Ολλανδία Αμστερνταμ – Το παρθενικό ταξίδι

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
σ'ευχαριστώ και εγώ για την υπέροχη περιγραφή του ταξιδιού σου και τις πανέμορφες φωτογραφίες.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Πολυ καλη η ιστορια σου :)...και,η αληθεια ειναι,οτι ποτε δεν ξεχνιεται το πρωτο ταξιδι!
Κάποια στιγμή θα επανέλθω με τις οδηγίες του ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΧΡΩΣΤΑΣ ΤΑ ΚΕΡΑΤΑ ΣΟΥ!
Και μη ξεχασεις την υποσχεση σου:p:p
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Άλλη μια όμορφη ιστορία από την Travelstoryteller! Ευχαριστούμε!
Καλά ταξίδια πάντα! :)
 
Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ταξίδι-Όνειρο
Ωκεανία
Πολύ γλυκιά και όμορφη η ιστορία σου...Και οι τέσσερις τελευταίες παράγραφοι με έκαναν να ανατριχιάσω :)
Σε ευχαριστώ πολύ Kanel28 :). Πιστεύω μόνο εάν κάποιος έχει ταξιδέψει αντιλαμβάνεται την πληθώρα και την ένταση των συναισθημάτων που συνοδεύουν την εμπειρία, πόσο μάλλον όταν όταν αυτή είναι πρωτόγνωρη και έχει και λίγη χρυσόσκονη απο έρωτα που απογειώνει και τα πιο απλά! :lol:

σ'ευχαριστώ και εγώ για την υπέροχη περιγραφή του ταξιδιού σου και τις πανέμορφες φωτογραφίες.
Σας ευχαριστώ Makisg! Είχαμε σκοπό οι φωτογραφίες να είναι περισσότερες αλλά σταθήκαμε άτυχοι! Στο επόμενο ταξίδι που πραγματοποιήσαμε στο Άμστερνταμ βγάλαμε καμιά 300αριά μόνο από απωθυμένο!!! (λεπτομέρειες σε επόμενη ιστορία ;) )

Καμιά φορά αναρρωτιέμαι που πηγαίνουν οι φωτογραφίες όταν δεν αποτυπώνονται...!:rolleyes:

Πολυ καλη η ιστορια σου :)...και,η αληθεια ειναι,οτι ποτε δεν ξεχνιεται το πρωτο ταξιδι!

Και μη ξεχασεις την υποσχεση σου:p:p
Σε ευχαριστώ karfitsa! Όσο για την υπόσχεση, προς το παρών φροντίζουμε να κρυβόμαστε από τους πιστωτές μας !!! :haha:

Πολύ ωραίο το πρώτο σου ταξίδι στο Άμστερνταμ που θεωρείται η Μπανγκόκ της Ευρώπης.
Σε ευχαριστώ Nat ni!!! Ποτέ δεν το συνδύασα αλλά τώρα που το λες έχεις δίκιο, το Άμστερνταμ είχε αρκετα κοινά με την Μπανγκόκ!

Ενα μεγάλο μπράβο για την ιστορία σου και ένα ευχαριστώ (έτσι μου βγήκε)!!!
Σε ευχαριστώ πολύ skoumpi!!!! Να και εγώ τώρα με το ευχαριστώ σου, έχω ένα μόνιμο χαμόγελο ως τα αυτιά ... έτσι μου βγήκε!:icon_redface:

Άλλη μια όμορφη ιστορία από την Travelstoryteller! Ευχαριστούμε!
Καλά ταξίδια πάντα! :)
Deka μου ευχαριστώ πολύ που την διαβάσατε και χαίρομαι πολύ που σας άρεσε!!! Καλά ταξίδια να έχουμε και πολύ όρεξη να τα μοιραστούμε με όλους εδώ τους ταξιδιωτόπληκτους :) :) :)!!!
 
Last edited by a moderator:

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ταξίδι-Όνειρο
Καταράκτες Ιγκουασού
κοπελιά .... τωρα τι να σου πω ,,,, ότι με ταξίδεψες ? ότι με εντυπωσίασες ? ότι μου θύμησες τα πρώτα μου "ταξιδιωτικά" βήματα ? ....
Μάλλον τίποτα απ όλα αυτά ... ίσως και όλα αυτά ...
Απλά θα σου πω ότι κάποια στιγμή αισθάνθηκα τα μάτια μου υγρά ... ΝΑΙ !!! με συγκίνησες (και δεν κάνω πλάκα) με την λεπτή και τόσο γλαφυρή/παραστατική πένα σου ...
Δεν είναι το πρώτο μου ταξίδι αυτό ... ίσως έχω χάσει το λογαριασμό σε πιο αριθμό βρίσκομαι ,
αλλά επειδή σε λίγες μέρες αναχωρώ για αυτόν το προορισμό , θα προσπαθήσω να σε μιμηθώ
για να αισθανθώ τις εμπειρίες σου που μοιράστηκες με μάς ,,,
Τέλος ,,, νοιώθω πραγματικά τυχερός που είμαι μέλος αυτής της κοινότητας που μας δίνει την ευκαιρία να διαβάζουμε τέτοιες μ-ο-ν-α-δ-ι-κ-έ-ς ιστοριούλες !

Ένα ευχαριστώ για σένα νομίζω ότι είναι πολύ λίγο ..........................
Λευτέρης
 
Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ταξίδι-Όνειρο
Ωκεανία
κοπελιά .... τωρα τι να σου πω ,,,, ότι με ταξίδεψες ? ότι με εντυπωσίασες ? ότι μου θύμησες τα πρώτα μου "ταξιδιωτικά" βήματα ? ....
Λευτέρης
Λευτέρη σε ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα σου λόγια και με συγχωρείς για την καθυστέρηση αλλά μόλις σήμερα διάβασα το μήνυμα σου (περάσαμε 3 εβδομάδες στην Τανζανία χωρίς πρόσβαση στο ίντερνετ!). Εύχομαι να πέρασες υπέροχα στην αγαπημένη μας πόλη και να βιώνεις όλα σου τα ταξίδια σαν να ταξιδεύεις για πρώτη φορά! :)
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
πραγματικα μπραβο για τον τροπο γραφης!!! εχεις απιστευτο χιουμορ κ μου αρεσει όπως γραφεις! θα επισκεφθω το αμστερνταμ (Θεου θελοντος!!!) τον φλεβαρη ενδιάμεσα από μαδριτη κ πραγα κ περνω ιδεες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom