Ολλανδία Αμστερνταμ-Ολλανδια για σπουδες

Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Τοροντο, Καναδας
Ταξίδι-Όνειρο
νησιά της Καραϊβικής
Καλησπερα!!
χρειαζομαι τα φωτα σας και τη βοηθεια σας σε πολλα θεματα και επειδη εχω καταλαβει οτι οι περισσοτεροι εισαστε expert στα ταξιδια νομιζω οτι θα μου φανουν χρησιμα ολα οσα θα μου πειτε! Για να μην μακρυγορω επειδη ειμαι ασχετη απο ταξιδια με αεροπλανο..
Α) ισχυει οτι πρεπει να εχω μονο μια βαλιτσα? ή μπορω να εχω περισσοτερες βαλιτσες αλλα το συνολικο του βαρος να μην ξεπερνα τα 20 κιλα?
Β) οποιαδηποτε πληροφορια για ταξιδια με αεροπλανο (διαδικασια κτλ) χρησιμη θα ειναι...στη περιπτωση μου!
Γ) μπορειτε να μου δωσετε, επισης, καποιες βασικες πληροφοριες για το Delft-ειναι μια ωρα περιπου απο το αμστερνταμ-...εαν ξερετε μαγαζια, καφε,στεκια, εαν σας αρεσε σαν πολη οτιδηποτε!

Ευχαριστω!:rolleyes:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.155
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Α) και Β) Μπες στο σαιτ της αεροπορικης εταρειας με την οποια πετας, εχει τα παντα απο πληροφοριες ή κανε συγκεκριμενες ερωτησεις αν θες επεξηγησεις.
Γ) Δεν εχω ιδεα για την πολη σορι.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Τοροντο, Καναδας
Ταξίδι-Όνειρο
νησιά της Καραϊβικής
ευχαριστω πολυ Κλεοπατρα!! Ημουν σιγουρη οτι θα βρεθει καποιος ευγενικος να απαντησει!! :lol:
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Δεν νομίζω ότι η απάντηση του tripakia δεν ήταν ευγενική...
Αν μας έλεγες με ποιά αεροπορική πετάς (για τις ερωτήσεις Α,Β) θα σου δίναμε περισσότερες πληροφορίες.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Οι επιβάτες οικονομικής θέσης επιτρέπεται να μεταφέρουν μέχρι 2 αποσκευές όπου το συνολικό τους βάρος τους δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 20 κιλά

Olympic Air - Επιτρεπόμενα όρια αποσκευών
 

flea

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Καλησπέρα natasha_ath_19,

έχω σπουδάσει και 'γω στην Ολλανδία (2006-2008) και πραγματικά πιστεύω ότι θα περάσεις υπέροχα.

Για Delft δεν ξέρω στέκια μιας και είχα πάει μόλις 2 φορές αλλά θυμάμαι ότι έχει μια κεντρική πλατεία με μια τεράστια εκκλησία και πολλά ωραία restaurant και καφετέριες.

Επίσης αν σε βγάλει ο δρόμος, σου προτείνω ανεπιφύλακτα να επισκεφτείς το Leiden (είναι μόλις 20 λεπτά από Delft) και πραγματικά είναι μια παραμυθένια πόλη (όπως σχεδόν όλη η Ολλανδία εξάλλου).

Anyway καλές σπουδές και καλά να περάσεις!!!
 
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Τοροντο, Καναδας
Ταξίδι-Όνειρο
νησιά της Καραϊβικής
Σ' ευχαριστω flea!! Ελπιζω να περασω υπεροχα!! Θα την επισκευτω σιγουρα την πολη που μου ειπες!!
 

KIKA

Member
Μηνύματα
107
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΡΡΡΡΡΩΜΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ..ΜΠΟΡΩ?!!
Ποσο σε ζηλευω!!!!θα περσαεις καταπληκτηκα!!!θα την ερωτευτεις την ολλανδια!!για το ντελφτ δεν ξερω να σου πω στεκια κτλ αλλα ειναι ενα πανεμορφο "κουκλιστικο" μερος, εχει πολυ ωραιες καφετεριες και μπαρακια, μικρουτσικα και ωραια!!!φυσικα και πρεπει να πας στο λαιντεν το αγαπημενο μου, καναλακια γεφυρουλες,πρασινο,σαν σε παραμυθι!βεβαια νομιζω οτι οι περισσοτερες πολεις της ολλανδιας ετσι ειναι,κουκλιστικες!!φυσικα να πας και χαγη,και απαραιτητως ροτερνταμ!!και φυσικα ν αμην ξεχασω να αναφερθω και στον ολλανδικο λαο!!οι ανθρωποι εχουν επιπεδοκαι ειναι μπροστα!!!χαιρεσαι να μιλας και να κανεις παρεα μαζι τους!ειναι ακομπλεξαριστοι και ειλικρινεις! αχ μπορω να μιλαω για ωρες...!!!ασ σταματησω καλυτερα!
 

M@RiLou

Member
Μηνύματα
56
Likes
1
Στο Ντελφτ έχω πάει 2 ημερίσιες εκδρομές. Από το σύντομο χρονικό διάστημα που πρόλαβα να το δω θα το χαρακτήριζα ήσυχο και γραφικό. Καφετέριες και εστιατόρια έχει αρκετά. Ωστόσο, επειδή οι Ολλανδοί δεν έχουν και την καλύτερη κουζίνα, υπάρχει στην κεντρική πλατεία ένα σουβλατζίδικο. Τα παιδιά που το χουν είναι έλληνες και αυτά που προσφερουν είναι νοστιμότατα. Επίσης, η περιοχή φημίζεται για τα κεραμικά βάζα που πωλούνται σε πολλά μαγαζια, αν και τα γνήσια είναι πανάκριβα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.702
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom