Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Και το βραδινο να μην παρεις οι πτησεις απο μεγαλες ισπανικες πολεις (Μαδριτη, Βαρκελωνη και Βαλενθια σιγουρα μπορει και αλλες) ειναι παμφθηνες για Πορτογαλια, αν δεν κινηθεις κοντα στα συνορα και δεν καταφερνεις να κοιμηθεις το βραδυ σε λεωφορεια.
 

Apostolosm

Member
Μηνύματα
154
Likes
654
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική!
Με 15 μερες, νομιζω 6 μερες Πορτογαλια και 9 Ισπανια ειναι κομπλε.
Βαλε τις μεγαλυτερες η τις φθηνοτερες οπως λεει η @mikrh tsopana στο προγραμμα. Η Πορτογαλια συνδεεται με την Ισπανια με ενα βραδινο λεωφορειο. Αν δεν ειχα βρει δωρεαν πτηση στο τελευταιο ταξιδι, θα το εκανα το ολονυκτιο χαλαρα.
Θα το έχω κατά νου !
Ευχαριστώ πολυυ.
 

Apostolosm

Member
Μηνύματα
154
Likes
654
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική!
Και το βραδινο να μην παρεις οι πτησεις απο μεγαλες ισπανικες πολεις (Μαδριτη, Βαρκελωνη και Βαλενθια σιγουρα μπορει και αλλες) ειναι παμφθηνες για Πορτογαλια, αν δεν κινηθεις κοντα στα συνορα και δεν καταφερνεις να κοιμηθεις το βραδυ σε λεωφορεια.
Είμαι φαν του βραδινού λεωφορείου- τρένου.
Τις έφαγα με το κουταλάκι περσι στο ερασμους χαχα.
Όσα προλάβω να δω , η περιοχή της Ανδαλουσίας φαίνεται ωραία.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
41.000
εδιτ: Και εδω ενα παραδειγμα μιας Παρασκευης που προσπαθεις να δουλεψεις αλλα ο νους σου παει στα ταξιδια. Οποιαδηποτε ομοιοτητα με προσωπα ή καταστάσεις δεν ειναι συμπτωματικη :p

View attachment 402527
Μου εχει ανατεθει εκ της δ/νσεως να αναρτω στον πινακα ανακοινωσεων τις προσφορες για τα 5ευρα ως 9ευρα εισιτηρια. Υπογραφω "εκ του Κομισσαριατου Ταξιδιων". Beat that.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
καλησπερα... θα με ενδιεφερε κατι οικονομικο για Απριλιο ή για καλοκαιρι... Αλλα ακομα τιποτα για εμας τους πτωχους αλλα ονειροπολους ταξιδιωτες!!! Τι εγινε η ryan? αισθανομαι προδομενη!!! (πλακα κανω αλλα λεω τον πονο μου....)
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Καλησπέρα,
ψαχνω για Ευρωπαικο προορισμο την περιοχη αρχες Δεκεμβρη λιγο πριν τα Χριστουγεννα,αξιζει Λισαβόνα?Ειναι μια πολη που παρα πολυ καιρο θελω να επισκεφτω και την εχω στο bucket list ,αλλα δεν ξερω ποσο της παει το χειμωνιατικο κλιμα ,θα πετυχουμε ηλιολουστες εστω και με κρυο μερες?Tην εχω συνδυασει πιο πολυ με ανοιξη -καλοκαιρι κυριως και λογω οτι ειναι παραθαλασσια.
Ρωμη πχ που ειναι παλια προς νοτια ειχα παει πρωτοχρονια ητανε τελεια.
Η να κοιταξω κατι σε πιο βορειο ευρωπαικο γιορτινο τυπου Βιεννη,Πραγα ,Βουδαπεστη πχ και να την αφησω για Απριλιο-Μαιο??
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
41.000
Αστην για λιγο πιο φωτεινες μερες να δειξει τα χρωματα της, αλλα οχι Ιουλη Αυγουστο που η ζεστη ειναι πολυ εντονη.
Γαλλια μπορεις, δεν εννοω Παρισι. Αυτο το τριπτυχο κεντρικης ευρωπης πολυφορεμενο και προβλεψιμο.
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
950
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπέρα,
ψαχνω για Ευρωπαικο προορισμο την περιοχη αρχες Δεκεμβρη λιγο πριν τα Χριστουγεννα,αξιζει Λισαβόνα?Ειναι μια πολη που παρα πολυ καιρο θελω να επισκεφτω και την εχω στο bucket list ,αλλα δεν ξερω ποσο της παει το χειμωνιατικο κλιμα ,θα πετυχουμε ηλιολουστες εστω και με κρυο μερες?Tην εχω συνδυασει πιο πολυ με ανοιξη -καλοκαιρι κυριως και λογω οτι ειναι παραθαλασσια.
Ρωμη πχ που ειναι παλια προς νοτια ειχα παει πρωτοχρονια ητανε τελεια.
Η να κοιταξω κατι σε πιο βορειο ευρωπαικο γιορτινο τυπου Βιεννη,Πραγα ,Βουδαπεστη πχ και να την αφησω για Απριλιο-Μαιο??
Εγώ μπορεί να αποτολμούσα και μια Βαρσοβία ή Κρακοβία. Εξίσου παραμυθένιες για Χριστούγεννα, φθηνές και όχι τόσο "πολυφορεμένες".... Βέβαια ΚΡΡΡΡΡΎΟ!
 

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.850
Αν κάποιος δεν έχει πάει σε κάποιον προορισμό και θέλει να τον επισκεφτεί, τι τον ενδιαφέρει αν είναι πολυφορεμενος;;;
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
950
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αν κάποιος δεν έχει πάει σε κάποιον προορισμό και θέλει να τον επισκεφτεί, τι τον ενδιαφέρει αν είναι πολυφορεμενος;;;
Προσωπικά δεν είναι και το καλύτερο μου οταν γίνεται λαϊκό προσκύνημα στον προορισμό που θέλω να επισκεφθώ όπως γινεται τα Χριστούγεννα πχ. Στη Βουδαπέστη που αναφέρθηκε ως εναλλακτική η στη Σαντορίνη τον Αύγουστο. Για μένα είναι αποτρεπτικος παράγοντας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
41.000
Αν κάποιος δεν έχει πάει σε κάποιον προορισμό και θέλει να τον επισκεφτεί, τι τον ενδιαφέρει αν είναι πολυφορεμενος;;;
Πολυφορεμενος θα πει πολλα ελληνικα γκρουπ, ακους παντου ελληνικα. Εκανα χαρακτηρισμο ως κατι ανεπιθυμητο κατα τη γνωμη μου. Σαν να εισαι στην Ελλαδα. Κλισέ επιλογη για Δεκεμβρη.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα,
ψαχνω για Ευρωπαικο προορισμο την περιοχη αρχες Δεκεμβρη λιγο πριν τα Χριστουγεννα,αξιζει Λισαβόνα?Ειναι μια πολη που παρα πολυ καιρο θελω να επισκεφτω και την εχω στο bucket list ,αλλα δεν ξερω ποσο της παει το χειμωνιατικο κλιμα ,θα πετυχουμε ηλιολουστες εστω και με κρυο μερες?Tην εχω συνδυασει πιο πολυ με ανοιξη -καλοκαιρι κυριως και λογω οτι ειναι παραθαλασσια.
Ρωμη πχ που ειναι παλια προς νοτια ειχα παει πρωτοχρονια ητανε τελεια.
Η να κοιταξω κατι σε πιο βορειο ευρωπαικο γιορτινο τυπου Βιεννη,Πραγα ,Βουδαπεστη πχ και να την αφησω για Απριλιο-Μαιο??
Να πας Βέλγιο. Βρυξέλλες, Μπριζ, Γάνδη. Όλα τέλεια τα Χριστούγεννα. Χαμός βέβαια κ εκεί. Ακόμα και Βερολίνο ή Μόναχο που δεν τρελαίνομαι, πολύ ωραία θα είναι τα Χριστούγεννα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.372
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom