ΗΠΑ Αμερικη,καθε ποτε?

Giannis25

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Καλησπερα στο φορουμ,σημερα το βραδυ γυρισα απο το πρωτο μου ταξιδι στην Αμερικη :clap:
Το θεμα μου ειναι το εξης,επειδη εχω την κοπελα μου που μενει εκει,θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις ποσος καιρος πρεπει να περασει απο την τελευταια επισκεψη για να ξαναπαω.
Πηγα στις 18 Νοεμβριου και γυρισα σημερα.Στο διαβατηριο λεει οτι μπορουσα να μεινω εκει μεχρι το φλεβαρη το αργοτερο.Το θεμα μου ειναι πως θελω να προγραμματισω ενα ταξιδι για τελη Γεναρη παλι,θα υπαρξει καποιο προβλημα?
Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις :)
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Μπορείς να ξαναπας τον Ιανουάριο χωρίς πρόβλημα.πέρισυ σε διάστημα 19 ημερών βγήκα από ΗΠΑ 2φορές και ξαναμπήκα χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν ξέρω μόνο αν παίζει ρόλο το ότι είχα 10ετή βίζα.
 

Giannis25

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Εγω εχω βγαλει ΕΣΤΑ που ληγει το 2016,οποτε φανταζομαι οτι θα ειναι οκ? :roll:
Σκεφτηκα να παρω και την πρεσβεια μπας και μου δωσουνε καμμια απαντηση.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Αν και δεν νομίζω πως θα υπάρξει πρόβλημα ,δεν χάνεις κάτι με το να το επιβεβαιώσεις.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
[offtopic]Δηλαδή θα πηγαινοέρχεσαι Αμερική για να βλέπεις την κοπέλα σου; Από την άλλη βέβαια δε βρίσκεις και κάθε μέρα τσάμπα σπίτι στην Αμερική.[/offtopic]
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
[offtopic]Δηλαδή θα πηγαινοέρχεσαι Αμερική για να βλέπεις την κοπέλα σου; Από την άλλη βέβαια δε βρίσκεις και κάθε μέρα τσάμπα σπίτι στην Αμερική.[/offtopic]
σε άλλους βγάλανε multi entry visa για Λευκορωσία :roll::roll:
 

Giannis25

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Οχι,προσωρινο ειναι μεχρι να βγει η visa για να παω να μεινω εκει περα.Απλα θα κανει γυρω στους 9-10 μηνες και γι'αυτο xD
 
Μηνύματα
266
Likes
119
Καλησπερα στο φορουμ,σημερα το βραδυ γυρισα απο το πρωτο μου ταξιδι στην Αμερικη :clap:
Το θεμα μου ειναι το εξης,επειδη εχω την κοπελα μου που μενει εκει,θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις ποσος καιρος πρεπει να περασει απο την τελευταια επισκεψη για να ξαναπαω.
Πηγα στις 18 Νοεμβριου και γυρισα σημερα.Στο διαβατηριο λεει οτι μπορουσα να μεινω εκει μεχρι το φλεβαρη το αργοτερο.Το θεμα μου ειναι πως θελω να προγραμματισω ενα ταξιδι για τελη Γεναρη παλι,θα υπαρξει καποιο προβλημα?
Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις :)
Έχεις βγάλει ESTA που λήγει το 2016? Μήπως εννοείς βίζα? Το ESTA δεν διαρκεί πάνω από δυο χρόνια. Δεν υπάρχει ακριβής κανόνας για το πότε μπορείς να ξαναπάς στις ΗΠΑ χωρίς πρόβλημα. Αν ο τελωνειακός υπάλληλος καταλήξει στο συμπέρασμα ότι δεν είσαι επισκέπτης αλλά ότι μένεις στις ΗΠΑ, θα σου αρνηθεί την είσοδο - αυτό συνήθως συμβαίνει όταν είσαι περισσότερο καιρό στις ΗΠΑ παρά στην Ελλάδα. Το ταξίδι σου ως τώρα ήταν σχετικά μικρής διαρκειας οπότε μάλλον δεν θα έχεις πρόβλημα. Δες την συζήτηση εδω για να δεις πως μπερδεύονται τα πράγματα αν μένεις στην αμερική με το visa waiver για μήνες.



Οχι,προσωρινο ειναι μεχρι να βγει η visa για να παω να μεινω εκει περα.Απλα θα κανει γυρω στους 9-10 μηνες και γι'αυτο xD
Σε πια βίζα αναφέρεσαι? Αν έχει γίνει αίτηση για immigrant petition για σένα, τότε θα είναι δυσκολότερο να πείσεις τον τελωνιακό υπάλληλο ότι είσαι τουρίστας και όχι μετανάστης.
 

Dedo

Banned
Μηνύματα
3
Likes
0
Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. τελευταια φορα που ημουν ΗΠΑ βγηκα και ξαναμπηκα 3 φορες σε διαστημα 2 εβδομαδων και δεν υπηρξε το παραμικρο. οπως ειπωθηκε και παραπανω αν δεν εισαι στη χωρα καιρο και να μπαινοβγαινεις τακτικα δεν πειραζει κανεναν. καλο ρομάντσο!
 

Giannis25

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Θα γινει αιτηση για να παω να μεινω εκει περα για visa K-1.Η αιτηση δεν εχει γινει ακομη,θα γινει την τεταρτη.Και νε εχεις δικιο,το Esta μου ειναι μεχρι το 2013,βλακεια δικια μου,sorry.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.617
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom