Αναβάθμιση 2019

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλοτάξιδο το ανανεωμένο μας forum!
Και μένα μου αρέσει πολύ, δε με δυσκόλεψε καθόλου η αλλαγή, το βρίσκω πιο εύχρηστο, μοντέρνο και γρήγορο!
Αυτό που μου λείπει μέχρι στιγμής στην πλοήγηση είναι το up button (εκτός κι αν έχω κάνει εγώ καμιά βλακεία και δεν το βρίσκω).
Βγαίνει κάτω δεξιά όταν αρχίσεις να κινείς τη σελίδα. Μήπως σου το κρύβει κάτι πχ. διαφήμιση?
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.130
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Βγαίνει κάτω δεξιά όταν αρχίσεις να κινείς τη σελίδα. Μήπως σου το κρύβει κάτι πχ. διαφήμιση?
Έχεις δίκιο, σε ευχαριστώ, αν κάνω 2 κλικ προς τα πάνω εμφανίζεται. Απλά δεν το είχα δοκιμάσει, επειδή δε φαίνεται όταν δεν πατάς το κουμπί κι έχεις τη σελίδα απλά σταματημένη έλεγα ότι δεν υπήρχε και ουσιαστικά "έσερνα" τη σελίδα προς τα πάνω καθώς είναι πολύ πιο γρήγορο με το macbook που έχω από το να πατάω κλικ κλικ.

Παραδόξως επειδή δεν έχω πολυμπεί αυτές τις μέρες δεν έχω δοκιμάσει ακόμα από το κιν. ή τον υπολογιστή της δουλειάς όπου μου βγαίνουν διαφημίσεις, θα τα τσεκάρω μετά (στο macbook μου που μπαίνω από το σπίτι και για πολύ λίγη ώρα καθημερινά έχω βάλει adblock στον browser, μη με μαλώσετε :icon_redface: ).
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
- το widget των πρόσφατων μηνυμάτων ήταν το ίδιο και στην προηγούμενη έκδοση, αν αναφερόμαστε στο ίδιο πράγμα (στη sidebar δηλαδή), και πριν τα πρόσφατα μηνύματα είχε εκεί, όχι τα αδιάβαστα.
Δε χρησιμοποίησα τον όρο sidebar γιατί στο responsive δεν είναι καθόλου στο side. Ναι, έτσι ήταν και στο παλιό, πρόταση ήταν αυτό.

- δεν υπάρχει κουμπί να σε πηγάινει απευθείας στο πρώτο αδιάβαστο μήνυμα ενός θέματος - αν έχεις αδιάβαστα μηνύματα σε αυτό το θέμα, κάνοντας απλό κλικ στον τίτλο θα σε πηγαίνει στο τελευταίο αδιάβαστο του θέματος, έτσι δούλευε και πριν (δεν είχαμε κάποιο ειδικό κουμπί). Σε περιπτώσεις που το θέμα έχεις να το επισκεφθείς πολύ καιρό, μπορεί να χρειάζεται αφού μπεις στο θέμα να πατήσεις το κουμπί "jump to new"
Υπήρχε - ηταν κάπως σαν "τελεία" (ή bullet αν προτιμάς) δίπλα στον τίτλο του μυνήματος.
Σε όσα θέματα δοκίμασα που είχα αδιάβαστα μηνύματα, με πήγαινε πάντα στην πρώτη σελίδα, όχι σ' αυτή με το πρώτο αδιάβαστο.
Αυτό που λες "το θέμα έχεις να το επισκεφθείς πολύ καιρό", τι θα πει πολύς καιρός; Αν έχω αδιβάσατα π.χ. στο θέμα "Off-Topic", και το πατήσω, τα αδιβάστα θέλω να δω, αδιαφορώ για την πρώτη σελίδα. Είτε μπήκα τελευταία φορά χθες, είτε μπήκα πριν δυο βδομάδες.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Επιμένω ότι στη λίστα των θεμάτων δεν υπήρχε bullet δίπλα στον τίτλο του μηνύματος - αυτό το είχαμε σε πολύ παλιά έκδοση του φόρουμ, ίσως το θυμάσαι από εκεί. Η τωρινή έκδοση λειτουργεί ακριβώς με τον ίδιο τρόπο που λειτουργούσε και η αμέσως προηγούμενη: κάνεις κλικ στον τίτλο του θέματος και σε πάει στο τελευταίο αδιάβαστο.

Το φόρουμ έχει ένα όριο που κρατάει τα αδιάβαστα στη μνήμη του, νομίζω ότι είναι 30 ημέρες, θα το κοιτάξω όμως για επιβεβαίωση καθώς και αν μπορούμε (ή αν έχει και νόημα) να το αυξήσουμε αυτό. Και αυτό ήταν το ίδιο στην προηγούμενη έκδοση.

:)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Στο μεταξύ οι φωτογραφίες που είχαν χαθεί επανήλθαν, εκτός από κάποιες λίγες που μπήκαν τη μέρα και την προηγούμενη της αναβάθμισης, δηλαδή Κυριακή και Δευτέρα - αν σας ανήκει ένα από αυτά τα θέματα στείλτε μου τα αρχεία και θα τα προσθέσω εγώ στη θέση τους :)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Def όντως είχε μία κουκίδα δίπλα στον τίτλο του τοπικ την οποία την πατούσες και σε πήγαινε στο πρώτο αδιάβαστο
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Def όντως είχε μία κουκίδα δίπλα στον τίτλο του τοπικ την οποία την πατούσες και σε πήγαινε στο πρώτο αδιάβαστο
Τώρα αν κάνεις κλικ πάνω στον τίτλο του θέματος δε σε πάει στο πρώτο αδιάβαστο έτσι κι'αλλιώς;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Επίσης, στον ταξιδιωτικό χάρτη στο προφίλ (το δικό μου τουλάχιστον) πολλές ημερομηνίες έχουν αλλαχθεί στην αντίστοιχη πρώτη του εκάστοτε μήνα. Π.χ.
1574243519825.png
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Θενκς αυτό είναι καινούριο δεν το είχα δει, το βάζω στη λίστα. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom