ΗΠΑ Αναζήτηση εισιτηρίων για Η.Π.Α.

makisg

Member
Μηνύματα
4.733
Likes
15.017
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
το έχεις ψάξει μήπως δικαιούται δωρεάν διανυκτέρευση και μεταφορά από και προς το ξενοδοχείο??
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Στην αρχική σελίδα της Turkish Airlines και στο σημείο που γράφει ''Turistanbul - discover Istanbul during international connections'' και στα Faq's, αναφέρει ότι αν έχεις connection flight από 6 έως 24 ώρες μπορείς είτε να συμμετάσχεις σε ολιγόωρη δωρεάν ξενάγηση της Πόλης ή εναλλακτικά σε δωρεάν διανυκτέρευση.
http://www.turkishairlines.com/en-gr/
  • WHERE CAN I GET INFORMATION ABOUT FREE ACCOMMODATION
  • SERVICE AND RELATED QUESTIONS
  • If you prefer accommodation, you may contact with our hoteldesk for terms and conditions ([email protected]). They will inform you that your booking is eligible or not.
 

UsaTraveler

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Πήρα τηλέφωνο και λέει δεν δικαιούμαι ξενοδοχείο γιατί το έκανα από "επιλογή" να έχει διαφορά 24+ ωρών παρά το γεγονός οτι μου επιβεβαίωσε οτι είναι ένα ενιαίο εισητήριο. Να το αφήσω εκεί ή σας έχει τύχει;

Edit: Άκυρο γιατί: This service is not applicable when there is a shorter connection available within the time frame mentioned above. Πράγμα που ισχύει.
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.540
UPDATE: έκλεισα εισιτήριο που πάει μέσω Τουρκίας (IST). Απ' ότι κατάλαβα είναι κλασσικός προορισμός που σταματάνε όλοι για Αμερική. Έχετε να προτείνετε κάποιο οικονομικό ξενοδοχείο κοντά που (εγγυημένα) να σε πηγαινοφέρνει από/προς το αεροδρόμιο; Θα έχει overnight layover στην Τουρκία και στην επόμενη στάση οπότε θεωρώ καλή κίνηση τουλάχιστον στην Τουρκία να μείνω το βράδυ κάπου :p
Τελικά πόσο κόστισε το εισητήριο και για ποια περίοδο;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.454
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Πήρα τηλέφωνο και λέει δεν δικαιούμαι ξενοδοχείο γιατί το έκανα από "επιλογή" να έχει διαφορά 24+ ωρών παρά το γεγονός οτι μου επιβεβαίωσε οτι είναι ένα ενιαίο εισητήριο. Να το αφήσω εκεί ή σας έχει τύχει;

Edit: Άκυρο γιατί: This service is not applicable when there is a shorter connection available within the time frame mentioned above. Πράγμα που ισχύει.
Εννοούν ότι υπήρχε δυνατότητα η αναμονή να είναι μικρότερη (και η τιμή του εισιτηρίου μεγαλύτερη) και εσύ επέλεξες την μεγαλύτερη αναμονή για να έχεις καλύτερη τιμή. Σε αυτήν την περίπτωση δεν δικαιούσαι διανυκτέρευση.
 

max1990

Member
Μηνύματα
47
Likes
11
Λοιπόν θα κλείσω για αρχές μαρτίου με τη κοπέλα μου για Νέα Υόρκη και μου βγάζει πήγαινε έλα 470 ευρώ. Ακούω γνώμες να κλείσω ή να περιμένω για ακόμη κάτι καλύτερο..?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.394
Likes
14.334
Λοιπόν θα κλείσω για αρχές μαρτίου με τη κοπέλα μου για Νέα Υόρκη και μου βγάζει πήγαινε έλα 470 ευρώ. Ακούω γνώμες να κλείσω ή να περιμένω για ακόμη κάτι καλύτερο..?
Σε λάθος θέμα ρωτάς.Τέλος πάντων η τιμή είναι καλή.Θα έκλεινα.Ποια εταιρεία είναι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom