ΗΠΑ Αμερικη με σταση! Βαλιτσες!

kelloks89

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Σαν Φρανσισκο, Νεα Υορκη
Καλησπερα σας! Σε λιγες μερες πεταω επιτελους για New York!
Το προβλημα μ ειναι το εξης!
Πεταω με Swiss και εχω μια σταση 2 ωρων σε γενευη και μετα πεταω New York! Πρεπει να παρω τις βαλιτσες και να ξαναπερασω απο check in και ελεγχο ή οι βαλιτσες πανε απευθειας στην επομενη πτηση?

Σας ευχαριστω
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.965
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπερα σας! Σε λιγες μερες πεταω επιτελους για New York!
Το προβλημα μ ειναι το εξης!
Πεταω με Swiss και εχω μια σταση 2 ωρων σε γενευη και μετα πεταω New York! Πρεπει να παρω τις βαλιτσες και να ξαναπερασω απο check in και ελεγχο ή οι βαλιτσες πανε απευθειας στην επομενη πτηση?

Σας ευχαριστω
Καλό ταξίδι. Από την Αθήνα θα έχεις ήδη πάρει κάρτες επιβίβασης και για τη δεύτερη πτήση, και οι βαλίτσες σου θα μεταφερθούν αυτόματα στο δεύτερο αεροπλάνο. Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις στη Γενεύη, είναι να ακολουθήσεις τις επιγραφές για την πύλη που αναχωρεί η επόμενη πτήση σου. Αυτές θα σε οδηγήσουν στον έλεγχο διαβατηρίων και ότι άλλο χρειάζεται να περάσεις μέχρι να φτάσεις στη νέα πύλη αναχώρησης. Κανονικά στις πτήσεις για ΗΠΑ υπάρχει ξανά έλεγχος ασφαλείας (αλλά αυτό είναι ένας κανονισμός που αλλάζει συχνά).
 

kelloks89

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Σαν Φρανσισκο, Νεα Υορκη
Ευχαριστω παρα πολυ! Ναι εχω ξαναπετυχει τετοια κατασταση και ξερω αλλα ηταν πτηση σε διαφορετικες πολεις της αγγλιας! Δεν ηξερα μηπως αλλαζουν οι κανονες επειδη παω εκτος ευρωπης! Ευχαριστω πολυ για την γρηγορη και ξεκαθαρη απαντηση! Καλη σας μερα
 

renovatio

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΝΥ
Καλημέρα,
Έχω κλείσει με swiss μέσω Γενεύης για JFK!
Έχεις να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες?Κάτι που πρέπει να προσέξω σχετικά με το ταξίδι και τα αεροδρόμια?
Επίσης ήθελα να σε ρωτήσω αν έκανες web check-in πριν την πτήση ή κατ'ευθείαν στο αεροδρόμιο?

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

kelloks89

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Σαν Φρανσισκο, Νεα Υορκη
Καλημερα
Η swiss ειναι μια απο τις καλυτερες αεροπορικες π εχω επιλεξει. πολυ καλη εξυπηρετηση, καλο αεροπλανο, πολυ καλο φαγητο. δεν εχω να σ πω και πολλα να προσεξεις.. ολα ειναι οραγανωμενα και ετοιμα. εχουν και οθονες σε καθε θεση με μουσικη, παιχνιδια και ταινιες. εκανα web check in και τις 2 φορες γιατι ηθελα και στις 4 πτησεις παραθυρο. απλα να προσεχεις οταν εκτυπωσεις το χαρτι να ειναι ολα σωστα (ωρα, ημερομηνια) γιατι στν μια πτηση ειχαν κανει λαθος και πηγα και το διορθωσα την μερα τη πτησης. συνηθως απο γενευη δεν εχει σχεδον καθολου κοσμο οποτε αν νυσταζει πολυ παρε απο αλλα καθισματα 5-6 μαξιλαρακια που δεν καθονται και πηγαινε στις 4 μεσαιες. κανενας δεν θα σ πει τπτ. (εγω αυτο εκανα)!
ελπιζω να σε βοηθησα και ελπιζω να περασεις πολυ καλα στο ολοκληρο το ταξιδι!
;)
 

renovatio

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΝΥ
Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!
Μια τελευταία ερώτηση...γιατί το έχω αγχος :)
Στο login που κάνω στην Swiss στην επιλογή check-in μου γράφει για την ΑΤΗ-GVA μόνο.Το GVA-JFK γίνεται διαθέσημο μετά την ολοκλήρωση του check-in της πρώτης πτήσης?
 

kelloks89

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Σαν Φρανσισκο, Νεα Υορκη
Ναι και εμενα ετσι μου εγραφε. Αλλα μην ανησυχεις οταν το πατησεις θα σου εμφανισει και τις 2 πτησεις(ATHN-GNV-JFK) να επιλεξεις θεση και να κανεις web check in. μπορεις ομως να κανεις check in 24 ωρες πριν την πτηση. πιο πριν δεν σε αφηνει καν να μπεις!

p.s. οταν ειναι στο ελ. βενιζελος αλλαξε ενα 10ευρω ή 20ευρω σε ελβετικα φραγκα μηπως τα χρειαστεις για κανα καφε.. βασικα δεχονται και ευρω αλλα ειναι ωραιο να σ μεινουν τα ελβετικα φραγκα γιατι εχουν ωραιο χρωμα.. χαχα
 

renovatio

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΝΥ
Χαχαχαχ!Θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου!
Το ξέρω για το Check-in ότι ανοίγει 24 ώρες πριν την πτήση απλά μου έκανε εντύπωση ότι αναφέρει μόνο το ένα κομμάτι της πτήσης!
Σε ευχαριστώ πολύ ξανα!
Καλημέρα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.518
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom