ΗΠΑ Αναζήτηση εισιτηρίων για Η.Π.Α.

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.828
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
γι αυτό η ραιαν η γουιζ και η ιζυ έχουν βάλει λουκέτο. μα τι λες αγαπητέ μου.
🥱🥱🥱 που τα σπούδασες;
άσε τους ειδικούς να ασχοληθούν επί του θέματος. κι εμείς ας συνεχίσουμε να ταξιδεύουμε με ότι βολεύεται και μπορεί ο καθένας.
Ρε ... , αμα ενα αεροπλανο χωραει 150 και πληρωνει ο καθενας €10 (ΣΥΝΟΛΟ, μαζί με τις έξτρα χρεώσεις), τα ακαθάριστα έσοδα της πτήσης είναι 1500, πολύ κατω από τους φόρους, πόσο μάλλον από το κόστος της, ακόμα κι αν πρόκειται για ενα απλό Αθήνα - Ηράκλειο. Και μολονότι όλες οι εταιρίες είναι διατεθειμένες να λειτουργήσουν μια στο τόσο με χασούρα, ένα δρομολόγιο που λειτουργεί μονίμως έτσι δεν είναι βιώσιμο.

Και φυσικά να συνεχίσετε να ταξιδεύετε όπου θέλει και μπορεί ο καθένας, είπε κανείς το αντίθετο; Business plans για εταιρίες να μην κάνετε οταν είστε ανίδεοι από οικονομικά.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
Όσο για τα υπόλοιπα, σορρυ εάν σας στο χαλάω, αλλά εδώ μιλάμε για την (μ)πλέμπα που ταξιδεύει με Economy, τα υπόλοιπα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα..
απορω πως ασχολεισαι και μιλας σε ενα ταξιδιωτικο φορουμ μαζι με ολη τη (μ)πλεμπα που ταξιδευει με Economy......
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Καλησπέρα,
Χθες εγκρίθηκαν οι Esta μας ,θέλω να κλείσω τα αεροπορικά τώρα από SKG-LAX για τελη Μαρτίου και 17-20 ημέρες συνολικά.
Πείτε μου την γνώμη σας ,εσείς για μακρινούς προορισμούς κλείνετε πάντα με δωρεάν ακύρωση πχ όπως ειναι με την Turkish τα flexible, semi-flexible η τα στάνταρ;
Προσπαθώ να βρω εισητηρια και έχω απογοητευτεί λίγο ,όλα είναι με χάλια αναμονες και πχ με 2 στάσεις όπως βρίσκω με την lufthansa.

Screenshot_2022-02-23-18-17-11-408_com.turkishairlines.mobile.jpg
 
Last edited by a moderator:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.545
Likes
8.033
@rev26 Χωρίς να είμαι σίγουρη,νομίζω ότι δεν θα σου δώσουν διαμονή γιατί υπάρχει η άλλη πτήση που δεν την επιλέγεις. Την δίνουν όταν δεν υπάρχει εναλλακτική.
Πριν αρκετά χρόνια πήγα μέσω Κωνσταντινούπολης στην Νέα Υόρκη. Κοίτα την σελίδα της Turkish νομίζω ότι αναφέρει τι προσφέρει και για ποιες περιπτώσεις.
edit...
Βρήκα αυτό που εξηγεί αυτά που σου έγραψα...
https://www.turkishairlines.com/en-us/flights/hotel-service/
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
@rev26 Χωρίς να είμαι σίγουρη,νομίζω ότι δεν θα σου δώσουν διαμονή γιατί υπάρχει η άλλη πτήση που δεν την επιλέγεις. Την δίνουν όταν δεν υπάρχει εναλλακτική.
Πριν αρκετά χρόνια πήγα μέσω Κωνσταντινούπολης στην Νέα Υόρκη. Κοίτα την σελίδα της Turkish νομίζω ότι αναφέρει τι προσφέρει και για ποιες περιπτώσεις.
edit...
Βρήκα αυτό που εξηγεί αυτά που σου έγραψα...
https://www.turkishairlines.com/en-us/flights/hotel-service/
Ναι κατάλαβα..Εντωμεταξυ πριν 2 μήνες που έβλεπα για τις ίδιες ημερομηνίες είχε πάρα πολλές πτήσεις και με turkish και με lufthansa και η ανταπόκριση ήταν μόνο 1.30 ώρα αναμονή ,που πήγαν όλες αυτές οι πτήσεις δν μπορώ να καταλάβω ..
Έκανα βλακεία που δεν τα είχα κλείσει νωρίτερα
Ναι κατάλαβα..Εντωμεταξυ πριν 2 μήνες που έβλεπα για τις ίδιες ημερομηνίες είχε πάρα πολλές πτήσεις και με turkish και με lufthansa και η ανταπόκριση ήταν μόνο 1.30 ώρα αναμονή ,που πήγαν όλες αυτές οι πτήσεις δν μπορώ να καταλάβω ..
Έκανα βλακεία που δεν τα είχα κλείσει νωρίτερα
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.341
Likes
14.203
Ναι κατάλαβα..Εντωμεταξυ πριν 2 μήνες που έβλεπα για τις ίδιες ημερομηνίες είχε πάρα πολλές πτήσεις και με turkish και με lufthansa και η ανταπόκριση ήταν μόνο 1.30 ώρα αναμονή ,που πήγαν όλες αυτές οι πτήσεις δν μπορώ να καταλάβω ..
Έκανα βλακεία που δεν τα είχα κλείσει νωρίτερα
΄Ενα μήνα πριν τις ημερομηνίες που θέλεις,έμεινες αργά.΄Επρεπε να ξεκινήσεις νωρίτερα την ΕΣΤΑ.
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
΄Ενα μήνα πριν τις ημερομηνίες που θέλεις,έμεινες αργά.΄Επρεπε να ξεκινήσεις νωρίτερα την ΕΣΤΑ.
Ναι το ξέρω αλλά μας έτυχαν ένα σωρό προβλήματα υγείας τώρα που όλα μπήκαν σε μια σειρά θέλουμε πολύ να κάνουμε αυτό το ταξίδι.Αλλωστε θα μείνουμε στους φίλους μας εκεί οπότε δεν έχουμε να ανησυχούμε για διαμονή και το πρόγραμμα γενικότερα .Μόνο για τα αεροπορικά😀
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.341
Likes
14.203
Ναι το ξέρω αλλά μας έτυχαν ένα σωρό προβλήματα υγείας τώρα που όλα μπήκαν σε μια σειρά θέλουμε πολύ να κάνουμε αυτό το ταξίδι.Αλλωστε θα μείνουμε στους φίλους μας εκεί οπότε δεν έχουμε να ανησυχούμε για διαμονή και το πρόγραμμα γενικότερα .Μόνο για τα αεροπορικά😀
Με άλλες εταιρείες(Swiss,Air France κτλ) κοίταξες;
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
τα άφησες πολύ είναι προφανές, με 750ευρώ της swiss για 20 μέρες σου είναι ακριβά?
Μόλις βρήκα με turkish 23-10 με 722€ και 1 ωρα αναμονή στο αεροδρόμιο .Νομίζω μεταξύ swiss και turkish καλύτερα δν είναι με την 2η?
Απλά θα αγχωθω πολύ μην τυχόν συμβεί κάτι τελευταία στιγμή και δν μπορούμε να πετάξουμε κ χάσουμε τόσα χρηματα
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Μόλις βρήκα με turkish 23-10 με 722€ και 1 ωρα αναμονή στο αεροδρόμιο .Νομίζω μεταξύ swiss και turkish καλύτερα δν είναι με την 2η?
Απλά θα αγχωθω πολύ μην τυχόν συμβεί κάτι τελευταία στιγμή και δν μπορούμε να πετάξουμε κ χάσουμε τόσα χρηματα
τις 2 φορές που πεταξα προσφατα για ΗΠΑ ήταν με turkish και τις 2 , μια χαρα όλα και το φαγητό και μάλιστα ήταν η μονη (προ κοβιντ) που έδινε στανταρ 2 βαλίτσες στον καθενα ακομη και στο economy
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Με άλλες εταιρείες(Swiss,Air France κτλ) κοίταξες;
Η Air france από ότι είδα έχει διαθεσιμότητα με 2 connections όμως ,εκτός και αν εγώ δεν ξέρω να ψάχνω σωστά και η swiss βγαίνει ίδια χρήματα με την πτήση από την turkish που βρήκα .
Ποια προτείνεις ,swiss η turkish?

τις 2 φορές που πεταξα προσφατα για ΗΠΑ ήταν με turkish και τις 2 , μια χαρα όλα και το φαγητό και μάλιστα ήταν η μονη (προ κοβιντ) που έδινε στανταρ 2 βαλίτσες στον καθενα ακομη και στο economy
Είχες κλείσει semi flexible εισητηριο η economy promotion?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.825
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom