άρεσε;;; :bleh:
Και επειδή έγινε αναφορά στους ηθοποιούς.....να σημειώσω ότι η Μικαελα έχει ωραία μάτια. ;)
Δε νομίζω να το καταφέρεις, και εγώ κόλλησα πολύ και μια ωραία μέρα είπα ΟΧΙ δεν θέλω άλλο και είδα τα τελευταία λεπτά του τελευταίου επεισόδιου.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.558
Likes
12.635
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
ο Τζαρεντ δεν σου άρεσε;;; :bleh:
Οχι με χαλάει το πολύ μάτσο λουκ, ο ψυχοπονιάρης ο Ζικ είναι πιο πολύ του στυλ μου :p

η Μικαελα έχει ωραία μάτια
ναι ωραία μάτια και ωραία κοπέλα αλλά είναι κάπως...αμπντάλα χαχα
η γιατρός η μιγάδα είναι πιο θηλυκό αλλά επίσης προτιμάει και η ίδια τα θηλυκά :bleh:
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Οχι με χαλάει το πολύ μάτσο λουκ, ο ψυχοπονιάρης ο Ζικ είναι πιο πολύ του στυλ μου :p



ναι ωραία μάτια και ωραία κοπέλα αλλά είναι κάπως...αμπντάλα χαχα
η γιατρός η μιγάδα είναι πιο θηλυκό αλλά επίσης προτιμάει και η ίδια τα θηλυκά :bleh:
Ωχ κακό σποιλερ αυτό!! Ήλπιζα να δω να παίζει φάση με τον Μπεν.. κρίμα.. btw κλάσεις ανώτερη η γιατρός από την ξενερωτη την Μικαέλα ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.780
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom