Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.428
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Έχω πάει και στις 3. Προσωπικά θα διάλεγα Βιέννη! Πολλά αξιοθέατα, πρωτεύουσα κάποτε ολόκληρης αυτοκρατοριας κ με απίστευτη ποιότητα ζωής! Α...και καλή κουζίνα (σνίτσελ κλπ). Δεν θα έλεγα πάντως όχι κ για την Πράγα. Πιο οικονομική γενικά πόλη σε σχέση με Βιέννη, και ίσως ο Γενάρης να είναι από τους λίγους μήνες που μπορεί να δείτε την παλιά της πόλη χωρίς "ορδές" κ να απολαύσετε τη μαγεία της. Την Κοπεγχαγη μάλλον θα την απερριπτα. Είναι πολύ ακριβή πόλη κ φοβάμαι ότι το Γενάρη δεν θα απολαύσετε απόλυτα αυτά που έχει. Εάν πηγαίνατε τη χριστουγεννιατικη περίοδο, θα έλεγα ίσως ΟΚ, αλλά Γενάρη ίσα που θα φάτε κρύο κ υγρασία σε υψηλές τιμές. Καλύτερα από Απρίλιο κ μετά...
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.129
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
@Hayate όταν λες νέκρα τι εννοείς είναι τα πάντα κλειστά;ή απλα δεν έχει συνωστισμό απο κόσμο και τουρίστες;
Δεν έχει τουρίστες ναι,οι ντόπιοι έχουν μαζευτεί αρκετά,τα Christmas markets του Δεκεμβρίου είναι παρελθόν όπως και οι Tivoli Gardens είναι κλειστοί....Δεν είμαι φαν του συνωστισμού οπότε δε λέω όχι σε μια τέτοια κατάσταση αλλά δε θα το πρότεινα σε κάποιον που πάει πρώτη φορά ή σε κάποιον που δεν ταξιδεύει συχνά και εξυπακούεται ότι θέλει μια πιο ''ζωηρη'' εμπειρία..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
@Hayate Και εγω δεν είμαι φαν του συνωστισμου,να δω το μέρος με όσο λιγότερη λαοθαλασσα γίνεται θέλω...
Η Κοπεγχαγη δεν εχει λαοθαλασσα ουτε το καλοκαιρι. Απλα σου λεμε οτι θα ειναι ψοφια τελειως. Ακριβο υπνωτηριο
 

Iceman86

Member
Μηνύματα
14
Likes
8
Οκ κατάλαβα, απο φυσικό τοπίο, αρχιτεκτονική, σοκάκια, πλατείες κλπ που να ευχαριστιεσαι το περπάτημα σε ποιο απο τα 3 είναι πιο ωραία;
 

reisender

Member
Μηνύματα
62
Likes
64
την Κοπεγχάγη θα την άφηνα και εγώ απέξω. Η Πράγμα πιο ατμοσφαιρική κατά τη γνώμη μου, η Βιέννη πιο αυτοκρατορική, πιο φωτεινή θα έλεγα. Ωραιότατες βόλτες θα κάνετε και στις δυο πόλεις. Δείτε το και λίγο θεματικά τι σας αρέσει. Πχ η Βιέννη έχει μουσική, η Πράγα κουβαλά ένα μεσαιωνικό μύθο και τον Κάφκα. Μπορεί να σας τραβάει κάτι συγκεκριμένο στη μια ή την άλλη επιλογή.
 
Last edited by a moderator:

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Καλησπέρα σας, σχεδιάζουμε ένα ταξίδι με 4 διανυκτερευσεις με τη κοπέλα μου για Ιανουάριο,σκεφτόμαστε Πράγα ή Βιέννη ή Κοπεγχάγη.Θα ήθελα τη γνώμη σας τι να προτιμήσουμε ή αν έχετε να προτείνετε μία καλύτερη επιλογή για την εποχη..
Εγώ θα σου πρότεινα τη νυρεμβεργη από όπου έχει κ πολλές ημερήσιες να κάνετε.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.149
Likes
20.458
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.843
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom