ΗΠΑ Αναζήτηση εισιτηρίων για Η.Π.Α.

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Η Air france από ότι είδα έχει διαθεσιμότητα με 2 connections όμως ,εκτός και αν εγώ δεν ξέρω να ψάχνω σωστά και η swiss βγαίνει ίδια χρήματα με την πτήση από την turkish που βρήκα .
Ποια προτείνεις ,swiss η turkish?
Η turkish είναι καλύτερη για τις βαλίτσες και ίσως για το φαγητό.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.772
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Είχες κλείσει semi flexible εισητηριο η economy promotion?
δεν θυμαμαι γιατι τότε εκλεινες τα εισητηρια και ελεγες μόνο αμα πεθανω δεν θα παω οπότε ειχα κλεισει τα ποιο φθηνα που βρηκα (2019)

Η turkish είναι καλύτερη για τις βαλίτσες και ίσως για το φαγητό.
η turkish για εμας που πεταμε απο θεσ/κη είναι σούπερ, με 2 πτησεις την ημέρα συνδυάζει απειρους μακρυνους προορισμούς, συνήθως η αναμονη δεν ξεπερνά τις 2-3 ώρες, το νέο της αχανες αεροδρόμιο είναι ότι πρέπει για να σκοτώσεις τις 2-3 ώρες αναμονής, το μόνο κακό είναι η χώρα προέλευσης :)
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
και η swiss βγαίνει ίδια χρήματα με την πτήση από την turkish που βρήκα .
Ποια προτείνεις ,swiss η turkish?
Διάβασες τα ψιλά γράμματα; Κατά 99,99% η Swiss δεν περιλαμβάνει αποσκευή, ενώ η Turkish σου δίνει δύο. Την αγαπώ για τα υπερατλαντικά (έχω κάνει ήδη 3 μαζί της κι έχω στα σκαριά ένα 4ο). Είναι πάντα η πρώτη μου επιλογή.
Επίσης ακόμα κ στο ναυλο economy promotion,νομίζω έτσι λέγεται ο πιο οικονομικός, δίνει δυνατότητα αλλαγής ημερομηνιών.
(Και γενικότερα το έχουν παρακάνει όλες με το θέμα αποσκευής. Καμία από τις μεγάλες δε δίνει δωρεάν στους οικονομικούς ναύλους. Πριν λίγα χρόνια δεν ήταν έτσι...Είπα τον πόνο μου, συνεχίστε)
 
Last edited:

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Διάβασες τα ψιλά γράμματα; Κατά 99,99% η Swiss δεν περιλαμβάνει αποσκευή, ενώ η Turkish σου δίνει δύο. Την αγαπώ για τα υπερατλαντικά (έχω κάνει ήδη 3 μαζί της κι έχω στα σκαριά ένα 4ο). Είναι πάντα η πρώτη μου επιλογή.
Επίσης ακόμα κ στο ναυλο economy promotion,νομίζω έτσι λέγεται ο πιο οικονομικός, δίνει δυνατότητα αλλαγής ημερομηνιών.
(Και γενικότερα το έχουν παρακάνει όλες με το θέμα αποσκευής. Καμία από τις μεγάλες δε δίνει δωρεάν στους οικονομικούς ναύλους. Πριν λίγα χρόνια δεν ήταν έτσι...Είπα τον πόνο μου, συνεχίστε)
Ξέχασες να αναφέρεις και το φαγητό 😁.Νομίζω και εγώ εκεί θα καταλήξω ,είσαι σίγουρος ότι στο economy δίνει δυνατότητα αλλαγής δωρεάν;Ψάχνω αλλά αν κατάλαβα καλά αυτό ισχύει μόνο για το semi flexible economy που βγαίνουν γύρω στα 1000€
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ξέχασες να αναφέρεις και το φαγητό 😁.Νομίζω και εγώ εκεί θα καταλήξω ,είσαι σίγουρος ότι στο economy δίνει δυνατότητα αλλαγής δωρεάν;Ψάχνω αλλά αν κατάλαβα καλά αυτό ισχύει μόνο για το semi flexible economy που βγαίνουν γύρω στα 1000€
Σίγουρος δεν είμαι, σίγουρη ίσως ναι :lol:
Τα αναφέρει αναλυτικά ο κάθε ναύλος, αφού τον επιλέξεις υπάρχει ένα βελάκι που λέει fare rules, το πατάς κ τα βρίσκεις εκεί.
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Σίγουρος δεν είμαι, σίγουρη ίσως ναι :lol:
Τα αναφέρει αναλυτικά ο κάθε ναύλος, αφού τον επιλέξεις υπάρχει ένα βελάκι που λέει fare rules, το πατάς κ τα βρίσκεις εκεί.
Ούπς συγνώμη 😂.Σε ευχαριστώ για την βοήθεια,θα επανέλθω σε άλλο σχετικό ποστ για τις υπόλοιπες ερωτήσεις μου που είναι και πολλές!
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Να ρωτήσω κάτι τελευταίο,θα κλείσω τα αεροπορικά τωρα με turkish ,δεν θα κάνω κράτηση θέσεων γιατί ανεβαίνει πολύ το ποσό.Οταν θα κάνω check in θα μας δώσουν τυχαίες θέσεις η επειδή κλείνω 2 εισητηρια μαζί θα είναι και οι θέσεις μαζί;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.768
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Να ρωτήσω κάτι τελευταίο,θα κλείσω τα αεροπορικά τωρα με turkish ,δεν θα κάνω κράτηση θέσεων γιατί ανεβαίνει πολύ το ποσό.Οταν θα κάνω check in θα μας δώσουν τυχαίες θέσεις η επειδή κλείνω 2 εισητηρια μαζί θα είναι και οι θέσεις μαζί;
Η Turkish δεν χρέωνε τις επιλογές των standard θέσεων μέχρι πρότινος. Δες πότε ανοίγει το online check-in για να μπεις σχετικά νωρίς. Εάν δεις ότι δεν σας έχει δώσει διπλανές θέσεις ή δε μπορείς να επιλέξεις διπλανές θέσεις, επόμενη επιλογή είναι όταν πας στο γκισέ να παραδώσεις βαλίτσα να φορέσεις το φωτεινότερο χαμόγελο και να πεις στον/ην υπάλληλο να δει την διαθεσιμότητα των θέσεων και να σου δώσει την καλύτερη δυνατή επιλογή.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Να ρωτήσω κάτι τελευταίο,θα κλείσω τα αεροπορικά τωρα με turkish ,δεν θα κάνω κράτηση θέσεων γιατί ανεβαίνει πολύ το ποσό.Οταν θα κάνω check in θα μας δώσουν τυχαίες θέσεις η επειδή κλείνω 2 εισητηρια μαζί θα είναι και οι θέσεις μαζί;
Δεν είχα ποτέ πρόβλημα να βρω τη θέση που θέλω. Μπες όσο πιο νωρίς μπορείς για ονλαιν τσεκ ιν και θα είσαι οκ. Λογικά θα σας έχουν ήδη μαζί πάντως. Επιλέγεις δωρεάν, όταν ανοίξει επίσημα το τσεκ ιν.
 

iAkis

Member
Μηνύματα
127
Likes
275
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Αυτό ισχύει γενικότερα ή με την Turkish μόνο;
Έχω κλείσει για Νέα Υόρκη με Swiss μέσω Ζυρίχης και η αγορά απλών θέσεων πήγαινέλα για 2 άτομα είναι συνολικά 160 ευρώ. Να περιμένω και να δεσμεύσω τις θέσεις δωρεάν με το που θα ανοίξει το checkin;
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Δεν είχα ποτέ πρόβλημα να βρω τη θέση που θέλω. Μπες όσο πιο νωρίς μπορείς για ονλαιν τσεκ ιν και θα είσαι οκ. Λογικά θα σας έχουν ήδη μαζί πάντως. Επιλέγεις δωρεάν, όταν ανοίξει επίσημα το τσεκ ιν.
Ευχαριστώ αυτό θα κάνω!Πως γίνεται τα ταξιδιωτικά γραφεία τύπου pamediakopes,edreams κτλ να έχουν πολύ φθηνότερη τιμή στο ίντερνετ από την ίδια την εταιρία;
Τελικά είναι καλύτερο να κλείνουμε απευθείας η μέσω μεσαζόντων;
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.944
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Εμένα μου φαίνεται εξωφρενικά μεγάλο ποσό. Ακόμη και με low-cost (Easyjet, Ryanair, Vueling) δεν έχει τύχει ποτέ να μην κάτσω δίπλα από τον συνταξιδιώτη, ακόμη και χωρίς κράτηση θέσης.

Εξάλλου, ακόμη κι αν δεν σας βάλει το σύστημα δίπλα-δίπλα, μιλάς με κάποιο αεροσυνοδό ή ρωτάς απευθείας εσύ κάποιο συνεπιβάτη και όλο και κάποιος θα αλλάξει μαζί σας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.528
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom