Ανάφη Ανάφη - πρόσβαση σε παραλίες

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Θα συμφωνήσω σχεδόν σε όλα με τη φίλη Λατίνα! κι εγώ πρόπερσι πέρασα πέντε υπέροχες μέρες μέσα προς τέλη Ιούλη..κρατήστε κυρίως το ότι δεν πας Ανάφη για τον κόσμο κ για τη διασκέδαση.. αν θες κάτι μέτριο δλδ με χαλαρή διασκέδαση αλλά να μπορείς κ να ξενυχτήσεις καναδυό βράδια πήγαινε καλύτερα καμιά Αμοργό (αν κ τον Αύγουστο πιστεύω θα έχει αρκετό κόσμο). Κατά τα άλλα, περί Ανάφης ρίξτε κ εδώ μια ματιά:
http://www.travelstories.gr/296160-post47.html
βρε καλώς την!:clap:

κι ομως, εγω ειχα πετυχει αμοργο αυγουστο χωρίς τρελό κοσμο..
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
έχει τύχει να πάω 15αύγουστο Ανάφη και όντως έχει κόσμο, αλλά δεν έχει και τον κακό χαμό.. Απλά έχει πολύ περισσότερο κόσμο από τους υπόλοιπους μήνες. Βέβαια φέτος δεν ξέρω τι θα γίνει με την κρίση. Πάντως και να βγεις έχεις λίγα πράγματα βέβαια αλλά τα ποτάκια σου θα τα πιεις σίγουρα. Εμείς έχουμε πάει αρκετές φορές με αποκορύφωμα μια χρονιά που μείναμε 9 βράδια και φυσικά φύγαμε με μεγάλη στεναχώρια από κει.. Η απόλυτη χαλάρωση και ένα από τα πιο αγαπημένα ελληνικά νησιά για μένα..
 

Varwni

Member
Μηνύματα
15
Likes
3
Μια χαρά ακούγεται. Για βράδι ψάχνω χαλαρό στέκι, να μένει ως αργά αλλά όχι δυνατά και εξοντωτικά πράγματα. Απ'ότι φαίνεται θα το χτυπησουμε το δεκαήμερο!
Πάντως μου φαίνετα περίεργο να μην έχει μια βάρκα να πηγαίνει στις παραλίες του νησιού, μιας που στις βόρειες δεν έχει καθόλου δρομάκια από ότι διαβάζω..
Ευχαριστώ και καλημέρα :)
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
πριν περίπου 5 χρόνια είχε και σε άφηνε σε όποια παραλία ήθελες, Κλεισίδι Κατσούνι, Μικρό και Μεγάλο Ρούκουνα. Δεν ξέρω αν σταμάτησε όμως τώρα τα δρομολόγια..
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Μια χαρά ακούγεται. Για βράδι ψάχνω χαλαρό στέκι, να μένει ως αργά αλλά όχι δυνατά και εξοντωτικά πράγματα. Απ'ότι φαίνεται θα το χτυπησουμε το δεκαήμερο!
Πάντως μου φαίνετα περίεργο να μην έχει μια βάρκα να πηγαίνει στις παραλίες του νησιού, μιας που στις βόρειες δεν έχει καθόλου δρομάκια από ότι διαβάζω..
Ευχαριστώ και καλημέρα :)
μα ολοι λένε πως οι βορειες παραλίες του νησιου δεν αξίζουν..απ οσα ειδα εγω ειναι ολο πέτρα (οχι βοτσαλο), πως να προσεγγισει βαρκακι?αν αξιζαν δεν θα χε δρομολογια το κτελ πιστευεις??

οσο για τις νοτιες, η βαρκα δεν χρειαζεται, πας με κτελ..
εγω βαρκα δεν ειδα, αλλα ουτως ή άλλως αν μενεις χωρα (που δεν βλεπω κανενα λογο για να μεινεις αλλου) για να παρεις βαρκα πρεπει να πας λιμάνι..αρα να παρεις κτελ..οποτε, γιατι να μην παρεις το κτελ μια και καλη για την παραλια?λεω εγω τωρα..
 

Varwni

Member
Μηνύματα
15
Likes
3
Έχει μείνει κανείς ή ξέρει κάτι για τη Βιλα Γαλήνη; Είμαι μεταξύ αυτης ή Τα Πλαγια; Δωματια 45-50 ευρω.. ευχαριστω!!
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
εγώ 2 φορές έχω μείνει στα Πλάγια.. Για μένα best of!!! Ειδικά τα δωμάτια με το πέτρινο κρεβάτι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.427
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom