Ανάφη- Ακτοπλοϊκή σύνδεση με Σαντορίνη

vmantas

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Καλησπέρα! Σκοπεύω να πάω Ανάφη τέλη Ιουλίου. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει ακτοπλοϊκή σύνδεση με Σαντορίνη εκτός από τα πλοία της γραμμής? Ο λόγος που ρωτάω είναι επειδή σύμφωνα με τα δρομολόγια που έχουν ανακοινωθεί βολεύουν αυτά της ΝΕΛ LINES. Τηλεφωνώντας όμως στο πρακτορείο τους μου είπαν ότι αυτά που έχουν ανακοινωθεί μπορεί και να μην γίνουν και ότι για σίγουρα θα ξέρω τέλος Ιουνίου. Επέιδή είναι να συνδυαστεί αεροπορικό εισιτήριο κτλ ξέρει κανείς κατι περισσότερο ή παίζει να ξεμείνω στη Ανάφη από καμιά ακύρωση?
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
εκτός από τη ΝΕΛ υπάρχει και η ΑΝΕΚ lines με το "Πρέβελη" όπως και με το Blue Star Ferries "Πάτμος" και τα δρομολόγια τους έχουν ήδη βγει!
 

vmantas

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Το πρόβλημα είναι ότι θέλω να συνδυάσω αεροπορικό εισιτήριο και τα δρομολόγια των εταιριών που λες δεν βολεύουν με τις πτήσεις μου. Σε ευχαριστώ πάντως. Ξέρεις εάν υπάρχει άλλη σύνδεση εκτός από πλοία της γραμμής?
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Αν εννοείς πχ. τύπου Σκοπελίτη κλπ, δεν υπάρχει. Μονο τα πλοία της γραμμης
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
παλιά υπήρχε ένα τοπικό καθημερινά αλλά πλέον το έχουν βγάλει.. Δυστυχώς...
 

PERIKLIS1

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Σου προτείνω να το συνδυασεις με Ιο που είναι πολύ ομορφότερη απο την Ανάφη. Ειδικα η Χώρα της Ιού είναι μαγευτική!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Επειδή το έχω εξαντλήσει το θέμα, και έχω γίνει κουβάρι με τηλέφωνα παντού, δεδομένου ότι θα πάω Ανάφη τον Αύγουστο, πρέπει να πω το εξής.
Το ΝΕΛ το ξεχνάμε οριστικά.
Μας άφησε χρόνους. Ακόμα και να βγουν τα εισιτήρια προς πώληση, κανένας δεν εγγυάται ότι θα γίνουν τα δρομολόγια...
Οι άνθρωποι αντιμετωπίζουν σοβαρό πρόβλημα με την όλη κατάσταση.
Προς το παρόν ισχύουν στα σίγουρα τα δρομολόγια με τα Bluestar, αλλά και αυτά του με τον Πρέβελη που ανακοινώθηκαν μόλις χθες (!!!!).
Ελλάδα, ακτοπλοϊκές εταιρίες 2015...Η σαπίλα η ίδια...
 

vmantas

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Σήμερα μίλησα με κάποιον ιδιοκτήτη δωματίων και μου ακριβώς αυτό. Να μην υπολογίζω στη NEL LINES γιατί η εταιρία είναι σε πτώχευση. Μάλιστα μου είπε ότι έχει πάρα πολλές ακυρώσεις για αυτόν ακριβώς τον λόγο. Μου είπε επίσης ότι υπάρχει ενδεχόμενο να αναλάβει κάποια άλλη εταιρία την γραμμή αλλά αυτό θα γίνει τέλος Ιουνίου και ύστερα. Οπότε ξεχνάω Ανάφη για φέτος και βλέπουμε για του χρόνου. Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Μετά μιλάμε για διακοπές, προγραμματισμό και τουρισμό, εγχώριο και μη...
Θα ανακοινωθούν τέλος Ιουνίου κι έπειτα.. Για φέτος!
Είμαστε ασόβαροι σε όλα μας τελικά. Δεν υπάρχει καμία ελπίδα.

Όσον αφορά το θέμα μας, η ΑΝΕΚ με τα δρομολόγια που ανακοίνωσε, βοήθησε λίγο τη κατάσταση στην Ανάφη. Τώρα είμαι στο ψάξιμο για δωμάτιο. Για να δούμε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom