Ανέβασμα φωτογραφιών

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Ξέχασα να αναφέρω στο προηγούμενο post και ένα "κόλπο" που έχω ανακαλύψει για να αποφεύγω τη διαδικασία συμπίεσης των φωτογραφιών όταν θέλω να ανεβάσω λίγες σε κάποιο thread (όχι για τον μεγάλο όγκο φωτογραφιών που βάζω στις ιστορίες).
Τί κάνω λοιπόν: περνάω τις φωτογραφίες της φωτογραφικής μηχανής που με ενδιαφέρουν στο κινητό και μετά τις στέλνω στο what's up ενός άλλου κινητού, μου τις στέλνει πάλι πίσω στο δικό μου και οι φωτογραφίες είναι έτοιμες να ανέβουν από το κινητό φυσικά χωρίς άλλη διαδικασία.
Με αυτά που μου είπατε με αποθαρρύνατε εντελώς από τη συγγραφή ιστορίας... :(:(
Είπα και εγώ να ανεβάσω ένα πλούσιο φωτορεπορτάζ από την πρόσφατη ομαδική ξενάγηση στη Θεσσαλονίκη, αλλά ατύχησα...
Μάλλον θα τις κατεβάσω απο τη μηχανή στο κινητό με wi fi και θα τις ανεβάσω με χαμηλή ανάλυση.
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.218
Likes
25.868
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Με αυτά που μου είπατε με αποθαρρύνατε εντελώς από τη συγγραφή ιστορίας... :(:(
Είπα και εγώ να ανεβάσω ένα πλούσιο φωτορεπορτάζ από την πρόσφατη ομαδική ξενάγηση στη Θεσσαλονίκη, αλλά ατύχησα...
Μάλλον θα τις κατεβάσω απο τη μηχανή στο κινητό με wi fi και θα τις ανεβάσω με χαμηλή ανάλυση.
Όχι και πάλι όχι! Μην αποθαρρύνεσαι!!!
Υπάρχουν λύσεις και αυτές προσπαθούμε να αναδείξουμε εδώ ανταλλάσσοντας απόψεις, εμπειρίες και ιδέες.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.315
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
λπν τ ίδιο είναι. τις κάνω σμικρινση και τις παίρνει, μόνο θέλει χρόνο είναι 15. και για να μην κάνω στο μέλλον τα ίδια θα δω αν ρυθμίζεται η μηχανή για τις επόμενες που θα τραβάω
Teλικά ρύθμισα τη μηχανή μιας και μου έδινε τη δυνατότητα και μόνο έτσι κατάφερα και τις ανεβάζω εύκολα στις ιστορίες.
 

agmi

Member
Μηνύματα
503
Likes
2.448
Ρε κοπελια τυρανιεστε & νομιζω οτι κανετε την ζωη σας λιγο δυσκολη!
Ριξτε ολες τις φωτογραφιες σε ενα φακελο στην επιφανεια εργασιας (desktop) και με το τεως VSO image Resizer (τωρα το λενε Light Image Resizer), απο εδω:
http://ccm.net/download/download-266-vso-image-resizer
συμπιεζετε/μικραινετε οσες φωτογραφιες θελετε μαζικα! 1, 5, 10, 100 οσες εχει ο φακελος. Αμα θελετε οδηγιες ειμαι διαθεσιμος! Το προγραμμα ειναι shareware και θελει 20" να ξεκινησει, αλλα ειναι δωρεαν και τις κανει ολες αμεσως οτι μεγεθος θελετε εκτος απο τα preset που εχει ;)
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Ρε κοπελια τυρανιεστε & νομιζω οτι κανετε την ζωη σας λιγο δυσκολη!
Ριξτε ολες τις φωτογραφιες σε ενα φακελο στην επιφανεια εργασιας (desktop) και με το τεως VSO image Resizer (τωρα το λενε Light Image Resizer), απο εδω:
http://ccm.net/download/download-266-vso-image-resizer
συμπιεζετε/μικραινετε οσες φωτογραφιες θελετε μαζικα! 1, 5, 10, 100 οσες εχει ο φακελος. Αμα θελετε οδηγιες ειμαι διαθεσιμος! Το προγραμμα ειναι shareware και θελει 20" να ξεκινησει, αλλα ειναι δωρεαν και τις κανει ολες αμεσως οτι μεγεθος θελετε εκτος απο τα preset που εχει ;)
Ευχαριστούμε παρα πολύ! Είναι ασφαλές να το κατεβάσω από το link αυτό;
 

agmi

Member
Μηνύματα
503
Likes
2.448
Επειδη το φορουμ μου εχει 'ανοιξει τα ματια' χωρια οτι με εχει ταξιδεψει σε πολλα μερη. Το σεβομαι, οπως και την 'πλειονοτητα' των χρηστων (τους ξερολες ΟΧΙ) & ειμαι ευγνωμων. Το cnet ειναι νομιμοτατο site, και οπως ανεφερα το προγραμματακι ειναι shareware! ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ να το αγορασετε, ουτε το πουλω, αλλα μπορει να σας διευκολυνει, οπως και μενα. Θα σας βγαλει ενα μηνυματακι, οτι ειναι για ιδιωτικη χρηση & πατατε <continue>.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Επειδη το φορουμ μου εχει 'ανοιξει τα ματια' χωρια οτι με εχει ταξιδεψει σε πολλα μερη. Το σεβομαι, οπως και την 'πλειονοτητα' των χρηστων (τους ξερολες ΟΧΙ) & ειμαι ευγνωμων. Το cnet ειναι νομιμοτατο site, και οπως ανεφερα το προγραμματακι ειναι shareware! ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ να το αγορασετε, ουτε το πουλω, αλλα μπορει να σας διευκολυνει, οπως και μενα. Θα σας βγαλει ενα μηνυματακι, οτι ειναι για ιδιωτικη χρηση & πατατε <continue>.
Καλά μην θυμώνεις! :cry: Αφενός δεν ήξερα τι σημαίνει shareware και αφετέρου ρώτησα εάν είναι ασφαλές το site γιατί δουλεύω τις περισσότερες ώρες σε υπολογιστή σε server δημόσιας υπηρεσίας όπου δεν μου επιτρέπεται να κατεβάζω προγράμματα εύκολα και δεν με άφησε τελικά να το εγκαταστήσω...
Σε ευχαριστώ πολύ όμως για την πληροφορία! :)
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Πάντως εγώ για ακόμα μια φορά μαρτύρησα για να ανεβάσω φωτογραφίες! Οι φωτογραφίες μου είναι από το flickr!
Ενώ τις είχα βάλει όλες μετά μόλις έκανα προεπισκοπηση η μισές ήταν με X.

 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Πάντως εγώ για ακόμα μια φορά μαρτύρησα για να ανεβάσω φωτογραφίες! Οι φωτογραφίες μου είναι από το flickr!
Ενώ τις είχα βάλει όλες μετά μόλις έκανα προεπισκοπηση η μισές ήταν με X.

Πειραματίσου με την ανάλυση. Πχ. δες τα χαρακτηριστικά της μιας που ανέβηκε σωστά και χρησιμοποίησε τα και για τις άλλες.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Πειραματίσου με την ανάλυση. Πχ. δες τα χαρακτηριστικά της μιας που ανέβηκε σωστά και χρησιμοποίησε τα και για τις άλλες.
Αρχικά τις είχα όλες Original! Κάποιες δούλεψαν κάποιες όχι! Τώρα οι μισές είναι Original και κάποιες Large!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.533
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom