Αναβάθμιση 2019

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
να επαναλάβω ότι με τις ειδοποιήσεις κάτι δεν πάει καλά. πριν την αναβάθμιση δεν είχα παρατηρήσει κάποιο θέμα.τώρα είναι αρκετά τα νέα μηνύματα για τα οποία δεν μου ανεβάζει τον counter στο κουδουνάκι. όλοι οι υπόλοιποι είστε οκ?
μήπως γίνεται κάποια κόμπλα με τις ειδοποιήσεις στο κινητό? κάτι έλεγε ο def ότι θα μας έρχεται ειδοποίηση ακόμη και αν δεν είμαστε στην σελίδα .αν θυμάμαι καλά έπρεπε να κάνουμε κάποια ρύθμιση που πιθανόν αγνόησα?
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Να διευκρινίσω πως αν σας έρχεται στο κινητό email ότι έχετε κάποια απάντηση στο Travelstories, τότε αν κάνετε και την 2η ρύθμιση (Notifications) απλά δεν σας χρειάζεται γιατί θα έχετε λάβει ήδη το email!

Οπότε η το 1 είναι χρήσιμο η το άλλο!
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Και σε μένα, αν και ακολουθώ κάποια θέματα, και υπάρχουν νέα σχόλια εκεί, δεν φαίνεται να έχω ειδοποίηση πάνω δεξιά στο καμπανάκι.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Είστε σίγουροι ότι έχετε κάνει όλες τις ρυθμίσεις; Εγώ δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου δώσει ένα συγκεκριμένο παράδειγμα μήπως το ψάξω πιο αναλυτικά;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.318
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Είστε σίγουροι ότι έχετε κάνει όλες τις ρυθμίσεις; Εγώ δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου δώσει ένα συγκεκριμένο παράδειγμα μήπως το ψάξω πιο αναλυτικά;
Αν κατάλαβα καλά και προφανώς αυτό εννοούν τα παιδιά, δεν έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις.
Για παράδειγμα, ένα νήμα που έχεις ποστάρει στο παρελθόν συνήθως εξ ορισμού ειδοποιείσαι όταν γράψει κάποιος άλλος.
Ε αυτό δε συμβαίνει σε όλα. Υπάρχει περιορισμός ως προς το χρόνο που ήταν το τελευταίο ποστ ίσως, δε ξέρω. Ας πούμε το νήμα ''μια πόλη μια φωτογραφία'' στο οποίο είχα ποστάρει επανειλημμένως τελευταία δε μου έστειλε ειδοποίηση και το ανακάλυψα τυχαία ότι συνεχίζονται τα ποστ.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ο χρονικός περιορισμός είναι 15 μέρες - αυτό όμως υπήρχε και πριν την αναβάθμιση, δεν έχει αλλάξει. Θα μπορούσα να το αυξήσω στις 30 μέρες αλλά δεν είμαι βέβαιος ότι είναι αυτός ο λόγος που δεν παίρνουν κάποιοι ειδοποιήσεις.

Νομίζω έχει ξαναγραφεί αλλά θα το επαναλάβω: ο τρόπος που δουλεύουν οι ειδοποιήσεις είναι ότι αν σε ένα θέμα που έχεις γράψει (ή που παρακολουθείς με κάποιο τρόπο τέλος πάντων) υπάρξει νέο μήνυμα, τότε παίρνεις ειδοποίηση γι'αυτό. Αν ΔΕ μπεις στο θέμα αυτό όμως, τότε δε παίρνεις άλλες ειδοποιήσεις ακόμα και αν υπάρχουν έξτρα μηνύματα μετά από αυτό. Θα αρχίσεις να παίρνεις ειδοποιήσεις όταν μπεις στο θέμα.

Δεν έχει αλλάξει αυτό, το ίδιο ίσχυε και πριν την αναβάθμιση.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Μπαινω τον τελευταιο καιρο απο το κινητο και ενω πριν 2 βδομαδες περιπου μπορουσα να βαλω emoticons στα μυνηματα μου,πλεον δε μπορω να το κλικαρω καν ουτε δεχετε τα δικα μου απο το κινητο.....
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τι εννοείς δε μπορείς να κλικάρεις; ποιο πράγμα; το κουμπί με τα emoticons? μήπως έχεις πατήσει το κουμπί με το γρανάζι και έχεις γυρίσει τον editor σε bbcode mode? Ξαναπάτα το και δοκίμασε πάλι.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Ο χρονικός περιορισμός είναι 15 μέρες - αυτό όμως υπήρχε και πριν την αναβάθμιση, δεν έχει αλλάξει. Θα μπορούσα να το αυξήσω στις 30 μέρες αλλά δεν είμαι βέβαιος ότι είναι αυτός ο λόγος που δεν παίρνουν κάποιοι ειδοποιήσεις.

Νομίζω έχει ξαναγραφεί αλλά θα το επαναλάβω: ο τρόπος που δουλεύουν οι ειδοποιήσεις είναι ότι αν σε ένα θέμα που έχεις γράψει (ή που παρακολουθείς με κάποιο τρόπο τέλος πάντων) υπάρξει νέο μήνυμα, τότε παίρνεις ειδοποίηση γι'αυτό. Αν ΔΕ μπεις στο θέμα αυτό όμως, τότε δε παίρνεις άλλες ειδοποιήσεις ακόμα και αν υπάρχουν έξτρα μηνύματα μετά από αυτό. Θα αρχίσεις να παίρνεις ειδοποιήσεις όταν μπεις στο θέμα.

Δεν έχει αλλάξει αυτό, το ίδιο ίσχυε και πριν την αναβάθμιση.
Άρα δεν είναι θέμα ρυθμίσεων. Πιθανόν να μην έχω μπει σε κάποια θέματα παρόλο που είχα λάβει ειδοποίηση, οπότε και για αυτό δεν μου έρχονται οι νέες. Η αλήθεια είναι δεν το γνώριζα αυτό.
Επειδή όμως ανέφερες και ρυθμίσεις, μπορείς να γράψεις τι ρυθμίσεις πρέπει να γίνουν επιπλέον. Συγνώμη αν χρειάζεται να τις επαναλάβεις. Ευχαριστώ πολύ
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όλες οι ρυθμίσεις βρίσκονται στο προφίλ σου εκεί που λέει "επεξεργασία επιλογών", δηλαδή εδώ:

https://www.travelstories.gr/community/account/preferences
Τώρα βλέπω ότι κάποιες είναι ακόμα στα αγγλικά, πάω να κάνω καμιά μετάφραση :)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.738
Υπάρχει δυνατότητα να σταματήσεις να έρχονται ειδοποιήσεις από ένα θέμα;
Πχ.μου έρχονται ειδοποιήσεις για το θέμα του κορωνοιού.Επειδή είναι ένα θέμα που δεν μ'ενδιαφέρει
αν υπάρχει δυνατότητα να μην μου έρχονται ειδοποιήσεις στο καμπανάκι από το συγκεκριμένο.
Ή αν υπάρχει δυνατότητα να μην μου εμφανίζετε όταν έχει νέα μηνύματα.
Αν δεν γίνετε ,δεν πειράζει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.215
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom