Ηνωμένο Βασίλειο Αναζήτηση ξενοδοχείου στο Λονδίνο

Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
θέλω μία μικρή βοήθεια γιατί είμαι λιγάκι προβληματισμένος. έκλεισα 4 εισητήρια με blue air από σαλόνικα για λονδίνο για το τριήμερο της καθαράς Δευτέρας ( (με τέτοια προσφορά από Θεσσαλονίκη θα μου πεις και ποιός δεν έκλεισε). H blue air πετάει προς αεροδρόμιο stansed. είναι η πρώτη φορά που προσγειώνομαι stansed και είδα μέσω της ιστοσελίδας του αεροδρομίου ότι υπάρχει γρήγορο κέντρο για το λονδίνο (stansed express), που κάνει περίπου 45 λεπτά. Το τρένο φθάνει κοντά στο City, μέχρι Liverpool Street Station. Τί με συμβουλεύετε να βρω κάποιο ξενοδοχείο κοντά στην Λίβερπουλ Στρεετ και στο Σίτυ ή να συνεχίσω με το μετρό και να βρώ στο Kέσιγκτον, Γουέστ Έντ ή κάπου κοντά στην όκσφορντ στρίτ? Την προηγούμενη φορά είχα μείνει στο City Inn Westminster, πολύ καλό αλλά τώρα μου πέφτει λίγο μακριά. έχει να μου προτείνει κάποιος κανένα καλό τεσσάρι που να ΄χει μείνει ευχαριστημένος? Ένας φίλος συνταξιδιώτης έκλεισε πριν κανένα 20ήμερο στο London Bridge, μου καλοάρεσε αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει γραμμή μετρό που να το συνδέει με λίβερπουλ στρίτ. έχει να προτείνει κανείς κάτι άλλο? Έχω ψάξει σε αρκετές ιστοσελίδες και έχω ήδη επιλέξει 4-5 που με ενδιαφέρουν. Κάθε πρόταση καλοδεχούμενη. Και κάτι τελευταίο. Θα πάω το τρριήμερο 12-15 Φλεβάρη, γνωρίζει κανείς εάν με early booking πετύχω καλύτερη τιμή ή είναι νωρίς και να μην κλείσω ακόμη αλλά να περιμένω για προσφορές? Συγγνώμη αν σας έπρηξα.....Ευχαριστώ..................
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Στάυρο βασικά με τι κριτήριο και προτεραιότητα ψάχνεις περιοχή δηλαδη ψώνια αξιοθέατα φθηνή τιμή ........
για δώσε αυτα τα 4-5 που έχεις επιλέξει να τα δούμε να σου πούμε αν θες την γνώμη μας
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Πέρα από το London Bridge Hotel, to Russel, Lancaster London,Bloomsbury Hotel, Marylebone (Mandeville Hotel). Θέλω να είμαι κοντά στο κέντρο γιατί θα πάμε με τον κολλητό μου και τις γυναίκες μας (και ό,τι αυτό σημαίνει στο Λονδίνο). Από τιμές για τρία βράδια με πρωϊνό να φθάσω στα 450 αντε και 500 ευρώ για κάτι που αξίζει.θα ήθελα να είμαι κοντά στην περιοχή με τα θέατρα, εν πάσει περιπτώσει με εμπορική κίνηση, εστιατόρια (σαν τρελλός κάνω να ξαναεπισκεφτώ ινδικό, και λιβανέχικο δε με χαλάει) γενικά πάω λονδίνο για τράβελ θέραπι, βολτίτσα στα μαγαζιά, μπυρίτσα στα μπα, φαγητά στα υπέροχα ειστιατόρια. Στα μουσεία έχω πάει αλλά δεν με χαλάει αν τα ξαναδώ, θα προτιμούσ αόμως να γυρίσω το νότινγκ χίλ, το κέσινγκτον, υπαίθριες αγορές κ.λ.π. γενικά το λονδίνο μου αρέσει. δεν ξέρω αν βοήθησα, σου είπα είμαι λιγάκι confused. Κάθε πρόταση καλοδεχούμενη.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
εχεις τοσο χρονο μεχρι το ταξιδι...που μπορεις να το ψαξεις,
εγω δε θα σου δωσω καποια προταση γιατι δε θελω να σου ...χαλασω την ευχαριστηση του booking therapy...
ειναι αντιστοιχο με το αντρικο διλλημα...''τι αμαξι θα αγορασω''?:haha:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Πέρα από το London Bridge Hotel, to Russel, Lancaster London,Bloomsbury Hotel, Marylebone (Mandeville Hotel). Θέλω να είμαι κοντά στο κέντρο γιατί θα πάμε με τον κολλητό μου και τις γυναίκες μας (και ό,τι αυτό σημαίνει στο Λονδίνο). Από τιμές για τρία βράδια με πρωϊνό να φθάσω στα 450 αντε και 500 ευρώ για κάτι που αξίζει.θα ήθελα να είμαι κοντά στην περιοχή με τα θέατρα, εν πάσει περιπτώσει με εμπορική κίνηση, εστιατόρια (σαν τρελλός κάνω να ξαναεπισκεφτώ ινδικό, και λιβανέχικο δε με χαλάει) γενικά πάω λονδίνο για τράβελ θέραπι, βολτίτσα στα μαγαζιά, μπυρίτσα στα μπα, φαγητά στα υπέροχα ειστιατόρια. Στα μουσεία έχω πάει αλλά δεν με χαλάει αν τα ξαναδώ, θα προτιμούσ αόμως να γυρίσω το νότινγκ χίλ, το κέσινγκτον, υπαίθριες αγορές κ.λ.π. γενικά το λονδίνο μου αρέσει. δεν ξέρω αν βοήθησα, σου είπα είμαι λιγάκι confused. Κάθε πρόταση καλοδεχούμενη.

καλα και κεντρικα τα ξενοδοχεία τα είχα τσεκάρει πολύ πρόσφατα ειδικα το madevile άπαιχτο........ και στα χρήματα που δίνεις βρίσκεις καλό ξενοδοχείο για 2κλινο ...με 500ευρώ
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ξεκινάς από λάθος βάση... σε συμφέρει και από οικονομικής πλευράς και από πλευράς location να πάρεις το λεωφορείο της Terravision... σε μία ώρα είσαι στη Victoria...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ξεκινάς από λάθος βάση... σε συμφέρει και από οικονομικής πλευράς και από πλευράς location να πάρεις το λεωφορείο της Terravision... σε μία ώρα είσαι στη Victoria...

σωστος ο traveller εξάλου το stansted express είναι και πανάκριβο και victoria είναι καλ;htero location απο liverpool station ...... γενικα όμως δεν πρέπει να σε δεσμέυει ο τερματικός σταθμός που θα φτάσεις κοιτα το location σε σχέση με το τι θες να κάνεις
εξάλου έχεις ξαναπάει και είσαι πιο ψαγμένος απο την προηγούμενη φορά
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Ξεκινάς από λάθος βάση... σε συμφέρει και από οικονομικής πλευράς και από πλευράς location να πάρεις το λεωφορείο της Terravision... σε μία ώρα είσαι στη Victoria...
αυτό δεν το είχα σκεφτεί. τί 45 λεπτά διαδρομή τί μία ώρα. αν έχει και συχνά δρομολόγια έτσι θα κάνω. Για early booking δεν απάντησε κανείς. φοβάμαι μην κλείσω από τώρα ξενοδοχείο και βγει μετά τις γιορτές καμία σούπερ προσφορά σε κανένα αστεράτο και τραβάω τα μαλιά μου. άλλωστε αν πας βολτίτσα για 3 μέρες χωράει και μία υπέρβαση. Απλά έλεγα να τελειώνω με το τριήμερο της καθαράς Δευτέρας για να ασχοληθώ με Χριστούγεννα.Όποιος ξέρει κάποιο καλό ξενοδοχείο, η πρόταση καλοδεχούμενη. Ευχαριστώωωωωω......
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Το London Bridge στα 120 δε σου κάνει?
πως δεν μου κάνει. το είδα και είναι θαυμάσιο. απλά εάν τελικά πάρω από το αεροδρόμιο το λεωφορείο με τελική στάση την βικτόρια, έλεγα να βρω κάποιο ξενοδοχείο εκεί κοντά. μόλις τώρα έβλεπα το Park Plazza Victoria London που είναι στα 350 μέτρα από την βικτόρια.
 

Papas George

Member
Μηνύματα
73
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
mexico
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
ριξε μια ματια στο wellington hotel..
ειναι κοντα στην viktoria station κ ειναι οικονομικο..
34.5 λιρες με πρωινο το δικλινο..
θυμαμαι ηταν καθαρο..
ξαναπαω στις 25 Οκτωβρη οποτε θα σε ενημερωσω μολις επιστρεψω
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Για ξενοδοχειο στο Λονδινο η δικη μου προταση για διαμονη ειναι να κινηθεις στην περιοχη Μayfair, εχει πολλα και ωραια ξενοδοχεια εκει και ολα όσα αναφερεις (μαγαζια, εστιατορια,θεατρα, μπαρακια κλπ) ειναι σε αποσταση βολτας

Μια ασχετη για λονδινο, σχετικη για ξενοδοχεια απορια, ποιος θα μου τη λυσει?
Καποια ξενοδοχεια πέρα απο τις τιμες που δινουν για superiοr, deluxe κλπ δωματια, εχουν και μια κατηγορία "run of the house" (αυτος ο "τυπος" ειναι συνηθως αρκετα φθηνοτερος απο τα υπολοιπα δωματια).Τι ακριβως εννοουν?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom