Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
που θα πηγαινες? ειναι αναλογα και τι παιζει με τη παρεα τι τιμες παιζουν την περιοδο που θελουμε κλπ..εχω ακουσει κ αλλους που λενε οτι θελει μερες εκει..αλλωστε αν παμε τοσες μερες θα κινηθουμε κ αλλου..
Με 7 μέρες στη διάθεσή σας και αφού δεν είστε και άπειροι, θα κάνετε τρελή ταξιδάρα στο Βερολίνο. Και για εκδρομές, είναι κοντά το Πότσδαμ, η Λειψία, η Δρέσδη.
 

Sanji

Member
Μηνύματα
31
Likes
15
Με 7 μέρες στη διάθεσή σας και αφού δεν είστε και άπειροι, θα κάνετε τρελή ταξιδάρα στο Βερολίνο. Και για εκδρομές, είναι κοντά το Πότσδαμ, η Λειψία, η Δρέσδη.
Έτσι καπως το είχα στο μυαλο μου να σ πω την αληθεια αν μας κατσουν οι εφτα μερες
 
Last edited by a moderator:

athens8

Member
Μηνύματα
125
Likes
464
10 μέρες Ε;; ουαου δηλ εμείς που σκεφτόμασταν μια βδομάδα Βερολίνο να μην το θεώρησω υπερβολή


Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.Δε θα το έλεγα τόσο αρχάριοι ειδικά ο φίλος μου έχει πάει κάτι Τζαμάικες,ΗΠΑ,Μπαλιά, Τρόμσο(Νορβηγία ψηλά) μπορεί να πάμε 5 ή 7.Προς Βερολίνο λέμε παρόλο που είναι λίγο πιο τσίμπημενα.Θεωρω Πολωνία θα έχει πιο τσουχτερό κρυο.Δε ξέρω αν είναι υπερβολή οι εφτα μέρες αν πάμε τόσο για Βερολίνο αλλά μπορεί να πεχτουμε πουθενά κ δίπλα.
Αναλόγως
Μπορείς να κανείς πολλά πράγματα
Αναλόγως και τα λεφτά που διαθέτεις
Θα είσαι σε μια υπέροχη πόλη με πολλές επιλογές για όλα τα γούστα
Αλλά θα είσαι διακοπές γιατί να είναι υπερβολή ;;;
Και ποτσνταμ με τα χίλια
Και ενοικίαση ποδηλάτου
Και μουσεία
Και τέκνο πάρτυ 😜😜😜😜
 

Sanji

Member
Μηνύματα
31
Likes
15
Αναλόγως
Μπορείς να κανείς πολλά πράγματα
Αναλόγως και τα λεφτά που διαθέτεις
Θα είσαι σε μια υπέροχη πόλη με πολλές επιλογές για όλα τα γούστα
Αλλά θα είσαι διακοπές γιατί να είναι υπερβολή ;;;
Και ποτσνταμ με τα χίλια
Και ενοικίαση ποδηλάτου
Και μουσεία
Και τέκνο πάρτυ 😜😜😜😜
Έχεις δικιο συμφων!! Μακαρι τελικως να καταφέρω να παρω την αδεια από την νεα εργασια που ειμαι γιατι μου την εχουν γυρισει την μπιφτεκα και κει που το ειχα σιγουρο πλεον τιποτα δεν ειναι..δεν ξερω πως λειτουργουν δυστυχως κ με εχει χαλασει αυτο :-/ Ελπίζω να πανε ολα καλα..
 

Eva Dreamer

Member
Μηνύματα
93
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Για ενα 4ημερο μεσα ιουλιου,τι θα προτεινατε μπολονια ή κρακοβια;
Νομίζω καλοκαίρι θα είναι ιδανικά από άποψη καιρού για Κρακοβία, ενώ Μπολόνια θα έχει αρκετή ζέστη. 4ημερο ακούγεται επίσης αρκετά καλό διάστημα για να εξερευνήσετε αρκετά καλά την Κρακοβία, να προλάβετε Άουσβιτς και αλατωρυχεία.
 

Eva Dreamer

Member
Μηνύματα
93
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Παιδιά να ρωτήσω ανάμεσα σε Μάλτα και Πορτογαλία ποια είναι πιο οικονομική επιλογή; Από άποψη τιμών εκεί στα φαγητά, μουσεία κτλ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Παιδιά να ρωτήσω ανάμεσα σε Μάλτα και Πορτογαλία ποια είναι πιο οικονομική επιλογή; Από άποψη τιμών εκεί στα φαγητά, μουσεία κτλ.
Πορτογαλια και ειδικα η βορεια Πορτγαλια.
 

Sanji

Member
Μηνύματα
31
Likes
15
Τελικά δυστυχώς από την εργασία δεν δόθηκε άδεια τον Μάρτιο που υπολόγιζα και το Βερολίνο που το ήθελα πολύ πηγε ακλαφτο γιατί φλεβαρη είναι ακριβά τα εισιτήρια..:/Τώρα για Φλεβάρη έμειναν οι λύσεις του Βουκουρεστίου και του Μιλάνου; Τι προτείνετε;
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Για ενα 4ημερο μεσα ιουλιου,τι θα προτεινατε μπολονια ή κρακοβια;
και τα 2 είναι σούπερ. Μπολόνια τελευταία που έψαχνα
Τελικά δυστυχώς από την εργασία δεν δόθηκε άδεια τον Μάρτιο που υπολόγιζα και το Βερολίνο που το ήθελα πολύ πηγε ακλαφτο γιατί φλεβαρη είναι ακριβά τα εισιτήρια..:/Τώρα για Φλεβάρη έμειναν οι λύσεις του Βουκουρεστίου και του Μιλάνου; Τι προτείνετε;
Θα προτιμούσα το Μιλάνο, αν έβρισκα φτηνή διαμονή!. Είναι για κανένα διήμερο βαριά, αλλά μπορείς να κάνεις ημερήσιες (ή και διανυκτέρευση) προς τις λίμνες (Γκάρντα, Ματζόρε, Κόμο), Βερόνα, Μπολόνια, Τορίνο, Μπέργκαμο (προτείνεται διανυκτέρευση αν χρησιμοποιήσετε το αεροδρόμιο)
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.109
Παιδιά να ρωτήσω ανάμεσα σε Μάλτα και Πορτογαλία ποια είναι πιο οικονομική επιλογή; Από άποψη τιμών εκεί στα φαγητά, μουσεία κτλ.
Πορτογαλία αλλά μην φανταστείς μεγάλες διαφορές.
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
259
Likes
641
Τελικά δυστυχώς από την εργασία δεν δόθηκε άδεια τον Μάρτιο που υπολόγιζα και το Βερολίνο που το ήθελα πολύ πηγε ακλαφτο γιατί φλεβαρη είναι ακριβά τα εισιτήρια..:/Τώρα για Φλεβάρη έμειναν οι λύσεις του Βουκουρεστίου και του Μιλάνου; Τι προτείνετε;
Διαφορετικές επιλογές μεταξύ τους.

Επειδή προσωπικά μου αρέσει την κάθε χώρα να τη βλέπω στην "εποχή" της, θεωρώ πως η Ρουμανία ειναι πιο χειμερινός προορισμός από το Μιλάνο.

Θα είναι ωραία να μείνετε 2 μέρες Βουκουρέστι και 1-2 μέρες Brasov.

Το Μιλάνο και τις γύρω περιοχές προσωπικά τις λατρεύω και είναι κρίμα να τις δείτε με άσχημο καιρό. Ιδανική για εμένα εποχή είναι η άνοιξη ή το φθινόπωρο για Μιλάνο, Como, Bellagio.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.803
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom