Γερμανία Αναζήτηση πληροφοριών για Μόναχο.

litsa

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Γερμάνια
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας για το ταξιδι που θα ήθελα να κάνω τα Χριστουγεννα στο Μόναχο. Θα κλείσω αεροπορικά και ξενοδοχείο μέσω ιντερνετ και θα ήθελα να ακούσω τις προτάσεις σας όπως επίσης και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία που θα μπορούσε να μου φανεί χρήσιμη.
Αξίζει μια ημερήσια εκδρομη στο Ινσμπουργκ η μου προτείνετε κατι άλλο.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Αν θες ημερήσια στην Αυστρία, νομίζω ότι καλύτερα είναι να πας στο Σαλτζμπουργκ.

Για άλλες επιλογές στη Βαυαρία, κάνε μια αναζήτηση στο site υπάρχουν πολλές ιστορίες και πληροφορίες. Και όταν καταλήξεις, εδώ είμαστε για διευκρινήσεις και περαιτέρω προτάσεις.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Συμφωνώ για Σάλτζμπουργκ αντί Ίνσμπρουκ..Μπορείς ν αγοράσεις το bayern ticket (28 ευρώ) με το οποίο ταξιδεύουν έως 5 άτομα απεριόριστα όλη τη μέρα στην περιοχή της Βαυαρίας και σ αυτή περιλαμβάνεται και το Σάλτζμπουργκ!! Επίσης προτείνω επίσκεψη στη Νυρεμβέργη, έχει την πιο γνωστή χριστουγεννιάτικη αγορά της Γερμανίας και η ατμόσφαιρα είναι υπέροχη!
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Μία καλή εκδρομή είναι να πας στο Fussen να δεις το κάστρο του Neuchsvanstein(αχινούλα διόρθωσε τα γερμανικα μου :)) η του Liderhof .Επίσης πολύ καλή ημερήσια είναι το Bamberg (για μένα η ωραιότερη γερμανική πόλη) η στην Νυρεμβέργη.Από Αυστρία συμφωνώ με τους προηγούμενους ότι καλύτερη είναι η επιλογή του Σαλτζμπουργκ .
Αν θέλεις ιδέες για ημερήσιες εκδρομες δες www.isango.com και μπες στην Γερμανία και το Μόναχο.
Καλά να περάσεις.
 

jason_rethymno

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γειά σας !Ετοιμάζομαι σε λίγες βδομάδες να πάω στο Μόναχο και θα ήθελα να μου πείτε πώς θα πάω ακτοπλοικώς και με τρένο.Και πόσο θα στοιχίσει περίπου.Και αν συμφέρει με πλοιο και τρενο ή να πάω αεροπορικώς?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

stormy

Member
Μηνύματα
58
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι - Λονδίνο :)
Ταξίδι-Όνειρο
χμ.. RTW!
Μόνο πλοία και τρένα ή μόνο αεροπλάνα; :shock: Χαρά στο κουράγιο σου αν σκέφτεσαι τη πρώτη επιλογή! Εκτός κι αν θες να δεις ενδιάμεσα κι άλλες πόλεις εκτός του τελικού προορισμού, αλλά αυτό εσύ το ξέρεις και τότε μπορείς μόνος να βρεις το καλύτερο τρόπο..
Για τη δεύτερη επιλογή Ηράκλειο-Αθήνα αν βρεις με τη προσφορά τηε Aegean με 24 ευρώ, πρέπει να τσεκάρεις ημερομηνίες. Και μετά Αθήνα-Μόναχο με Aegean ή Lufthansa, νομίζω αυτές είναι οι φθηνότερες συνήθως.
O δεύτερος τρόπος ο οποίος λογικά είναι και ο πιο ακριβός και ταλαίπωρος :bleh: είναι Πειραιά με πλοίο, Πάτρα με τρένο, Βενετία με πλοίο και τέλος Μόναχο με τρένο από εκεί.. Τιμές αναλόγως των ημερομηνιών θα βρεις online.
Και αν έχεις χρόνο και χρήμα για ξόδεμα πήγαινε με το τρένο απευθείας από Πειραιά στο Μόναχο να δεις και τις ενδιάμεσες όμορφες χώρες :haha:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Γειά σας !Ετοιμάζομαι σε λίγες βδομάδες να πάω στο Μόναχο και θα ήθελα να μου πείτε πώς θα πάω ακτοπλοικώς και με τρένο.Και πόσο θα στοιχίσει περίπου.Και αν συμφέρει με πλοιο και τρενο ή να πάω αεροπορικώς?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλως ηρθες στο φορουμ χωριανακι....βλεπω μπηκες δυναμικα !!!!!
Ταξιδι στο Μοναχο οπως το περιγραφεις θα σου βγει Οδυσσεια....δες το www.skyscanner.net και βαλε πτησεις Ηρακλειο -Μοναχο θα βρεις σιγουρα πολλα
τσαρτερ....και θα πας σαν κυριος...ειναι κριμα να σπαταλησεις τοσες μερες στο δρομο
Αν χρειαστεις βοηθεια δωσε μου ημερομηνιες και σιγουρα κατι θα βρουμε....

Οτι αλλο θελεις στη διαθεση σου :clap::clap:
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Μεγάλη ταλαιπωρία μου φαίνεται με βαπορια τρένα κλπ!!Ψάξε με athens airways από ηράκλειο ή χανιά για αθήνα κάπου 100 ευρώ πήγaινε-έλα ή με aegean αν και δε νομίζω οτι θα βρείς κάτι (δε χάνεις τίποτα να το ψάξεις όμως) και μετά όπως προανέφερε και ο ανωτέρω χρήστης ψάξε με Lufthansa ή Aegean για Αθήνα Μόναχο ίσως βρεις κάτι με κανένα 200 ευρώ.Τώρα παίζει και η επιλογή να πας με καράβι απο Ηράκλειο-Πειραια deck 78 ευρώ πήγαινε έλα ή αν είσαι φοιτητής τα μισά και από κει να πας αεροδρόμιο και να πας ωραία και καλά με αεροπλανάκι Μόναχο.Για τρένα και τέτοια δε θα στο συνιστούσα.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Εχω πάει οδικώς στο Μόναχο με πλοιο Πάτρα-Ανκώνα και μετά με αυτοκίνητο και τώρα θα πάω και αεροπορικώς με τις προσφορές που είχε βγάλει πριν λίγες μέρες η Lufthansa.Eίναι καθαρά θέμα χρόνου νομίζω ......αν έχεις το χρόνο, μπορείς να πας ακτοπλοικώς και μετά με τραίνο αλλά η δεύτερη περιπτωση ,αν τελικά την επιλέξεις, νομίζω ότι αξίζει περισσότερο αν έχεις σκοπό να συμπεριλάβεις και κάποιους ενδιάμεσους προορισμούς όπως κάποια-ες ιταλικές πολεις ή το Ινσμπουργκ για παράδειγμα,αλλιώς αεροπλάνο γιατί το κόστος μάλλον είναι αρκετά πιο πάνω με πλοιο μιας και θα έχεις και τα επιπλέον έξοδα του καραβιού από Κρήτη προς Πειραιά.(αλήθεια τα δρομολόγια χανιά-καλαμάτα συνεχίζουν?)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Δες και την Tui που πετά από Ηράκλειο κατευθείαν για Μόναχο.

Tuifly
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.435
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom